Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Archiwizacja plików na serwerze

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Archiwizacja plików na serwerze « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
zakrecony
PostWysłany: 12 Lis 2007, 17:32    Temat postu: Archiwizacja plików na serwerze Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


Mam Klienta, który ma dziwne wymagania i...

Mam bazę, w niej info o czymś tam, mam tam też info o plikach, które są na serwerze, a konkretnie ich miejsce na nim.

Klient chce by archiwizowac niektore dane na dysku lokalnym, co oznacza, że musial bym do jakiegos pliku zapisac dane z bazy oraz przegrać pliki z serwera na dysk, o ile info z bazy mozna załatwić bez problemowo, to nie mam pomysłu jak przegrac bezpośrednio z www pliki z serwera na lokalny dysk.

Chodzi o cos takiego, wciskam archiwizuj na dzień i wtedy lecą dane do pliku (jakies tam dane z tabel), po czym ten plik zapisuję na serwer, dalej ten plik oraz pliki z serwera (zdjęcia, dokumenty, pdf'y itd) zapisują się na lokalny dysk, jakieś pomysły, sugestie?
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Pawel Kobis
PostWysłany: 12 Lis 2007, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

1 - robienie kopi plików - kompresja Very Happy

Czyli w praktyce.

Wchodzę do panelu i klikam archiwizuj. Dodaje się zadanie do wykonania i tworzy się kopia all jako tar.gz i w panelu pojawia się link do ściągnięcia całej paczki. Banalne w wykonaniu mam tak prawie wszędzie Very Happy
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 12 Lis 2007, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


jak zrobic all to ja wiem Wink
tu chodzi o to, że:

mam jakieś zlecenia: nowe, aktywne, zamkniete

do każdego zlecenia mam załączniki: jpg, gif, doc, xls, pdf (sa to mozliwe, może byc jeden, może byc kilka może nie byc wcale)

teraz jak będe robił kopie all i kasował zamkniete, to by zobaczyc kopie będe musiał ja wgrać, po kilku latach bedzie horrorem by coś znaleźć Wink

ja chce zrobic kopie tylko zamknietych i to tak by całe info o zleceniach można było by odczytac z lokalnego dysku i oczywiście by znalazły sie na tym dysku lokalnym załacznkiki do zarchiwozowanych zleceń, dodam że osoba, która bedzie archiwizowac i ewentualnie odczystywać te archiwa nie będzie lotna w te klocki Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PIKSAR
PostWysłany: 07 Lut 2008, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 148

Skąd: Cz?stochowa

Polecam php i zapis plików do bazy,

Można wtedy napisać własna aplikacje lub korzystać z PhpMyAdmin'a
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 07 Lut 2008, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


nie jestem zwolennikiem wrzucania plików do bazy

w przypadku przejścia na inny serwer może byc więcej biedy niż pożytku Wink

a i zawalanie samej bazy taką ilością informacji (plików miesięcznie jest około 1500, rózne wielkości od kilku kB nawet do kilku MB) nie jest chyba za bardzo wskazane Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Archiwizacja plików na serwerze
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group