Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Formularz kontaktowy takie małe coś...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Formularz kontaktowy takie małe coś... « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
przemo85
PostWysłany: 10 Maj 2007, 09:40    Temat postu: Formularz kontaktowy takie małe coś... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Mam dwa pytanka do Was drodzy forumowicze.

Po pierwsze: ściągnąłem z sieci kilka formularzy kontaktowych -problem polega na tym że wszystkie są jednakowo szare i nieładne. Nie mam pojęcia jak mógłbym zmienić kolor pól , obramowania itp. W kodzie nie znalazłem żadnych miejsc gdzie takowe rzeczy mogły być ustawione. Jak to zmienić?

Druga sprawa: spotkałem się jakiś czas temu z ciekawym skryptem, który chciałbym zastosować. Wyglądało to tak że podczas przewijania w dół strony, przewijała się sama zawartość a tło strony pozostawało cały czas w tym samym miejscu. Wyglądało to tak jakby zawartość była poziom wyżej od tła i tylko ona ulegała przewijaniu. Bardzo spodobał mi się ten efekt. Wiecie może co to jest za skrypt i gdzie można takowy znaleźć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
max
PostWysłany: 10 Maj 2007, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 738


przemo85 napisał:
Po pierwsze:

Tylko i wyłącznie CSS, nie stosuj żadnych skryptów podmieniających wygląd.
przemo85 napisał:
Druga sprawa:

Żaden skrypt - po prostu CSS.
Stronę budujesz normalnie a dla body w stylach osadzasz coś takiego:
Kod:

body {
   background-image: url(twoj_bg.jpg);
   background-repeat: repeat-x;
   background-position: top;
   background-attachment: fixed;
}

I to wystarczy. Życzę miłej zabawy CSSami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 10 Maj 2007, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Bardzo często używałem cssów do osadzania tła, ustalania czcionek itp. ale o tym nie wiedziałem.
Mój kod:
Kod:
body {
   background-image: url(bg.jpg);
   background-repeat: no-repeat;
   background-position: top;
   background-attachment: fixed;
   background-color:#333333
}

wychodzi na to że to właśnie background-attachment: fixed;
ta linijka odpowiada za efekt którego poszukiwałem, wszystko działa jak należy.
Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 11 Maj 2007, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

a co do formularzy i ich stylowania w CSS to ta strona może Ci się przydać:
Budowa formularzy z wykorzystaniem standardów
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 11 Maj 2007, 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Dzięki kristooki, właśnie się wczoraj męczyłem jak tutaj skojarzyć skrypt php z tym css, wiem jak powinien wyglądać i jeden i drugi ale jakoś nie mogę tego poskładać do kupy.

Także dzięki ! Smile jak napotkacie jeszcze jakieś artykuły o stylowaniu php lub formularzach kontaktowych -będę wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Formularz kontaktowy takie małe coś...
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group