Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Domeny globalne a funkcjonalne

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Domeny globalne a funkcjonalne « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
darkdevil
PostWysłany: 27 Kwi 2006, 21:39    Temat postu: Domeny globalne a funkcjonalne Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 6


Czym różnią się domeny globalne np: xxx.net od funkcjonalnych np xxx.net.pl? Czy jest to tylko ".pl" czy może jeszcze coś innego?Domena net.pl kosztuje 60 zł a .net 30-dlaczego?Którą wybrać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szuman
PostWysłany: 27 Kwi 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Ztego co ja wiem to roznica polega na tym, ze domeny globalne (.com, .net itd) są dla całego świata, a ich rozszerzenie 9przynajmniej w zamierzeniu twórców) mialo oznaczac zawartosc strony, np. .com - strony komercyjny lub instytucji komercyjnych, inf-informacyjne itd. com.pl, net.pl to wydaje mi sie, ze to tylko po to, aby po adresie identyfikowac z jakiego kraju jest strona Wink

A jaka domene wybrac?Zalezy co chcesz z nia zrobic: jesli chcesz strone dodac do takich katalogow i wyszukiwarek jak Netsprint czy Wirtualna Polska, to wez domene .pl, jesli jednak masz zamiar wyciskac Page Rank wez domene .com Wink Podobno latwiej jest o wysoki Page Rank dla domeny globalnej niz krajowej, przyklad: google.pl ma PR=8 podczas gdy google.com ma PR=10 Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 01:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Dodatkowo to wydaje mi się, że i ilośc znaków w adresie do twojej strony będzie miała znaczący wpływ na późniejsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

darkdevil jak wybrać to tylko zależy od zastosowania strony. Najmniej popularne w Internecie i pomocne są domeny regionalne typu: waw.pl
Polecam domenę *.info jeżeli masz zastosowania nie komercyjne.
To co napisał szuman jest prawdą - pod PageRank korzystniejsza jest domena globalna *com, ale z nią są problemy w niektórych katalogach komercyjnych.

Ilość znaków w adresie strony NIE ma najmniejszego wpływu na pozycjonowanie. Trzeba jedynie pamiętać, aby w wybieranym i rejestrowanym adresie url były słowa kluczowe na jakie chcemy się pozycjonować (nie mówię o domenie).
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Hmm..czyli jednak myliłem się? No cóż specem od pozycjonowania nie jestem więc moge popełniac takie błędy Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Też nie jestem specem od pozycjonowania Wink

Napisałem to po obserwacjach stron, którymi zajmuje się hobbystycznie pod kątem pozycjonowania a mają długie adresy url np: http://www.przedszkole-kleks.pl/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Dokladnie, ilosc znakow nie gra roli: na stara domene www.thestruktiff.rwi.pl dostalem PR=3, i na tym stanelo bo kupilem nowa www.wudeka.net, zrobilem przekierowanie 301 na nowa, stara zostala i pare dni temu tak z glupia sprawdzilem jej PR i wzrosl do 4, choc od PR=3 nic nie robilem, zeby go podniesc Wink troche zaluje, bo za kilka dni przestanie funkcjonowac, ale nie mam zamiaru placic za 2 serwery i utrzymywac domene, pod ktora niczego nie zrobie Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darkdevil
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 6


Dziękuję wam za sugestie.Mam stronę o pewnej grze MMORPG i teraz zmieniam serwer oraz kupuje domenę.Nie wiem czy wziąc ",net" czy też".net.pl".Z tego co mówicie lepsza chyba będzie .pl.,chociaż zawsze wydawało mi się,że im krótsza tym lepsza.
Dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Co wiedzielismy to napisalismy, a wybor nalezy do ciebie Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 28 Kwi 2006, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Im krótsza domena i adres url - to jest tylko i wyłącznie łatwiejszy adres do zapamiętania - nie ma to wpływu na pozycjonowanie.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Domeny globalne a funkcjonalne
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group