Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » JavaScript i inne języki skryptowe » Przewijanie ramki bez bocznych pasków

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Przewijanie ramki bez bocznych pasków « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
DeJk_SEBA
PostWysłany: 18 Kwi 2007, 21:09    Temat postu: Przewijanie ramki bez bocznych pasków Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 93

Skąd: Goszczanów

Chciałbym się was zapytać, kochanych forumowiczów jak zrobić taki bajer żeby można było przewijać ramkę bez bocznych pasków. Chodzi o to żeby ciąglę 2 strzałki były w którymś rogu ramki i żeby po najechaniu na nie przewijała się ramką w górę lub w dół a przy tym te strzałki nie zmieniały pozycji względem reszty strony.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
weronika
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 06:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


DeJk_SEBA napisał:
Chodzi o to żeby ciąglę 2 strzałki były w którymś rogu ramki i żeby po najechaniu na nie przewijała się ramką w górę lub w dół a przy tym te strzałki nie zmieniały pozycji względem reszty strony.

Widziałam to na stronie zrobionej przez adminów tego forum (Max i Martin) -> przedszkole
Pisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeJk_SEBA
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 93

Skąd: Goszczanów

weronika lol ależ też mi pomogłaś... też to widziałem dlatego się pytam... Ale sobie poradziłem.

Umieszczamy na stronie na której jest ramka:
Kod:
Przewijanie strony <b><a href="#" onclick="return false;" onmouseover="scrollspeed=-1" onmouseout="scrollspeed=0">w górę</a></b> lub <b><a href="#" onmouseover="scrollspeed=1" onclick="return false;" onmouseout="scrollspeed=0">w dół</a>


A to w ramce przewijanej (gdzieś w body):
Kod:
<script language="JavaScript1.2" type="text/javascript">
var speed, currentpos=curpos1=0,alt=1,curpos2=-1

function initialize(){
if (window.parent.scrollspeed!=0){
speed=window.parent.scrollspeed
scrollwindow()
}
}

function scrollwindow(){
temp=(document.all)? document.body.scrollTop : window.pageYOffset
alt=(alt==0)? 1 : 0
if (alt==0)
curpos1=temp
else
curpos2=temp

window.scrollBy(0,speed)
}

setInterval("initialize()",10)
</script>


Oświadczam że to nie jest mój skrypt znalazłem go gdzieś na stronie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kristooki
PostWysłany: 26 Maj 2007, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

To też jest ciekawe Smile http://www.dhtmlgoodies.com/scripts/scrollable_div/scrollable_div.html
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » JavaScript i inne języki skryptowe » Przewijanie ramki bez bocznych pasków
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group