Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Uwagi, sugestie i sprawy organizacyjne » Gdzie tu konsekwencja?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Gdzie tu konsekwencja? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
antyvir
PostWysłany: 04 Lut 2008, 23:01    Temat postu: Gdzie tu konsekwencja? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Skąd: Pozna?

Witam,

Pewnie jestem trylionowym użytkownikiem, zgłaszającym tego rodzaju uwagę, ale pytam, bo nie pojmuję polityki redaktorów katalogu odnośnie dodawanych do niego stron.

Dwa razy usiłowałem dodać do katalogu swoją stronę http://antyvir.blogspot.com, ale dodana nie została. Wiem, że nie odpowiadacie na nieprzyjęte zgłoszenia, w tym się zdążyłem już zorientować, ale inna rzecz mnie zastanawia, mianowicie - kryteria Wasze.

Jest bowiem tak, że moja strona nie jest dodawana do katalogu, bo widać nie jest ciekawa (choć nie wiem, gdzie jest lepszy tutorial o najpopularniejszym w Polsce antywirusie, że tylko tę rzecz wymienię, ale okej...), ale... nic nie powstrzymuje tych samych moderatorów przed akceptacją tej samej strony w konkursie, nazwanym, żeby było weselej Perły Internetu!

Czyli ustalmy klarownie, drodzy moi, jak to z Wami jest: strona moja nie jest godna tego, by trafić do Waszego katalogu, ale jest godna tego, by się ubiegać o tytuł Perły Internetu. Gdzie tu sens, gdzie logika?

A, i jeszcze jedno: wstawiłem button Waszego katalogu na wyżej wymienioną stronę - czy będę w związku z tym zaliczony do grona przyjaciół katalogu, czy też mam go usunąć, by katalogu nie spaskudzić? Proszę wybaczyć sarkazm, ale utrzymujące się niezrozumienie postępowania innych ludzi może wprawiać w irytację i skłaniać do sarkazmu...

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
zakrecony
PostWysłany: 05 Lut 2008, 07:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


nie przejmuj sie tym, ja przestałem się przejmowac po próbie dodania chyba z 8 stron, co najmniej 2 z nich powinny sie znaleźć...
nawet mnie to nie obchodzi czemu się nie znalazły, a wiesz czemu? bo strony te akceptują ludzie, a to oznacza, że wchodzi czynik ludzki, czyli masz gusta, masz zły dzień i kilka innych czynników, które nie powinny wpływac na decyzję o dodaniu strony, a wpływają... Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 05 Lut 2008, 08:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Treść jest bogata i ciekawa. Myślę że jakbyś popracował jeszcze nad wyglądem strony nie byłoby problemów z jej akceptacją nawet w KCS. W tym momencie wygląda ona jak referat z Worda. Znajdź jakiś ciekawszy, ładny szablon (choć lepiej zrobić swój -kryteria KCS) i ta czcionka - zdecydowanie za duża!

BTW: Z tą Perłą internetu masz rację. W samym katalogu KCS poziom jest o wiele wyższy niż w konkursie Perła Internetu a powinno być na odwrót. Poza tym myślę że admini powinni troszkę bardziej rozreklamować konkurs bo jak widać, ostatnio mało komu chce się rejestrować na forum by zgłosić stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 05 Lut 2008, 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


przemo85 napisał:
...ostatnio mało komu chce się rejestrować na forum by zgłosić stronę.


akurat rejestracja na forum tylko po to by zgłosić stronę do konkursu jest bez sensu...

w tym dziale powinno sie dac jak już możliwość dodawania zgloszeń bez konieczności rejestracji na forum ;)
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 05 Lut 2008, 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia:

Czy stronka która nie została uznana za dostatecznie dobrą by być przyjęta do katalogu powinna mieć możliwość startować w konkursie na --Perłę Internetu-- Nie tylko ja chyba widzę tu pewną sprzeczność.

Tylko gdyby zdecydować się na wariant typu: tylko dobre, przyjęte do KCS stronki mogą ubiegać się o tytuł Perły Internetu trzeba by podjąć kilka działań (miejmy nadzieję efektywnych)by konkurs nie świecił pustkami:
1. rozreklamować konkurs, przekonać przyjętych do katalogu że reklama w tym katalogu to coś cennego, znacznie wpływającego na liczbę odwiedzin (a tak jest)
2. ułatwić takim stronom dostęp do konkursu np. za pośrednictwem formularza wysyłanego wraz z powiadomieniem o przyjęciu.
3. rozwiązać kwestię obowiązkowych buttonów - tu byłaby trudność.

