Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Programy freeware zamiast komersyjnych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Programy freeware zamiast komersyjnych « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
szuman
PostWysłany: 18 Mar 2006, 02:15    Temat postu: Programy freeware zamiast komersyjnych Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Jest wiele darmowych programów, które z powodzeniem zastępują komercyjne, drogie aplikacje. Chciałbym, aby w tym temacie każdy mógł polecić darmowy program, którego użuwa (z krótką charakterystyką)

Może ja zacznę Wink

1) PopTray 3.1 - godny polecenia program do sprawdzania poczty. Ładuje sie przy starcie systemu, mniej pamięci zużywa niż GG, caly czas w tray'u (obok zegara na pasku po prawej stronie) widac jego ikonke-koperte. Jego zadanie polega na ciągłym sprawdzaniu poczty: najczęściej co 1 minute, ale mozna ustawic sobie co ile minut ma sprawdzac. Gdy przychodzi nowy mail wyswietla ilosc nowych maili w kółeczku w dowolnym, wczesniej wybranym kolorze, pokazuje nazwe nadawcy, jego adres i temat wiadomosci: dzieki temu bez wchodzenia na poczte mozemy usunac za jego pomoca (dwa klikniecia) niechciana poczte (spam, reklamy) i mamy zawsze przadek na poczcie. Gdy jest jakas interesujaca nas wiadomosc wystarczy kliknac opcje (Program pocztowy) (program jest w 100% po polsku) i uruchomi nasz program pocztowy (Outlook, Thunderbird itp.) Jesli nie uzywamy zadnego klienta poczty poprostu wiemy o wiadomosci i mozemy zalogowac sie na nasza poczte i przeczytac nowego maila. Ten program obsluguje wiele kont naraz: wystarczy w opcjach wybrac "Nowe konto") i wpisac tam swoja nazwe dla danego konta, haslo i adres serwera POP3 (adres serwera znajdziemy na stronie, gdzie mamy poczte) I ot, cala filozofia:)

2) Mozilla Thunderbird. Odpowiednik Outlooka, jednak o wiel prostszy w obsludze, stabilniejszy (jeszcze nigdy mi sie nie zawiesił) i szybszy. Posiada wiele zaawansowanych opcji, a przy tym wszystko jest proste i jasne w obsludze.

3) Filezilla - alternatywa dla TotalCommander. Chyba nie muszę nikomu mówić do czego służy Wink Dodam jedynie, że przy Commanderze jest jak piłeczka ping-pongowa przy piłce lekarskiej Wink

4) Opera 8.50 PL - moim zdaniem najlepsza przegladarka internetowa B) Konkuruje z Firefoxem, na uwage zasługuje jednak fakt, że plik instalacyjny jest o wiele lżejszy od instalki FF, a przy tym zawiera całą mase opcji, które dla Firefoxa są opcjonalnymi dodatkami. Ponadto jest najbezpieczniejsza przegladarka (raport o bezpieczenstwie przegladarek internetowych), szybciej laduje sie niz FF, standardowo otwiera strony w panelach, odwiedzone strony przechowuje w pamieci ram, dzieki czemu bardzo szybko mozna do nich wrocic, sporo "bajerow" jak Top10 najczesciej odwiedzanych stron, zaawansowany pasek postepu: dokument w %, ilosc obrazkow, ilosc odebranych KB, prędkość i czas owtierania strony. Przy wysylaniu plikow podaje predkosc i ilosc w KB. Ten pasek trzeba w opcjach wygladu wlaczyc i wybrac dowolne miejsce wyswietlania sie go, Zoom (powiekszenie) strony za pomoca klawiszy +/- i wiele innych, rownie przydatnych opcji.

5) Program Ad-aware SE czy Winamp chyba kazdy zna Laughing

6) ZoneAlarm (firewall). tych, ktorzy ufaja systemowej "zaporze" rozczaruje: ktos, kto zechce wlamac sie na Waszego kompa, i z palcem w nosie poradzi sobie z "Zaporą..." rozbije sobie łeb na ZoneAlarmie. Zone Labs udostepnia za darmo zubożona wersje swojego firewalla, jednak doskonale wystarcza ona do zapewnienia bezpieczenstwa na b.wysokim poziomie. Zintegrowane z antywirusami firewalle to za malo: sam sie o tym wiele razy przekonalem Wink Jakies 2 tygodnie temu stawialem system (nowy dysk) i od tego czasu ZA zablokowal niespelna 200 (w tym momencie 193) ataki High-rated (o wysokim poziomie zagrozenia), a mam IP wewnetrzny. Jak dla mnie jesto to niezbedny program.

Tych kilka w/w programow z czystym sumieniem moge polecic kazdemu Wink

Jesli uzywacie inny freeware'owych programow, ktorych nie wymienilem -piszcie Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Programy freeware zamiast komersyjnych
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group