Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 09 Lip 2006, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Waldek napisał:
Jakie są objawy „wpadnięcia” adresu witryny w filtr.

1. Nagle bardzo mocno spadła pozycja Twojej strony. Zwykle jeśli jest to na ostatniej stronie wyników, a nawet na ostatniej pozycji.
2. W ogóle przez jakiś czas nie można znaleźć strony w Google. Jeśli chodzi o Google Banner Checker to on nie sprawdza nałożenia filtra tylko bana, a strona za zbyt szybki przyrost linków nie dostaje bana tylko właśnie filtr. Ban i filtr to 2 różne sprawy.

ps. W filtr wpada dana fraza czy słowo, nie cały adres, chociaż nie wiem czy w jakimś stopniu nie wpływa to na inne frazy danej strony.

Niektórzy sprawdzają wpisując w Google np.: allinanchor:wypracowania angielskie a potem usunąć z zapytania allinanchor i sprawdzić czy pozycja jest taka sama. Jeśli wpadniesz w filtra, dodawaj dalej linki, żeby Google zauważyło, że to był jednak naturalny wzrost linków. Nie wiem jednak czy zapytanie z allinanchor zawsze pokaże dobry wynik. A tak przy okazji, wspomniałam, że są różne DC (bazy danych wyszukiwarek). Jedne indeksują nowe linki szybko, dlatego też filtr można dostać tylko na kilku i o różnej porze dnia raz strona może być wysoko, a raz bardzo nisko.

Ale tak naprawdę nigdy niewiadomo za ile linków za dużo filtr zostanie nałożony. Niektórym udaje się go ominąć mimo korzystania z systemów masowej wymiany linkami dla nowej strony, innym wystarczy dosłownie kilka linków za dużo. Jeśli jednak jest to tylko kilka linków, strona szybko wyjdzie z filtra. Gorzej byłoby wpaść w filtr przez linkory itp.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
neeon
PostWysłany: 07 Lut 2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


pytam z czystej ciekawość Embarassed , jak już np. filtr złapiesz to ile się w nim siedzi ?? mniej więcej , raz złapałem to z miesiąc mnie trzymało , ma ktoś praktyczną wiedzę na ten temat ??
- i jakie są i czy są metody przyśpieszenia wyjścia z filtra ?? Wink
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 07 Lut 2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Ile się "siedzi"? Nawet do ponad pół roku. Jak na razie najdłuższy o jakim słyszałam trwał 7 miesięcy. Długość ta zależy od konkurencyjności frazy oraz od tego jak bardzo nienaturalne było linkowanie. Będzie trwał krótko jeśli lekko przesadziłeś z linkami na ten sam anchor.

Metody wyjścia? Naturalne linkowanie na zróżnicowane anchory.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 07 Lut 2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


"siedzi" w sensie na ile dostajesz filtr Razz może się źle troszkę wyraziłem
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 07 Lut 2007, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Wiem o co pytasz i odpowiedziałam już na to.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 08 Lut 2007, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


wiem że wiesz i że odpowiedziałeś Razz , pisałem co by sprecyzować

a z tego co widzę to cały mój serwis dostał " czapkę " bo wszystkie podstrony poleciały w wynikach
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 08 Lut 2007, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

najwazniejsze przy filtrze to kontynuowac pozycjonowanie, w ten sposob google moze pomysli iz to jednak naturalny przyrost linkow. mi sie przynajmniej udalo. strona zniknela na ok 2 miesiace, po czym pojawila sie na 3 miejscu na interesujaca mnie fraze.

druga rzecz z wczesniejszym postow. dodanie 1000 katalogow na raz. nie wiem jak wy ale ja widze w tym sens. niedawno byl update, mam przykladowo kilka stron zaplecza, zalezaloby mi by mialy wysoki pr, wiec dodanie ogromnej liczby linkow spowodowaloby powiedzmy skok na pr5, a ze wpadlaby strona w filtr? to co, allegrowicze i tak zaplaca 30 zl za miesiac za link na takim smieciu, poza tym skoro roboty buszuja po stronie, to w niektorych wypadkach wali mnie czy jest filt czy nie. grunt ze sa linki ze strony tematycznej, czesto odwiedzanej przez roboty i z wysokim pr, itd, itp

pozdr
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 08 Lut 2007, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


neeon napisał:
a z tego co widzę to cały mój serwis dostał " czapkę " bo wszystkie podstrony poleciały w wynikach

Po prostu dalej linkuj, ale z umiarem żeby zachować naturalny przyrost linków.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
neeon
PostWysłany: 08 Lut 2007, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


JankesM napisał:
neeon napisał:
a z tego co widzę to cały mój serwis dostał " czapkę " bo wszystkie podstrony poleciały w wynikach

Po prostu dalej linkuj, ale z umiarem żeby zachować naturalny przyrost linków.


kurcze nie rozumiemy się , z tego co widze wygląda to tak , że dostałem filtr na wszystko co jest możliwe Razz , a to już lekka przesada , i pytam czy taka sytuacje jest możliwa. na frazy co jest np. 20 wyników w gooogle mój wynik jest ostatni Razz ( to wychodzi tak że cały serwis dostał „ po dupie „ )

zastanawiam sie czy to nie jakaś grubsza roszada bo z tego co widzę to parę stron z T10 na interesujące mnie frazy poleciało np, z "ogłoszenia" z T01 wyleciał owi a dość długo się tam utrzymywał
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 11 Lut 2007, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

a ja robilem testy i zabanowalo mi domene ktora byla katalogowana przez 4 miesiace na 20 kat, dziennie, i nie ma Very Happy a abonament domeny mialem na jeszcze na 2 miesiece po banie.

aha i dodam, ze nie byla ona swieża miala ona ok pol roku.

Wink
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group