Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Presell pages » Presell pages - linki bezpośrednie w treści wpisu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Presell pages - linki bezpośrednie w treści wpisu « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 30 Mar 2007, 22:57    Temat postu: Presell pages - linki bezpośrednie w treści wpisu Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

WordPress, znany już od pewnego czasu skrypt blogowy, teraz zaczął służyć do zupełnie innych celów. WordPress to doskonały skrypt do szybkiego i sprawnego tworzenia Presell Pages i wykorzystywania zjawiska SEO dopalacza.

http://www.web-marketing.pl/umarl-krol-niech-zyje-krol/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
weronika
PostWysłany: 31 Mar 2007, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Potwierdza to przemijającą erę katalogów stron. Teraz pozycjonerzy stawiają na serwisy presell pages, jednak wydaje mi się, że te serwisy za jakiś czas również staną się śmietnikami jakim jest teraz qlweb itp.

QlWeb jest uznany za spamerski skrypt, a za jakiś czas do tych śmietników dołączy skrypt WordPress, przez co stracą zwykli blogerzy mający blogi postawione na tym skrypcie. Tylko autorskie serwisy mają szanse na sukces.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
idaho666
PostWysłany: 31 Mar 2007, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

weronika napisał:
Tylko autorskie serwisy mają szanse na sukces.


ciezko sie zgodzic. znaczyloby ze wszystkie strony np na drupalu tez nie maja szans, tak? a co z nationale geographic albo mtv?
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkr
PostWysłany: 31 Mar 2007, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 18


Nie chodzi o to, że każdy używa qlweb. Problem w identycznej treści na wszystkich stronach. Trzeba promować indywidualne wpisy w każdym katalogu. Presell Page właśnie na tym polega aby umieścić indywidualny opis strony wyglądający jak naturalny artykuł na stronie.

Zagładą qlwebów był adder i podobne mu skrypty. Ludzie dodawali wpisy masowo z identycznym opisem. Tak musiało się to skończyć.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

mkr napisał:
Presell Page właśnie na tym polega aby umieścić indywidualny opis strony wyglądający jak naturalny artykuł na stronie.

Napiszę to samo co napisałem na forum PiO.

Uważam, że przejście w kierunku presell pages nic nie zmieni patrząc na całą sytuację, która rozwijała się powoli z katalogami stron. Jeżeli ktoś do tej pory stawiał qlweby i nie przykładał uwagi do poziomu wpisów w katalogu (np: brak moderacji) to niestety ale ma "śmietnik" i mało wartościowe zaplecze. To samo za jakiś czas będzie w przypadku presell pages. Ludzie nie będą do każdego presell pages wymyślać nowego tekstu, bo komu się chce... Stworzą sobie jakiś tekst i pójdzie w ruch CTRL+C a potem CTRL+V. I co powstanie za jakiś czas z tych presell pages? Odpowiedź nasuwa się sama.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Przeczytałem to co napisałeś Martin i po przeanalizowaniu stwierdzam, że MASZ RACJĘ. Z czasem presell pages będą miały zdublowaną treść, bo komu chce się wymyślać nowy tekst do kolejnych stron presell pages.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Dzięki wykorzystaniu presell page można stworzyć, bardzo mocne zaplecze, ale musi to być robione z głową i przede wszystkim do własnych celów z własnymi artykułami (informacjami).

Patrząc na serwisy, które w fazie wielkiego bumu powstają na gotowych skryptach, a na nich pojawiają się takie same wpisy (treść), to jaką wartość będą miały takie strony - skoro ten sam tekst będzie np: w kilkuset presell page? Za jakiś czas z tymi stronami, będzie to samo co teraz dzieje się z kiepskimi katalogami stron.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cRaSh
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

Zgadzam się, w moim presellu już zaobserwowałem taka sytuację. Zdarzyły sie nawet przypadki, że ludzie dodawali wpis powtarzając w opisie 40 razy słowo kluczowe (bo ustawiłem limit -wymagane 50 słów) Rolling Eyes

Zgadzam się także, że zaplecze takie może być wartościowe, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy właściciel precla będzie o niego dbał.
Rozwiąznie jest proste - za jakiś czas, jak googiel zacznie już indeksować nowe preselle, każdy opis będzie można sprawdzić poprzez wpisanie zawartości do wyszukiwarki. Jeśli wpis będzie unikalny, to wtedy stronę można zaakceptować, jeśli nie, to wystarczy trochę go poedytowac (chociażby kolejność wyrazów) i powinno być ok Smile
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Martin
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

cRaSh napisał:
Zgadzam się, w moim presellu już zaobserwowałem taka sytuację.

