Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Wywiad na temat pozycjonowania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Wywiad na temat pozycjonowania « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 11 Gru 2006, 23:59    Temat postu: Wywiad na temat pozycjonowania Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Pod tym adresem znajduje się wywiad z Vanessą Fox z zespołu Google Webmaster Cental przeprowadzony przez Rand'a Fishkin'a. Być może zainteresuje Was o czym dokładnie mówi. Oto najciekawsze sprawy o jakich rozmawiali.

DUPLICATE CONTENT
R: Czy "Duplicate Content Filter" jest tym samym co "Duplicate Content Penalty"? (filter - filtr; penalty - kara)
V: No cóż... wydaje mi się, że w tej sprawie jest sporo zamieszania. Mam wrażenie, że ludzie myślą, że jeśli Google widzi informacje na stronie, które są powielone z innej strony, może za to zostać nałożona jakaś kara. (później wymienia przykłady, kiedy to kilka stron ma taką samą zawartość, np. portale informacyjne, na których znajduje się news na temat tej samej sprawy)
R: Nazwałabyś to filtrem czy raczej karą?
V: Nie ma żadnej kary. Nie stosujemy kar względem stron znajdujących się w takich sytuacjach. Uważam, że ludzie przejmują się bardziej niż powinni tym, że mają zduplikowaną treść i myślą, że zaraz dostaną za to jakąś karę. Jednak co czeka takie strony to pewnego rodzaju filtr. Ponieważ w wynikach wyszukiwania chcemy pokazać istotne, przydatne wyniki, a pokazanie 10 identycznych z tą samą treścią nie jest dla Internautów zbyt dobrym doświadczeniem, zaindeksujemy tylko jedną z tych stron. (...)

KOD STRONY
R: Czy Google zwraca uwagę na kod strony?
V: Google raczej o to nie dba. Po prostu wyłapiemy na stronie tekst, a kod zignorujemy. Oczywiście chcemy aby na stronie było sporo tekstu. (...)

FORMAT MAPY STRONY
R: Czy spośród różnych formatów zapisu mapy strony jest taki, który jest lepszy od innych?
V: Po pierwsze, najważniejsze aby była ona dla Ciebie jak najłatwiejsza do przygotowania. (wymienia rss, mapę strony w xml, txt itp.) (...)
V: Mapa strony nie wpływa na ranking w Google. Jedyne w czym pomaga to indeksacja stron, dzięki której dowiadujemy się o ich istnieniu, bo jeśli nie wiemy o niej, nie zaindeksujemy jej ani nie wstawimy do naszego rankingu. Ale poza tym mapa nie ma wpływu na ranking.

PAGE RANK
R: Co powiesz osobom, którym zależy głównie na linkach ze stron, powiedzmy o PR=4?
V: Powiedziałabym, aby zbierali linki z dobrych stron, z których mogą uzyskać ruch na swojej stronie i takich, z których odwiedzający będą chcieli odwiedzić naszą stronę (mówiąc wprost, powiązanych tematycznie n. Myślę, że wyjdą na tym lepiej niż na zwracaniu uwagi jedynie na PR i uzyskają dzięki temu więcej odwiedzających i ogólnie większy ruch na stronie. Nie chodzi tylko o Google, ale o zwiększenie ruchu na naszej stronie.

Później chwilę rozmawiali o kolesiu, który stwierdził, że jeśli webmaster wstawia mapę strony u siebie, oznacza to, że zrobił na niej coś nie tak skoro w ten sposób musi zwracać uwagę na stronę by została zaindeksowana. Vanessa wspomina m.in. o tym, że dzięki mapie strony łatwiej odnaleźć się na niej internautom, którzy widzą spis wszystkich podstron.

R: Powiedzmy, że mam ogromną stronę z wieloma podstronami. Część już jest zaindeksowana, a część nie. Czy w mapie strony lepiej będzie umieścić odnośniki do wszystkich podstron czy tylko do tych niezaindeksowanych?
V: Zrób jak będzie dla Ciebie wygodniej Wink

Nie miałam siły i czasu tłumaczyć wszystkiego słowo w słowo Smile Mam nadzieję, że to się komuś przyda.

Tłumaczenie ze słuchu: Tłumaczenia
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski


Ostatnio zmieniony przez Lexy dnia 12 Gru 2006, 16:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 12 Gru 2006, 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Dzięki Lexy na czas poświęcony na przetłumaczeniu części rozmowy! Na pewno te informacje wyjaśnią paru osobom niektóre rzeczy, o których sporo osób już się domyślało lub wiedziało testując na własnych stronach.
Good

CIEKAWE INFORMACJE:
- Wyłapiemy po prostu tekst na stronie, a kod zignorujemy.
Oczywiście chcemy aby na stronie było wiele tekstu.
- Mapa strony nie wpływa na ranking w Google. Pomaga w indeksacji podstron.
- aby zbierali linki z dobrych stron, z których mogą uzyskać ruch na swojej stronie i takich, z których odwiedzający będą chcieli odwiedzić naszą stronę (mówiąc wprost), powiązanych tematycznie. Myślę, że wyjdą na tym lepiej niż na zwracaniu uwagi jedynie na PR.

