Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Onet, WP, Interia, NetSprit, Gazeta.pl... » Traffic Index - algorytm NetSprint

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Traffic Index - algorytm NetSprint « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 20 Wrz 2005, 16:38    Temat postu: Traffic Index - algorytm NetSprint Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno



Traffic Index - nowy algorytm NetSprint.pl

Traffic Index to nowatorski algorytm wyszukiwawczy pozwalający ocenić obiektywną wartość serwisów internetowych. Dzięki temu rozwiązaniu wyszukiwarka dostarcza Użytkownikom wartościowe wyniki oraz walczy z nieuczciwym pozycjonowaniem. Wszystko to dzięki zmniejszeniu znaczenia analizy linków na rzecz badania ruchu na stronie.

Traffic Index oparty jest bowiem na obiektywnej i nie zmanipulowanej ocenie przez Internautów praktycznie wszystkich polskich serwisów internetowych, zawartej w badaniu Megapanel PBI/Gemius. W ten sposób Traffic Index jako pierwszy na świecie uwzględnia w tak dużym stopniu analizę ruchu na poszczególnych serwisach.

Tym samym Użytkownicy Internetu pomagają ocenić NetSprintowi wartość stron, dzięki czemu wyszukiwarka NetSprint lepiej realizuje swoje podstawowe zadanie, czyli nie tylko wyświetla stron związane z treścią zapytania Użytkownika, ale przede wszystkim te będących obiektywnie wartościowym źródłem informacji.

Co ważne badanie Megapanel PBI/Gemius oparte jest na obiektywnej próbie a jego wyniki są praktycznie nie możliwe do zniekształcenia. Miesięczna cykliczność badań sprawia, że NetSprint posiada wciąż uaktualnianą wiedzę na temat szybko zmieniającego się i rozwijającego polskiego Internetu.



Więcej możecie przeczytać na stronie: http://netsprint.pl/serwis/zalety?option=trafficindex
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 11 Kwi 2006, 09:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szuman
PostWysłany: 05 Mar 2006, 04:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Co w takim razie bedzie w sytuacji, kiedy ktos poswieci kilka dni na napisanie jakiegos wspanialego, godnego uznania artykulu na jakis konkretny, ciekawy temat i opublikuje go na swojej stronie domowej, ktora ma np: 200 odslon w ciagu doby i 30-40 unikalnych odwiedzajacych/dobe, a ktos na jakims poteznym portalu, ktory odwiedzaja dziesiatki tysiecy ludzi napisze o tym samym, ale w kilku zdaniach?? Internauta szukajacy informacji zawartych w przykladowym artykule trafi na krotka informacje, podczas gdy prawdziwa kopalnia wiedzy na ten temat bedzie gdzies na XX stronie z wynikami ;]
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 05 Mar 2006, 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

I właśnie po to musisz wzmocnić pozycję swojej strony, aby roboty częściej odwiedzały i indeksowały Twoją stronę. Obecnie po umieszczeniu czegokolwiek na mojej prywatnej stronie po 1 dniu jest to już w Google.
Nie pozycjonuj pod NetSprint a pod Google - bo tam częściej idzie wzrok poszukujących informacji Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pasylw
PostWysłany: 24 Mar 2006, 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 102

Skąd: Tarnów

Co do Netsprinta to znajomy ma stronkę która kiedyś była w tej wyszukiwarce (nawet wysoko) a jakis czas temu ją wcięło. Zgłaszał zgłaszał i nic stronki jak nie było tak nie było (wszystkie meta itd miał OK - niczego tam nie łamał żeby go banowali) ale robot uparcie nie właził. Po paru miesiacach nie wytrzymał napisął do nich maila z zapytaniem co jest Wink Podobno gość po pół godzinie odpisał - prosił by podać adres strony i....... o dziwo za 3-4 dni pojawiła sie na netsprincie i do dziś jest w miarę często odwiedzana przez ich robota.

A ja mam pytanie z innej beczki (sorki za zmianę) czy to normalne że strona która była w google za chwilę znów jej nie ma za 2 -3 dni jest i tak w kółko - co może być przyczyną - może to wina google bo jak sprawdzam ten page rank przyszły to mi pokazuje na moich stronach spadek do 0 Razz . No no Wink nie śmiejcie się hehehe Wasza też w tej chwili wyswietla się że z 5 będzie 0. Wink Wróżki się chyba obraziły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 24 Mar 2006, 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Mimo, że post o Netsprint to odpiszę tutaj:
Poczytaj sobie np: post - http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=1181
Google nie wyrabia się z indeksowaniem stron, oprócz tego jak wiele razy pisałem do dnia dzisiejszego od poprzedniego update Page Rank nie ma porządku w wynikach wyszukiwania i PR a także codziennie pokazuje inne wyniki zaindeksowanych podstron. Google musi pomyśleć o modernizacji własnych systemów, serwerów i robotów bo już gubi się w tej ilości nowych, powstających stron - nie wyrabia się!
Co do Live Page Rank (Future PR - Przyszły PR) [dodatek do Firefox] - to obecnie na wszystkich serwisach pokazuje 0, nawet na www.google.pl Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


...zrobiłam sobie test Smile skoro jestem gościem u Martina pozwoliłam wpisać nazwisko jego rodzinki w NetSprincie. W odpwiedzi pojawiła się lista katalogów, w których strona jest zarejestrowana (już mówiłam, że pracy niemało to kosztowało). Niektóre z tych pozycji są z gwiazdką, która tak na prawdę informuje o pozycji w Top 1000 Traffic Index dla całej domeny a nie jednej strony czyli na pierwszy rzut oka informacja ta jest mało czytelna.

...mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się wreszcie publikacji całej listy Top 1000.

...choć moja strona (i moje imię) jest dość wysoko w tym rankingu zdecydowanie większe pole do popisu w pozycjonowaniu daje Google Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kameleon
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 07:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Z tego co mi wiadomo to Martin swoją stronę pozycjonuje już od jakiegoś czasu i to dość poważnie tak więc stąd tyle adresów do jego prywatnej strony w wyszukiwarkach Wink

Odnośnie NetSprit to jakoś nie używam tego i ich algorytmy nie przemawiają do mnie. No ale warto ze swoją stroną pojawić się również w ich wyszukiwarce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewa
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 07:52    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


...o co innego mi w tym wypadku chodziło, więc podam przykład: wpisz w okno Szukaj NetSprinta "Kowalski" na 2 pozycji pojawia się strona o Kowalskim w Wikipedii i przy niej gwiazdka z informacją, ze jest to popularna strona. Kolejne wzmianki o Kowalskim oznaczone gwiazdką pojawiają się w domenie pętla czasu i wysyłkowa. A przecież gwiazdka nie dotyczy stron Kowalskiego i jego pozycji w NetSprincie tylko całej domeny, w której wzmianka o Kowalskim się znalazła.

...piszę o tym, gdyż spotkałam się już z taką błędną interpretacją tego zapisu "popularna strona".

...oczywiście nie zmienia to faktu, że warto być w katalogu, który jest w Top 1000 Index Traffic, ale zdecydowanie lepiej, jesli nasza strona (domena), którą sami pozycjonujemy trafi na tą listę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Właśnie przez to o czym napisałaś nie korzystam z NetSprit, bo ich Traffic Index nie oddaje pełnej wartości tego co szukamy. Niestety daleko im jeszcze do tego co prezentuje sobą Google (ich algorytmy) i jakie daje możliwości do wykorzystania (mimo tego, że ostatnio mają problemy z porządkami u siebie)
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 08:44    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


...ja też nie korzystam, sam wiesz, że kiedy w sieci szuka się informacji o swojej stronie czasem można natrafić na dość sensacyjne "odkrycia" - dobrze, jesli są pozytywne Cool

...moja strona istnieje w sieci od połowy 2003 roku. Już w 2004 została zauważona w badaniach Megapanel Gemius - a właśnie te dane są podstawą dla algorytmu NetSprinta.

...nie wiem, czy planowane jest kolejne badanie internetu na taką skalę jak w 2004 roku, czy NetSprint sam spróbuje dokonywać analiz i uaktualniać Top 1000.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Myślę, że może coś szykują bo konkurencję mają bardzo silną w wyszukiwarkach i muszą pracować nad swoją pozycja.

Jedyny plus (miło się ostatnio zaskoczyłem) to taki, że przy jednej z moich stron (jak ją sprawdzałem) w ich wyszukiwarce - nie było opisu a jedynie sam link. Jest u nich formularz do zgłaszania takich niezgodności i ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu otrzymałem wczoraj od nich odpowiedz, ze zostanie to poprawnione i faktycznie jak widziałem w logach ich robot zaczął częściej odwiedzać tą stronę i jest już poprawny opis pobrany z META.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


...warto przyglądać się ich "poczynaniom" - później można będzie wykorzystać wiedzę w wypadku konieczności wypozycjonowania strony w tej wyszukiwarce - kto wie, jakie wyzwania przyniesie życie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pasylw
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 102

Skąd: Tarnów

To fakt trzeba przyznać że obsługa klienta w Netsprincie jest szybka i dobra. A jak dla mnie jest po google 2 wyszukiwarką już od lat. Trochę szkoda że swego czasu wypadłem ze swoją stroną z niej ale już jestem z powrotem (pomogł kontakt z nimi sposobem takim jak Martin) - teraz powoli powoli do góry się pnie (praktycznie - odpukać non stop mam koniczynkę - czyli robot wchodzi co 72 godziny).
_________________
Zapraszam wszystkich do pi?kniej podkarpackiej gminy Jawornik Polski a jak tam ju? dojedziesz to sprawd? co Ci ma do zaoferowania Gminna Biblioteka Publiczna. Zapraszam równie? do pi?knej miejscowo?ci ZBYLITOWSKA GÓRA ko?o Tarnowa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Onet, WP, Interia, NetSprit, Gazeta.pl... » Traffic Index - algorytm NetSprint
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group