Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
weronika
PostWysłany: 15 Lut 2007, 11:53    Temat postu: Jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Mam do Was pytanie. Czy nie wiecie jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess, tak żeby dostęp do katalogu miały osoby znające hasło i login?

Wiem, że w panelach oferowanych przez hostingi np: w cPanel jest taka opcja, jak katalogi chronione hasłem, ale ja mam konto na serwerze dedykowanym i tam nie mam panelu i muszę poradzić sobie za pomocą ograniczeń i pomocy .htaccess. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 15 Lut 2007, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

weronika napisał:
Czy nie wiecie jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess, tak żeby dostęp do katalogu miały osoby znające hasło i login?


Aby ograniczyć dostęp na login i hasło za pomocą .htaccess, należy przygotować odpowiedni wpis w pliku .htaccess:
Kod:
AuthName "Katalog na hasło"
AuthType Basic
AuthUserFile /home/site_name/katalog-na-haslo/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
require valid-user

a także plik .htpasswd, który musi znajdować się w katalogu, do którego podajemy ścieżkę w .htaccess (AuthUserFile /home/site_name/katalog-na-haslo/.htpasswd):
W pliku .htpasswd, wpisujemy login i obok zakodowane hasło, np:
Kod:
user:KKNnfxmw45pzM

To jest przykład hasła: password, dla usera: user Wink

Przydatna, a szczególnie przy generowaniu zakodowanego hasła może okazać się strona: .htaccess Password Generator:
http://www.tools.dynamicdrive.com/password/

Ostatnio sam to robiłem, bo właśnie przenoszę serwis Auchan na serwer dedykowany i na 100% działa.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weronika
PostWysłany: 15 Lut 2007, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Pięknie dziękuję za pomocną informację. Jak widać zawsze można na ciebie liczyć. Przetestowałam i działa znakomicie. Dziękuję!
Good
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 15 Lut 2007, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Cytat:
Pięknie dziękuję za pomocną informację.

Nie ma za co. Niedawno sam to robiłem, tak więc miałem wszystkie informacje pod ręką Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 16 Lut 2007, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Zawsze robiłem to przy pomocy cPanel, ale jak widać można to samo uzyskać za pomocą .htaccess. Przydatne informacje.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kemocik_p
PostWysłany: 21 Mar 2007, 20:13    Temat postu: jednak nie dziala Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1


czesc ja robie tak samo jak weronika i za kazdym razem mam blad 500. pomocy!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 22 Mar 2007, 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Twój serwer obsługuje .htaccess i .htpasswd? Zapytaj admina swojego serwera.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 22 Mar 2007, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

a po co ograniczac dostep do katalogu?
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 22 Mar 2007, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


idaho666 napisał:
po co ograniczac dostep do katalogu?

Chociażby po to, aby nie bawić się w dodatkowe skrypty zabezpieczające a zrobić strefę np: dla adminów itp. Nie chroni ciebie skrypt, który można złamać, a zabezpieczenie z poziomu serwera.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nediam
PostWysłany: 22 Mar 2007, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 43


Martin napisał:
Przydatna, a szczególnie przy generowaniu zakodowanego hasła może okazać się strona: .htaccess Password Generator:
http://www.tools.dynamicdrive.com/password/

Ostatnio sam to robiłem, bo właśnie przenoszę serwis Auchan na serwer dedykowany i na 100% działa.


Można wiedzieć gdzie wykupiłeś serwer dedykowany ?

A tak żeby nie było OT to generować hasło w php można przy pomocy funkcji
PHP:

crypt ( "nasze hasło" , CRYPT_STD_DES)

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 23 Mar 2007, 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

nediam napisał:
gdzie wykupiłeś serwer dedykowany

GTS Energis: http://www.gtsenergis.pl/ Nie ja wykupiłem, a firma o której mowa powyżej.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 12 Lis 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

A czy ktoś wie jak można ograniczyć miejsce na koncie ftp za pomocą htaccess?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Needy
PostWysłany: 03 Gru 2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 167


lol? a nie możesz go ograniczyć przez np: DirectAdmina?

Chyba, że coś źle zrozumiałem.
_________________
Atrakcje turystyczne w Pieninach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cezars
PostWysłany: 07 Gru 2009, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Nie mam DA na serwerze tylko autorski panel firmy hostingowej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Jak ograniczyć dostęp do katalogu za pomocą .htaccess
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group