Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Tutoriale » .htaccess - blokada na wyświetlenie listy plików

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 .htaccess - blokada na wyświetlenie listy plików « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
PIKSAR
PostWysłany: 01 Cze 2006, 17:15    Temat postu: .htaccess - blokada na wyświetlenie listy plików Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 148

Skąd: Cz?stochowa

Czasami jest tak, że chcielibyśmy zobaczyć poprzez wyświetlenie listy plików co jest w danym katalogu, a co za tym idzie łatwiejsza dostępność do danego pliku czy też następnego folderu.
Niestety niektóre serwery wirtualne mają narzędzie zwane DIRECT ADMINem. Narzędzie to do administracji nad kontem www nie tworzy odpowiedniego pliku .htaccess za pomocą, którego możemy właśnie sprawić by wyświetlił nam się Intex of.

Plik musimy stworzyć na własnym komputerze gdyż po wrzuceniu na konto www nie jest on widoczny!

A więc tworzymy plik o nazwie .htaccess a w nim wpisujemy:

Kod:
Options +Indexes

Po zapisaniu wrzucamy plik do danego katalogu i gotowe.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Domin-op
PostWysłany: 15 Sie 2006, 02:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2


niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi !!!!

szukalem pol nocy po forach jak to zrobic, wszedzie w kolko opisywane byly sposoby jak zrobic aby po wpisaniu danego adresu wyskoczylo okienko z dostepem na haslo...

DZIEKI !!!

mam tylko nadzieje ze zadziala, bo w sumie nei moge sparwdzic bo serwer padl na ktorym to chcialem sprawdzic padl... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 15 Sie 2006, 03:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

ja zawsze wrzucam pusty plik index.html do wybranych folderow, aby nikt czasem nie zagladał, co w nich jest Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 15 Sie 2006, 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Metoda stosowana przez szuman'a jest bardzo popularna i dość powszechnie stosowana. Stworzenie czystego pliku index.html działa na wszystkich serwerach, również na tych bez obsługi PHP lub braku dostępu do .htaccess z różnych przyczyn.

PRZYKŁAD:
http://kataloog.info/zrzuty_ekranu/

Metodą również powszechnie stosowaną z wykorzystaniem .htaccess jest opcja wpisania do pliku .htaccess:
Kod:
<limit POST GET>
deny from all
</limit>

_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Domin-op
PostWysłany: 15 Sie 2006, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2


DZIALA !!!

jeszcze raz bardzo bardzo DZIEKUJE Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 15 Sie 2006, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Domin-op napisał:
DZIALA !!!

Który sposób zastosowałeś?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 16 Sie 2006, 03:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Martin pewnie wszystkie Laughing
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Tutoriale » .htaccess - blokada na wyświetlenie listy plików
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group