Pisze o tym bo zauważyłem że ostatnio konkurs marnieje, coraz mniej stron, coraz słabsze a zupełnie nie przekłada się to na popularność katalogu i poziom stron do niego przyjętych.
Na zachodzie funkcjonuje mnóstwo bardzo prestiżowych katalogów, w Polsce KCS jest jednym z nielicznych. Warto to wykorzystać i postawić na jakość również w samym konkursie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
antyvir
PostWysłany: 05 Lut 2008, 13:51    Temat postu: Wygląd strony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Skąd: Pozna?

Do przemo85:

Dzięki za uznanie dla treści, ale co do wyglądu strony mam jednak inną opinię. Moja strona jest poświęcona konkretnej tematyce, dotyczy bezpieczeństwa. Słowem, ma być użyteczna dla ludzi, a jej główną siłą powinna być i jest treść merytoryczna, a nie graficzne fajerwerki. Wychodzę z założenia, że moja strona to nie zestaw koloruj z nami, tylko kawałek bardzo konkretnej wiedzy o bezpieczeństwie. Wiedzy, którą admini chyba ignorują, a wartość strony oceniają przez pryzmat tego, co widzą.

W tej chwili to wygląda tak, że grafika jest jedynym kryterium oceny, a jeśli nawet nie jedynym, to kluczowym - to droga donikąd, bo to zabija strony, gdzie są rzetelne informacje na dany temat, a lansuje te, gdzie grafika jest efektowna i często nic poza tym. Ja na przykład nie jestem grafikiem komputerowym, na grafice znam się średnio i nie chcę się w domorosłego grafika zabawiać, bo skutki mogą być żenujące - wiem, że często tak bywa...

Mi chodzi po prostu o to, żeby doceniać strony przede wszystkim za ich treść. Antyvir nie ma walić po oczach fajerwerkami, flashem i Bóg wie czym. Strona wygląda skromnie, ale estetycznie, można się skupić na konkretnej treści... Gdybym robił coś o tematyce artystycznej, to inna sprawa, wtedy sięgnąłbym po jakieś ekstra szablony albo coś, ale sęk w tym, że to nie jest strona tego typu. Admini powinni mniej szufladkować, bo popadną - wbrew własnym ambicjom i deklaracjom - w bylejakość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 05 Lut 2008, 14:10    Temat postu: Re: Wygląd strony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

antyvir napisał:
nie chcę się w domorosłego grafika zabawiać, bo skutki mogą być żenujące

Masz tutaj całkowitą rację ale właśnie po to są darmowe szablony.
Pisząc o czytelności i braku grafiki, z drugiej o wodotryskach, flashach popadasz ze skrajności w skrajność. A tymczasem strona internetowa nie musi powalać graficzne ale powinna być najzwyczajniej w świecie miła dla oka. To ułatwia odbiór treści.

Podejście "niegraficzne" to tak jakbyś sprzedawał najlepsze konfitury na świecie owijając je starą gazetą. Co z tego że zawartość super kiedy wygląd nie zachęca.

Jeszcze raz namawiam do szablonu, jest mnóstwo prostych i ładnych zarazem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 05 Lut 2008, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


antyvir napisał:
Mi chodzi po prostu o to, żeby doceniać strony przede wszystkim za ich treść.

Musisz pamiętać, że ciężko jest od razu ocenić stronę pod kątem treści i informacji. Większość osób ocenia strony po pierwszym wrażeniu. Jeżeli strona jest ciekawa wizualnie (nie chodzi o jakieś wodotryski), ale jeżeli jest miła dla oka, to wtedy internauta zaczyna się wczytywać w informacje jakie są na stronie. Nie wymagaj, aby admini katalogu KCS czytali dogłębnie wszystkie zgłaszane strony. Musieliby spędzać przy tym całe dni. Oprócz tego nie każdy interesuje się wszystkimi tematami i coś co ciebie interesuje, nie musi interesować innych. KCS to darmowy i prywatny katalog ciekawych stron i admini promują strony za darmo. Jeżeli braliby za to kasę, to wtedy możnaby było od nich wymagać, aby zwracali większą uwagę również na treści. Ja się dziwię, że robią to za DARMO przez tyle już lat!
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Uwagi, sugestie i sprawy organizacyjne » Gdzie tu konsekwencja?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group