Swojej opinii opisanej powyżej nie wyssałem z palca. Przejrzałem serwisy PreSell Page, które teraz powstają i widać tendencję do umieszczania tych samych tekstów, tak więc gdzie ta unikalność? Nie ma jej i niestety takim sposobem nikt nie zyska mocniejszego zaplecza niż miał przy pomocy qlwebów itp.

Listę PresellPage's znajdziecie na stronie: http://spis.presellpage.pl/

Jeżeli dalej sytuacja z powstającymi serwisami określanymi PreSell Page, będzie wyglądała tak jak teraz i będzie do tego głównie wykorzystywany skrypt WordPress, to może okazać się, że to co napisała weronika okaże się bolesną prawdą:
weronika napisał:
QlWeb jest uznany za spamerski skrypt, a za jakiś czas do tych śmietników dołączy skrypt WordPress, przez co stracą zwykli blogerzy mający blogi postawione na tym skrypcie.


To co napisałeś:
cRaSh napisał:
wystarczy trochę go poedytowac (chociażby kolejność wyrazów) i powinno być ok

jest realne, ale wymaga to bardzo dużego nakładu pracy ze strony właścicieli tych serwisów. Patrząc jednak na zaangażowanie "niektórych" pozycjonerów, to im głównie zależy na szybkim zdobywaniu linków i raczej nie będą tego robić. Czyli w efekcie końcowym za jakiś czas serwisy presell page potraktowane zostaną tak jak teraz większość mało wartościowych katalogów.

Oczywiście to co piszę, to jedynie moje prywatne zdanie, po kilkudniowych obserwacjach tych serwisów. Nie każdy może się ze mną zgadzać i czas to wszystko zweryfikuje. Mimo wszystko, życzę wszystkim właścicielom tych serwisów powodzenia.

Warto pamiętać, że nie wystarczy zainstalować WordPress'a i powstanie od razu wartościowy serwis (zaplecze). Trzeba w to włożyć bardzo dużo pracy. Po raz kolejny potwierdza się zasada, która przyświeca moim działaniom od czasu kiedy postawiłem z Max'em katalog stron KCS (maj 2005 rok): NIE ILOŚĆ a JAKOŚĆ. Niektórzy pozycjonerzy o tym zapominają. Pozdrawiam.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

Martin napisał:
Niektórzy pozycjonerzy o tym zapominają. Pozdrawiam.

pozycjonerzy o tym nie zapominaja. zapomina gowniarstwo. zasmieca katalogi swoimi badziewiami, tudziez stawia smietniki, majac nadzieje na duza liczbe podstron co by dostac pare punktow z linkora. porzadny katalog to nie rewelacyjny skrypt napisany w pocie czola tylko ten co ma porzadna wartosc. jesli ktos daje opisy rozne do mini albo qlweb i nie jest to piec zdan, to jest to zla presell page? przeciez te katalogi tez maja strony ze szczegolami, a wlasnie o nie chodzi. np katalog wzrost strona ze szczegolami rozni sie tym iz ma dodatkowo linki do podstron - http://katalog.wzrost.com/jezyk-angielski-s-4.html

jesli ktos mysli o pozycjonowaniu stron to juz samo slowo mysli cos oznacza. czy zlepek slow - zdan co ci da? wiem ze powtarzam co pisali juz inni, ale tez mnie dobija iz do mojego katalogu dodaja opisy zywcem skopiowane z innych katalogow. na pio sugeruja katalogi platne. w sumie placisz - wiecej sie starasz. jestem chyba za... np teraz robie nowa stronke, ktora ma pozycjonowac moje strony, ale zrezygnowalem z opcji katalogu na rzecz pisanych wlasnych tekstow, a mozliwosc wpisow dostaly tylko dwie osoby. i mam pewnosc iz moze nie bedzie 10tys podstron w tydzien ale za to nie bedzie contentu takiego samego jak w 200 innych katalogach... [/url]
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cRaSh
PostWysłany: 03 Kwi 2007, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

Nie wierze w to, że robot googla umie rozpoznać czy to qlweb czy nie qlweb. Jeśli desc jest słowo w słowo taki sam, to strona idzie do uzupełniających i już.

Dlatego pisanie, że google ma odrzucić jakiś skrypt (nie to nie jest jakiś skrypt, to potęzny wordpress!) bo ktoś w europie wschodniej (sic!) używa opisów które sie powtarzają jest wręcz śmieszne. Zreszta, mój preSell jest na Drupalu Smile

Cytat:
na pio sugeruja katalogi platne. w sumie placisz - wiecej sie starasz. jestem chyba za.

