Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Yahoo jednak nie przegoniło Google

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Yahoo jednak nie przegoniło Google « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Która wyszukiwarka jest wed?ug ciebie lepsza:
Google
100%
 100%  [ 9 ]
Yahoo
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 9
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 17 Sie 2005, 10:04    Temat postu: Yahoo jednak nie przegoniło Google Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Yahoo jednak nie przegoniło Google

Pojawił się ostatnio post i informacje w Dzienniku Internautów z którego te informacje pochodzą: http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=347
że google ma indeksowanych mniej stron niż yahoo.

Jak możemy przeczytać w AKTUALNOŚCI IDG.PL z wczoraj:
http://www.idg.pl/news/82063.html

W minionym tygodniu Yahoo! triumfalnie ogłosiło, że skatalogowało niemal dwa razy więcej dokumentów niż Google. Amerykańska organizacja National Center for Supercomputing Applications (NCSA) postanowiła opracować własną metodologię badawczą, by zweryfikować oświadczenia Yahoo! i oszacować rzeczywiste zasoby obu wyszukiwarek.

Ósmego sierpnia Tim Mayer z Yahoo! napisał w blogu, że Yahoo! zebrało informacje na temat ponad dwudziestu miliardów elementów Sieci. Google natychmiast wystosowało oświadczenie, zgodnie z którym przewaga Yahoo! jest niedostrzegalna - o ile w ogóle istnieje.

Naukowcy z NCSA - organizacji znanej między innymi ze stworzenia przeglądarki Mosaic - postanowili na własną rękę przetestować obie wyszukiwarki. Wybierali oni ze słownika języka angielskiego dwa przypadkowe słowa, wyszukiwali je i zapisywali, ile wyników zwróciły oba portale. Wykonano testy z dziesięcioma tysiącami par. Do badań wykorzystano komputery w NCSA oraz University of Illinois.

Okazało się, że Yahoo! zwraca średnio zaledwie 37 procent wyników uzyskanych przy pomocy Google. Ponadto bardzo często zdarzały się sytuacje, w których Yahoo! nie znajdowało nic lub niemal nic, natomiast Google wyświetlało dziesiątki wyników.

Dokładny opis metodologii i dodatkowe wyniki: witryna NCSA

Autor informacji: Łukasz Bigo z IDG.PL

Po moich badaniach i obserwacjach na pewno nie są tak profesjonalne jak narzędzia i sposoby badań NCSA - wynika, że wiele stron, które sprawdzałem jest lepiej zindeksowanych w yahoo. Ostatnio zacząłem sprawdzać to również na Katalogu Ciekawych Stron i od ukazania się poprzedniej informacji o powaleniu na kolana Google przez Yahoo - roboty google zaczęły częściej indeksować stronę Katalogu. Czy to zbieg okoliczności? Zaznaczam, że badane przeze mnie strony nie były przed tą informacją tak czesto indeksowane przez google. Hmmm....

Jak to ktoś kiedyś powiedział - ilość nie zawsze idzie w parze z jakością.

Osobiście uważam, google za lepszą wyszukiwarkę i zawsze z niej korzystam - ma lepsze trafienia jeżeli chodzi o wyszukiwane informacje Cool

Może ty masz swoje zdanie - które z chęcią poznamy Idea
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Szczotka
PostWysłany: 17 Sie 2005, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 01 Lip 2005
Posty: 166

Skąd: Bia?a Podlaska

Oddałam swój głos na google, jakoś jeszcze się nie trafiło, żebym nie znalazła tego, czego szukałam.
_________________
Jeste? wredna,brzydka i leniwa? Zosta? feministk? Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ronin
PostWysłany: 18 Sie 2005, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 151

Skąd: Wo?omin

no ja yahoo uzywalem kiedys kiedys ale od niepamietnych czasooff google to glowne narzedzie wyszukiwania dla mnie. Hehe... niedawno na przerwie w szkole podszedl do mnie kumpel z grupy i z superpowazna mina, znizonym glosem powiedzial.." Jest w internecie taki koles, ktory wie wszystko...jak czegos nie wie to to nie istnieje...ten koles nazywa sie GOOGLE!" Razz
_________________
o===|=================-
((Ronin - samuraj with no master))
o===|=================-
[url]http://www.brukarstwo-leszek-bobel.yoyo.pl/index.html[/url}
http://www.dakard.szop24.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Martin
PostWysłany: 18 Sie 2005, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

GOOGLE RULEZ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
max
PostWysłany: 18 Sie 2005, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 738


Oczywiście GOOGLE, a dla tego gdyż posiada najlepszy system wyszukiwania, Yachoo może sie schować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Horche
PostWysłany: 19 Sie 2005, 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 657

Skąd: Wo?omin

Razem z GOOGLE można prześć szybki kurs pt.: AS/400 CRASH RECOVERY Smile.
Stawiam na GOOGLE, bo używam od zawsze.
_________________
pozdrawiam,
Horche Grass
You don't know power of the dark side

--
"g.ó.w.n.o. si? zarabia ?yje si? jak hrabia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Yahoo jednak nie przegoniło Google
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group