Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Jak uzyskać taki efekt?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Jak uzyskać taki efekt? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 09:22    Temat postu: Jak uzyskać taki efekt? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Chciałbym się dowiedzieć jak uzyskać podobne efekty jak te zaznaczone na tym obrazku:


oraz skąd można pobrać takie elementy jak ta koparka lecz chodzi mi bardziej o coś w stylu jakiegoś cyber-robota itp. Czasami takie roboty 3D można napotkać na stronach flash, gdzie dodatkowo one się ruszają, a Ja potrzebuję coś podobnego ale może być statyczne:

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
DeJk_SEBA
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 93

Skąd: Goszczanów

cezars ja dużo obrazków szukam na Images.Google.com
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
przemo85
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

No tak, images.google to rzeczywiście bardzo łatwy sposób na znalezienie zdjęcia.

Jest tylko jeden ale to bardzo poważny problem - jeśli znalezione w ten sposób zdjęcie zamierzamy gdziekolwiek publicznie wykorzystać to łamiemy prawa autorskie. Szczególnie dotyczy to grafików komputerowych projektujących layouty stronek itp.

W sieci jest kilka portali oferujących zdjęcia za darmo z licencją na wykorzystanie w swoich projektach, czasem zdjęcia są tylko obwarowane restrykcjami typu "must be credited before using" albo coś w tym stylu - o tym też trzeba pamiętać. Najbardziej polecam portal sxc.hu -naprawdę dobre i darmowe zdjęcia.

Co do twojego pytania cezars jak uzyskać taki efekt. Otóż sposobów na to jest wiele. O wszystkim decyduje tutaj znajomość programu graficznego (wiele programów oferuje o wiele większe możliwości niż się na początku ludziom wydaje) oraz sama klasa grafika, jego wyobraźnia itp. Nie da się takich rzeczy opisać na zasadzie kliknij tu i tu. Wszystko trzeba składać z drobnych elementów tak by całość sprawiała jak najbardziej realne wrażenie -przydaje się tu bardzo talent plastyczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DeJk_SEBA
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 93

Skąd: Goszczanów

przemo85 dobrze jest mieć tablet pc... Lecz ja go nie mam i mam słabe projekty... lecz zamierzam kupić i zobaczyć jak to będzie się sprawowało. przemo85 ciekawa ta strona.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
khax
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


akurat do tego co zaznaczyles nie potrzeba tabletu Smile rysujesz ksztalt (najlepiej jako sciezka, bo masz pelna kontrole nad nim), wypelniasz kolorem, dajesz jakies gradienty, cienie itp i samo wychodzi Smile

btw mam starego Wacoma A4 jeszcze podpinanego przez rs232 i w sumie czasem sie przydaje, najczesciej jak mam duzo fotek do wyszparowania.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przemo85
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Tak khax ma rację. Jeśli chodzi stricte o rysowanie płynnych falistych kształtów to narzędzie pen i rysowana za jego pomocą ścieżka sprawdzają się najlepiej.

Nie wiem w jakim programie pracujesz cezars ale może jest tam adekwatne to tego zadania narzędzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 13 Kwi 2007, 06:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

cała masa darmowej grafiki znajduje się np. na http://www.sxc.hu Smile podobnych serwisów jest więcej, Googlarka w łapki i serczowac Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 13 Kwi 2007, 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Tak, wspomniałem już o sxc.hu w jednym z poprzednich postów Smile
Takich serwisów na pewno jest jeszcze kilka chociaż nie tak łatwo je znaleźć.

Przykładowo sxc.hu jest na węgierskim serwerze więc nietrudno sobie wyobrazić jak odległą pozycję zajmuje po wpisaniu na przykład "free photos" w google. Ja dostałem kiedyś ten link od znajomka sam bym nigdy nie znalazł.

Szukałem kiedyś godzinę wpisując różne "free photos" i znajdywałem same...płatne Smile Nie wiem jak to się ma do słowa "free" heh Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Jak uzyskać taki efekt?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group