Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » alexa.com - opinie i ich ranking

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 alexa.com - opinie i ich ranking « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
dkint
PostWysłany: 01 Mar 2006, 21:43    Temat postu: alexa.com - opinie i ich ranking Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

Jestem ciekaw waszego zdania na temat serwisu alexa.com ... jak traktować ich ranking ... z przymrużeniem oka ? czy jako ciekawostkę pt. oglądalność danej strony WWW ?

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 02 Mar 2006, 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Przyznaje, że nie mam swojego zdania na ten temat. Nie zaglądam tam i nie spoglądam na ich traffic. Dane do ich statystyk (nie jestem na 100% pewien) są obarczone według mnie błędem - bowiem statystki zbierane do ich rankingu pochodza z alexa toolbara przez co nie zawsze będą obiektywne. Przede wszystkim dla Polskich stron alexa.com jest obarczona błędem, ze względu na małą popularność toolbara Alexa w Polsce.
Jedno jest pewne na 100%, że wiele osób wykorzystuje w swoich katalogach stron ich bazę miniaturek stron Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dkint
PostWysłany: 02 Mar 2006, 08:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam ponownie, pytam ot tak z czystej ciekawości, zauważyłem, że mój ranking w alexa nie jest najgorszy w porównaniu z innymi nazwijmy to interesującymi mnie serwisami, jednak zastanawiałem się jak to się ma do realnych ruchów na stronie, owszem ich traffic wynika z ich toolbara, jednak wniosek płynący z tego jest taki, że dane wg. alexa o oglądalności danego serwisu sa zaniżone - nie wszyscy mają toolbar ...
Tematyka rankingów jest w sumie ciekawa, wszyscy "podniecają się" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) google PR, więc czemu nie rankingami alexy ?? Smile

dopisane :

A propos miniaturek polecam takie małe zgrabne coś :

http://www.pixel-technology.com/freeware/url2bmp/english/index.html


pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 02 Mar 2006, 08:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Google wyniki i ich PageRank ma swoje swój algorytm i brane są pod uwage wszystkie strony jakie zostały zaindeksowane przez Google, a przy rankingach Alexy jak już pisałem - są błędy, bo ich dane pochodzą z mało popularnego toolbara w Polsce - stąd w Polsce ludzie zwracają uwagę na bardziej obiektywne wyniki Google. Oprócz tego większość ludzi korzysta z Google jako wyszukiwarki - stąd ta potęga ich danych, statystyk, rankingów itp - każdy chce być na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google a nie w Alexa Wink

dkint napisał:
A propos miniaturek polecam takie małe zgrabne coś :
http://www.pixel-technology.com/freeware/url2bmp/english/index.html


A ja testowałem to małe coś i według mnie jest kiepskie. Porównywałem jakość wykonywanych miniaturek i są tragiczne w porównaniu do miniaturek robionych przy pomocy web2image http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=796
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GulaNET
PostWysłany: 15 Maj 2006, 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 47

Skąd: Warszawa

Witam,

Wydaje mi się Alexa ranking opiera się na danych pobieranych z IE u sporej części użytkowników, niekoniecznie instalujących toolbara Alexy. Alexa to nieszkodliwy szpieg wbudowany w każdy system Windows z zainstalowanym IE6. Dopiero SP2 Windows XP usuwa tego szpiega, oczywiście kto nie ma SP2, może to zrobić samemu, ale malo kto to robi, to calkiem nieszkodliwy szpieg. Stąd takie zróżnicowane wyniki, czasem zbliżone prawdzie czasem nie:)

Jak sprawdzic czy mamy Alexe w IE?
Widok-Paski narzędziowe-Dostosuj
Dodać ikonę "Pokrewne" do paska narzędziowego. Pojawi się na pasku nowa ikona, po kliknięciu powinna pojawić się wyszukiwarka Alexy.
_________________
GulaNET
*Elitarny Katalog Stron*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 15 Maj 2006, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Nie instaluje SP2, ale wszelkie dziadostwo wywalam Mad Nie bedzie mnie nikt szpiegowal Mad Jak chca miec wiarygodne staty ogloadalnosci to niech sobie znajda inny sposob, bo kazdy, nawet niegrozny szpieg jest szpiegiem i intruzem Evil or Very Mad
A rankingiem Alexa nie przejmowalbym sie. Malo kto instaluje ich pasek, a reszte danych zawdzieczaja niewiedzy uzytkownikow internetu, ktorzy nie dosc, ze korzystaja z dziurawego IE to jeszcze w bardzo latwy sposob zwabic ich na jakas marna strone zwyklym bannerkiem przypominajacym okno dialogowe itp. Gdyby danych do tego rankingu dostarczali "szanujacy sie" internauci to bylby dla mnie miarodajny Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » alexa.com - opinie i ich ranking
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group