Zapraszam do mojego katalogu ze stopki Wink
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
grejf
PostWysłany: 04 Kwi 2007, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

weronika zastanowilas sie nad tym co napisalas?

Cytat:
Teraz pozycjonerzy stawiają na serwisy presell pages, jednak wydaje mi się, że te serwisy za jakiś czas również staną się śmietnikami jakim jest teraz qlweb itp.


zdanie nieco od tzw czapy, po 1sze skrypt qlWeb mial przed zmiana algorytmu inne troszke zadanie wynikajace ze starego przelicznika algorytmu, mamy nowy algorytm i jesli serwisy presell pages stanowia dobry podklad optymalizacji, content, co wynika z tego, ze ciezko to nazwac smietnikiem, jest to dla wyszukiwarki pod nowy algorytm jest wartosciowa strona na dany temat informacji ect... a co bedzie pozniej napewno nie grozi dzisiejszym standardom SEO Jesli nawet jesli za rok moze 3 wejdzie spersonalizowane wyniki wyszukiwania przegladarki Internetowej. Tak malo wyczerpalem temat odpowiedzi, moze kiedys o tym napisze b.obszernie.
a co do kopiowania contentu, to GoogleBoty uwazaja za plagiat tekst zerzniety w 85% juz, jak i ma wplyw przy indeksacji sieci, weryfikowana baza google kiedy dany tekst pojawil sie w zaindeksowaniu prZez google.

Boty maja dzis ciezka prace sa inteligentne, sam Martin napisal slusznie, jesli ktos robi ctrl + c & ctrl +v otrzymuje to izasluguje na to na co sie tam ''napracowal'' to samo dotyczy katalogow, dobrze prowadzony katalog z pewnymi ''sztuczkami'' nie bede tu odslanial Martina sprytnych rozwiazan, ktorych w zaden sposob nie uwazam za nieetyczne, ktore sa proste tylko wystarczy pomyslec i miec troszke intuicji i odpowiadaja standardom algorytmu ''tego problemu... aby nie zrobic smietnika.''

ps. idaho666, takze napisal kilka zdan, nad ktorymi mozna doglebniej pomyslec i cos z nich wyciagnac.

cRaSh tu nie chodzi o to czy pajak umie rozpoznac skrypt od innego skryptu. Sa zaprogramowane na grubo, maja oczy otwarte na zupelnie inne rzeczy.

pozdrawiam
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
weronika
PostWysłany: 21 Kwi 2007, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


strony presellpage - kiedy Google zareaguje?
Cytat:
Nowa epidemia to strony z "artykułami", które powstają tylko po to, by
spamować wyniki wyszukiwania. Ich lista jest tutaj: http://spis.presellpage.pl/
Mam nadzieję, że specjaliści z Google'a mają możliwość szybkiego
usunięcia z indeksu wszystkich takich serwisów, poza tymi, które
rzeczywiście są wartościowe i profesjonalne, a zostały wymienione na
samym dole strony (np. ithink.pl)

-> LINK

Czyżby ktoś chciał zrobić taki sam porządek jak w przypadku katalogów z nową modą na presell page?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
idaho666
PostWysłany: 21 Kwi 2007, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

myslisz ze ktos sie tym przejmie?
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cRaSh
PostWysłany: 21 Kwi 2007, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

weronika napisał:

Czyżby ktoś chciał zrobić taki sam porządek jak w przypadku katalogów z nową modą na presell page?

Ale zastanawiasz sie nad tym co piszesz, czy po prostu piszesz?
Kto zrobił porządek z katalogami? Może udowodnisz mi, że linki z qlweba są teraz gorszej jakości niż były jakiś czas temu?
To że jest SI, nie znaczy, że ktoś z google się zajął odfiltrowywaniem qlwebów.

Druga sprawa- jak ktoś może zrobić porządek z presellami?
Jeśli chcę sobie stworzyć jakaś stronę, to na pewno googiel mi w tym nie przeszkodzi, nie ma do tego prawa. Popatrz na serwisy web2.0. Są tworzone przez użytkowników, artykuły mają rożna treść, różną tematykę i nierzadko linkują do innych serwisów. Zreszta, popatrz na onet.pl...
Porównaj teraz te serwisy do mojego precla i wybierz kryteria wg których googiel będzie filtrować.

Bicie piany i tyle. Ale to dobrze, jak wiekszość pokemonów przestanie katalogować, to inni będą mogli łatwiej osiągać wysokie pozycje małym kosztem Wink
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Presell pages » Presell pages - linki bezpośrednie w treści wpisu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group