Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Google - wielki problem - sesje

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Google - wielki problem - sesje « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
kamilargon
PostWysłany: 04 Maj 2007, 11:07    Temat postu: Google - wielki problem - sesje Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Witam

Moja strona której dotyczy problem to: www.baza-noclegi.pl

Wszystkie podstrony serwisu maja adresy typu www.baza-noclegi.pl/zakopane.html ; www.baza-noclegi.pl/krynica_zdroj.html itd.

Wprowadziłem 2 tygodnie temu liczniki do kazdej podstrony i zrobilmy mi sie adresy typu: (zmienne za każdym wejsciem inne osoby(sesje) )
www.baza-noclegi.pl/zakopane.html?PHPSESSID=3d0b760961619cca0076aed0a8ac0565
http://www.baza-noclegi.pl/krynica_zdroj.html?PHPSESSID=9a71d743f97ce5ba2c399d690975aeef

i z czasem google wyłapało mi te powyższe podstrony i takie zaindeksowalo jak powyzej na stale poniewaz stwierdziłem że będę pozycjonował te adresy www.baza-noclegi.pl/zakopane.html oraz www.baza-noclegi.pl/krynica_zdroj.html i usunalem te sesje przywracając zarazem normalne adresy jednakże google wyłapało mi te i tak już zostało!! Mimo iż żaden link nie prowadzi do adresu np. www.baza-noclegi.pl/zakopane.html?PHPSESSID=3d0b760961619cca0076aed0a8ac0565 google indeksuje juz tylko ten adres nie chce go usunąć aby był tak jak zawsze zakopane.html co zrobić aby przywrócić adresy takie jak dawniej ??
Proszę o konrketne metody - użyłem narzędzia dla spróbowania google do ręcznego usuwania i dałem aby usunęło z indeksacji www.baza-noclegi.pl/zakopane.html?PHPSESSID=3d0b760961619cca0076aed0a8ac0565 jednakże nie pomogło to.

Proszę o konkretne rady jak wywalić z indeksu te z sesją aby przywrócić stare adresy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
cRaSh
PostWysłany: 04 Maj 2007, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

httaccess

Kod:
redirect 301 /old/old.htm http://www.you.com/new.htm


Chociaż jakbyś poczekał to i tak by zniknęły Wink
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Martin
PostWysłany: 04 Maj 2007, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Po usunięciu sesji i reindeksacji, Google usuwa stare linki i w indeksach przechowuje najnowsze wersje stron. Dobra sitemaps dodana do Google i cierpliwość popłaca.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilargon
PostWysłany: 04 Maj 2007, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Dziękuję za odpowiedzi jednakże czy na pewno google wywali w końcu ten adres "sam" ? - te adresy działają z sesjami mimo iż są usunięte i nie ma nigdzie do nich linków. Niestety ale nie mogę zrobić tak bay nie działały - owszem usunąłem sesje zupełnie ale adresy tego typu i tak nadal działają choć nie ma nigdzie do nich linku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 04 Maj 2007, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Sesji nie musisz wywalać. Wystarczy, że wyłączysz sesje dla robotów Google:
PHP:

<?php
if (!eregi("google",$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))
{
session_start();
}
?>


_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilargon
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Wrzuciłem to do index.php - oby zadziałało. Bardzo dziękuję za okazaną mi pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

dodatkowo podlinkuj w głąb serwisu
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilargon
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Jest problem


Po wrzuceniu do index.php pojawia się na stronie błąd

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/baza-noclegi/ftp/index.php:19) in /home/baza-noclegi/ftp/index.php on line 34

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/baza-noclegi/ftp/index.php:19) in /home/baza-noclegi/ftp/index.php on line 34



Dlaczego może pojawiać się taki komunikat po wrzuceniu tego "skryptu" ??

"Koniu" - proszę rozwiń swoją myśl. Co mam podlinkować w głąb serwisu ? Smile - przepraszam za swoje "prostactwo" ale naprawdę nie kumam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

wstawilaes go na poczatku index.php ??

przez podlinkowanie rozumiem ze dodasz linki nie do domeny głownej a podstron tak a by google idexowalo glebiej
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilargon
PostWysłany: 07 Maj 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Rzeczywiście, wrzuciłem na sam początek index.php i działa.


Linki na stronie głównej są dodane do pozostałych działów w menu. Mam dodać jeszcze gdzieś np. na dole na głównej takie same linki ??

Linki z innych stron - wartościowych prowadzą już bezpośrednio do działów np. www.baza-noclegi.pl/zakopane.html


Jeszcze jedno pytanie...

Wrzuciłem ok. tygodnia temu na koncie google w "webmaster tools" w narzędziu do usuwaniu podstron z indeksu właśnie tą podstronę z zakopanym (zakopane.html) z sesją aby wywaliło widzę ze google już wywaliło z wyników wyszukwiania jednakże jest w "pamięci" google. Chciałbym teraz aby google zindeksowało mi już normalnie zakopane.html więc chciałbym usunąć to z tego narzędzia. Jak to zrobić ? Google opisuje jak to zrobić ale nie mam takich opcji jak tam pisze.


Załączam zrzut ekranu z mojego konta:
http://www.baza-noclegi.pl/removal.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgred
PostWysłany: 08 Maj 2007, 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

albo tak Smile

.htaccess

Kod:
DirectoryIndex index.php
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
#removing sid's from spyders
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "Google" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "Slurp" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "MSNBOT" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "teoma" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "ia_archiver" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "Scooter" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "Mercator" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "FAST" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "MantraAgent" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "Lycos" [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} "ZyBorg" [NC]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ([a-z0-9]+=[a-z0-9]+)
RewriteRule ^(.*)$ $1? [L,R=301]

_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kamilargon
PostWysłany: 08 Maj 2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Po wrzuceniu do .htaccess powyższego kodu już nie muszę usuwać strony z removal tools tak ? nie bedzie problemu z indeksacją? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cRaSh
PostWysłany: 08 Maj 2007, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

zgred - dzięki za kod, przyda sie Smile

kamilargon - nie, ten wpis można zastosować zamiast, tego który podał ci Martin. A z removal tools sie nie bawiłem...
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kamilargon
PostWysłany: 08 Maj 2007, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 17


Dziękuję wszystkim za wielką pomoc i bardzo przydatne informacje n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Google - wielki problem - sesje
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group