Content Content i jeszcze raz Content (duuuużooo wartościowego testu).
PageRank (moją opinie znacie - kilka razy już pisałem na forum). Szukajcie dobrych i wartościowych stron, które wyróżniają się wykonaniem (są oryginalne) i przede wszystkim są powiązane tematycznie. PR zostawcie ludziom na allegro niech się dalej bawią w handlowców Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 12 Gru 2006, 08:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


WIELKIE DZIĘKI Lexy za informację o tym wywiadzie!
Good
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martyna
PostWysłany: 12 Gru 2006, 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 236

Skąd: Warszawa

Naprawdę cenne informacje. DZIĘKI LEXY!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czis
PostWysłany: 12 Gru 2006, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Dzięki cenne informacje. Zapewne długo przy tym siedziałeś, żeby to przetłumaczyć. Razz
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 12 Gru 2006, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

Lexy to ona w woli wyjaśnienia Smile a materiał przydatny
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 12 Gru 2006, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Rozmowa była na tyle prosta, że miałam wrażenie, że mówią po polsku Wink
A trwało to trochę, bo co chwilę mi ktoś przeszkadzał. Ale proszę o komentarze do tego wywiadu Smile
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
martyna
PostWysłany: 13 Gru 2006, 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 236

Skąd: Warszawa

Lexy napisał:
Ale proszę o komentarze do tego wywiadu

Odnośnie kilku słów komentarza, to informacje w tym wywiadzie wiele wniosły do mojego spojrzenia na strony.

Od dzisiaj trochę mniejszą uwagę będę zwracała na kod strony, bo jak widać Google nie zwraca uwagi na błędy a jedynie interesuje go TEKST! Nie oznacza to, że nie warto pisać poprawnie stron pod kątem kodu, ale jeżeli ktoś myśli o optymalizacji serwisu to drobne błędy w kodzie mogą zejść na dalszy plan.

Cenna uwaga, choć o tym było wiadome to że im więcej tekstu na stronie tym lepiej i Google lubi strony z dużą ilością tesktu. Zawsze zwracałam na to uwagę przy optymalizacji strony, aby dawać na stronie jak najwięcej tesktu. Oczywiście należy pamiętać o content powiązanym tematycznie i w tym pomocne są kanały RSS, które można wyświetlać na swoich stronach Wink

PageRank: podobnie jak Martin i wiele innych osób nie zwracam uwagi na PR strony. W Internecie liczą się dobre i ciekawe strony, które powiązane są ze sobą tematycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 13 Gru 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Kolejny wywiad znajduje się na stronie http://videos.webpronews.com/2006/11/06/the-science-of-seo/

Trochę on trwa, więc wypunktuję najważniejsze wnioski:
1. Linki są ważniejsze od contentu;
2. W TITLE najlepiej wstawić same najważniejsze słowa kluczowe, pomijając początkowo np. nazwę firmy. Wspomniał sytuację kiedy na stronie pewnej firmy początkowo znajdowało się tylko słowo kluczowe i pod nim strona znajdowała się na 3 pozycji. Zażyczyli sobie aby dodać do tytułu nazwę ich firmy, po czym pozycja spadła z 3 do 20, dlatego ponownie usunęli tę nazwę. Dopiero w następnym miesiącu zmiana tytułu nie pociągnęła za sobą zmiany pozycji;
3. Ponownie, jak w poprzednim wywiadzie, mowa jest o tym aby nie przejmować się zbytnio wartością PR.

Z pierwszym punktem zgodzę się tylko częściowo. Jeśli mam witrynę bardzo rozbudowaną pod względem zawartości, nie dobiorę przecież kilkudziesięciu/kilkuset słów kluczowych, które umieszczę w anchorach. Nie ma jak wpisać dosłownie wszystkich zagadnień gramatycznych (opieram się na przykładzie strony poświęconej nauce angielskiego, bo akurat taką się zajmuję), bo jest ich za dużo, więc wybiorę m.in. "czasy angielskie" i "gramatyka angielska" + inne w zależności od tego co mam na stronie. Nie ma sensu przecież wpisywać w anchorach 16 czasów Wink Wybiorę najważniejsze słowa kluczowe/frazy w anchorach, a dzięki wysokim pozycjom na nie cały content będzie się sam promował. W takim przypadku w jednym z anchorów mogę wstawić "gramatyka angielska", a pozycja będzie wysoka również na "mowa zależna", jeśli jest opisana na stronie.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 14 Gru 2006, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Fajna sprawa-Lexy dołaczam się do reszty-dzięki wielki!
W koncu wiem dokładnie o co chodzi i co "grozi" za Duplicate Content, co jest lipą w moim CMS - ie (mambo) i musze sie nieźle napocić zeby tego uniknąć a i tak niezawsze sie udaje.
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Wywiad na temat pozycjonowania
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group