Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » mod_rewrite maskowanie linków

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 mod_rewrite maskowanie linków « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 16 Sie 2005, 00:50    Temat postu: mod_rewrite maskowanie linków Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Co to jest mod_rewrite?

Chcesz lepiej wypozycjonować swoją stronę w wyszukiwarkach internetowych? W tym artykule opisze pewną sztuczkę. Nie na każdym serwerze ona działa, ale jest bardzo fajna (wymagany jest zainstalowany moduł mod_rewrite). Załóżmy, że zaprojektowałeś albo zainstalowałeś jakiś skrypt. Wszystkie strony skryptu to plik index.php wywołany z jakimś parametrem. np index.php?dzial=1, index.php?dzial=2 itp. Wyszukiwarki niezbyt chętnie indeksują takie podstrony (szczególnie, gdy jest więcej niz 1 parametr). Można jednak oszukać wyszukiwarkę a dokładniej tak skonfigurować serwer, aby odpowienio filtrował strony. Otóż jeśli odwołamy się do (nieistniejącego) pliku dzial1.htm serwer będzie wiedział, że tak naprawde ma załadować plik index.php?dzial=1. Aby taki trik zrobić, należy utworzyć plik .htaccess z następującą zawartością:

Kod:
RewriteEngine On
RewriteRule ^dzial([0-9]*).htm /index.php?dzial=$1


Jeśli po wrzuceniu takiego pliku nie wyskoczy błąd nr 500 to znaczy, że moduł mod_rewrite jest zainstalowany na Twoim serwerze i możesz "oszukiwać" wyszukiwarki Smile Sprawdź, czy wywołując plik dzial1.htm załaduje się plik index.php z parametrem dział=1 (na pasku adresu oczywiście będzie podany plik dzial1.htm, bo nikt poza serwerem nie wie o tym, że zastosowałeś tą sztuczkę - chodzi tylko o sprawdzenie, czy nie załaduje się error 404).

Jeśli wszystko działa, to teraz czas na pozmienianie w skryptach, aby np. w menu linki miały nowy format. Dzięki tej sztuczce można szybciej i lepiej zaindeksować cały serwis w wyszukiwarkach!

źródło: http://www.pnet.pl/~jelcyn/freesoft/index.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 10 Gru 2007, 12:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 12 Lis 2005, 10:16    Temat postu: mod.rewrite w zastosowaniach Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

mod.rewrite w zastosowaniach

Dodatkowe informacje: http://www.cms.rk.edu.pl/art_51.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 23 Lis 2005, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

a ja mam takie pytanie czy jest sens robic mod_rewrite na stronce o 8 podstronach ?
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 23 Lis 2005, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Jeżeli jest możliwość na serwerze, gdzie jest stronka - zastosować mod-rewrite - to oczywiście, że się opłaca! Wszystko też zależy od specyfiki strony - bo jeżeli strona to czysty HTML to nie ma sensu. Maskowanie adresów stron robi się przede wszystkim na stronach, gdzie stosowane jest PHP itp i przekazywane są różne parametry w adresie url strony. Nie wszystkie roboty chętnie indeksują dynamicznie generowane strony z ?, &, =, w url strony.
Ja ostatnio zastosowałem mod-rewrite na swojej prywatnej stronie, gdzie mam kilka podstron.

Przyznaje się, że Google zaczął mnie częściej indeksować od kiedy adres strony:
http://www.borkowscy.pl/index.php?show=linki
zmieniłem na:
http://www.borkowscy.pl/borkowscy-linki.html

Tak więc jeżeli stronę masz nie generowaną dynamicznie to nie zawracaj sobie głowy, ale przy dynamicznych stronach jest to przydatne.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pal424
PostWysłany: 10 Gru 2007, 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 8


witam
zmagam się z tym mod-rewrite już jakiś czas ale coś mi nie idzie, wynika to z braku wiedzy ale do sedna. nam stronkę www.artech.win.pl zrobiłem plik .hatccess
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*)-(.*)-(.*)\.htm$ index.php?strona=$1&idk=$2&idp=$3

i dotąd wszystko jest ok - jak wpiszę np. http://www.artech.win.pl/katalog-3-14.htm to strona się ładnie ładuje ale jak tylko kliknę na inny link to się ładuje jak poprzednio seria znaków php. co robię źle ? czy muszę zmienić coś w kodzie? proszę o pomoc
_________________
agregat malarski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gostek_
PostWysłany: 10 Gru 2007, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 181


Podany kod jest tylko na podstrony. Spróbuj jeszcze dodać te linijki:
RewriteRule ^plik/([^-]+)/$ plik.php?kategoria=$1
RewriteRule ^plik/([^-]+)/([^-]+)/$ plik.php?kategoria=$1&page=$2

Mam nadzieje, ze zadziała
_________________
liderpracy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pal424
PostWysłany: 10 Gru 2007, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 8


dzięki za podpowiedz, dodałem te linijki od Ciebie ale nadal nic.
_________________
agregat malarski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grejf
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

na hostingu nazwa.pl 3/4 mod_rewrite dziala, ale okazuje sie ze uzyty modul robi, feee, czyli google nie indeksuje strony, albo odrzuca sitemap.xml Smile
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » mod_rewrite maskowanie linków
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group