Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Roboty » Jak robot widzi linki z nofollow?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Jak robot widzi linki z nofollow? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
szuman
PostWysłany: 16 Maj 2006, 01:33    Temat postu: Jak robot widzi linki z nofollow? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Zastanawiam sie jak i czy wogóle roboty indeksujące widza linki z rel="nofollow" Rolling Eyes Wiem tylko, ze nie podazaja za takim linkiem, ale to mi nie wystarcza Razz Chcialbym dodac troche linkow na strone glowna do stron ze "smiesznościami" tylko waham sie, bo nie chce zrobic farmy linkow. Czy "nofollow" w linku zalatwi sprawe i uczyni link "niewidocznym dla botow"? Nie chce, aby linki bezposrednie do stron, do ktorych chce linkowac stracily wartosc...
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
GulaNET
PostWysłany: 16 Maj 2006, 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 47

Skąd: Warszawa

Witam,

Bez obawy, można dodawać do linków rel="nofollow", jeżeli chcesz tylko linkować do ciekawych serwisów. Tak wogóle jeżeli chesz to zrobić to tylko w ten sposób, w przeciwnym wypadku google, uzna Twoją stronę jako spam, co groziłoby usunięciem z wyników wyszukiwania Google.

Czy roboty widzą takie linki? Wyszukiwarka po prostu nie podąża za takimi linkami i nie zbiera dla takiej strony dodatkowych punktów. Jednak jako link go widzi, więc uważaj aby ilość linków tych bezpośrednich jak i nofollow nie przekroczyła 100, możesz to sprawdzić po wszystkim narzędziem:
Meta Tag Analyzer

Pozdrawiam
_________________
GulaNET
*Elitarny Katalog Stron*


Ostatnio zmieniony przez GulaNET dnia 16 Maj 2006, 16:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 16 Maj 2006, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Dzieki wielkie Very Happy no, samych linkow "nofollow" nie mam, mam kilka czystych linkow do stron, ktore chce linkowac, a te z "nofollow" maja byc linkami tylko do klikniecia Wink Z tego, co wiem, to im wiecej linkow wychodzacych na stronie, tym slabsze one sa, dlatego chcialem dodac nofollow, aby tych "właściwych" nie oslabiac Wink Z ta farma moze przesadzilem, bo nie mam zamiaru takowej u siebie robic, ale mysle lacznie o 25-30 linkach, z czego 15-20 byloby z "nofollow". Jesli jednak boty widza jak je tak samo jak "czyste" to musze ograniczyc ogolna ilosc Rolling Eyes
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GulaNET
PostWysłany: 16 Maj 2006, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 47

Skąd: Warszawa

Witam,

Popełniłem dość znaczący błąd, napisałem "Wyszukiwarka po prostu podąża za takimi linkami..." oczywiście miało byc "Wyszukiwarka po prostu nie podąża za takimi linkami..." To mniej więcej trochę zmienia postać rzeczy, ale widzę że i tak rozumiesz o co chodzisz i postąpisz słusznie:)

Pozdrawiam

Wcześniejszy post edytuje i poprawie:)
_________________
GulaNET
*Elitarny Katalog Stron*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 16 Maj 2006, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

hehe oczywiscie, ze pomoglo, dzieki Very Happy
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 26 Sie 2006, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


W jaki sposób w stylach nadać dla pewnych linków nofollow i czy w ogóle warto robić coś takiego na forum? Zastanawiam się czy nie dodać nofollow tylko dla linków w treści postów (mam dział "Linkownia"), ale w podpisach użytkowników i w stopce forum już nie.

Poza tym czytałam różne opinie na temat rel="nofollow" i większość osób tak naprawdę nie była pewna czy działa tak jak powinien.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
j00seph
PostWysłany: 26 Sie 2006, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 31

Skąd: Where the shadow lie

Lexy - na stylach(w klasach css) raczej tego nie dodasz , to musi byc w obrebie <a></a> .

Podobno to działa... (ale nie znam nikogo ktoby to sam przetestował ) , przynajmniej tak twierdzą na PiO. IMHO na forum nie warto tego robić , za dużo roboty, za mały zysk
_________________
JOSEPH
-------------------
http://www.pozycjoner.net
http://forum.pozycjoner.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
camions
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 16:02    Temat postu: rel="nofollow" Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 2

Skąd: w-w

witam,
no przetestowałem i...jak napisano wczesniej że: do uznanych serwisów można je stosować lub w ilościach 'śladowych' do jakiegokolwiek - wielką ilość linków rel="nofollow" do jednego 'zwykłego' serwisu Google do której takie linki idą uznaje 'spamerską'.
Właśnie się o tym przekonałem na wynikach.
Byłu u mnie mnóstwo linków wychodzocych z serwisu A do serwisu B i po jakimś czasie ciężko 'wywalczona' pozycja w G serwisu B poleciaała.

Pozdrawiam

ps. może się mylę a pozycja poleciała zupełnie z innych niezaleznych przyczyn. np modyfikacja w ostanim czasie algorytmu G.
_________________
Used Buses and Trucks from France
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

camions napisał:
może się mylę a pozycja poleciała zupełnie z innych niezaleznych przyczyn

Dokładnie. Jeżeli polecała pozycja serwisu B, to na pewno nie dla tego, że z serwisu A linkowałeś stronę B z parametrem rel="nofollow"
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 19 Kwi 2007, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

wg mnie wstawianie linkow z nofollow na forum nie ma sensu bo czesc userow sie wypowiada tylko dla tego by gdzies tam w poscie dac sobie reklame. a w sumie nie wiele zyskasz, no chyba ze masz tych linkow z 200....
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 06:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
czesc userow sie wypowiada tylko dla tego by gdzies tam w poscie dac sobie reklame

Dzięki poinformowaniu o tym, nikt nie mógłby już tego robić Wink

Ostatnio na forum szook koleś wypowiedział się w temacie tylko po to, aby wstawić linka do swojego presella. Usunięto mu tego linka, on edytował posta i dopisał, że w takim razie pozostaje mu wstawienie linka w stopce, bo byłby on fajnie otoczony treścią na temat preselli. Dopiero później zorientował się, że nie może wstawić nic do stopki Confused
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Roboty » Jak robot widzi linki z nofollow?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group