Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Zmiana domeny przy zachowaniu GPR

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Zmiana domeny przy zachowaniu GPR « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 29 Cze 2005, 22:23    Temat postu: Zmiana domeny przy zachowaniu GPR Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Często zdarza się tak, że odchodzimy od starego adresu strony za sprawą nowej, świeżo kupionej domeny. Może nasza strona miała już GPR (Google Pgae Rank) = 4 oraz całe mnóstwo indeksowanych linków przez Google do naszej strony. Czy musimy to wszystko stracić ? Odpowiedź jest prosta - nie.

Jak to zrobić i zachować GPR

Wydawać by się mogło, że jest to skomplikowana sprawa, ponieważ gdy zmieniamy adresem naszej strony na pierwszy rzut oka dla Google nie ma żadnej relacji pomiędzy stronami (w sensie ustalania GPR i innych atrybutów).
Jakby nie było GPR jest przypisany staremu adresu a żeby doprowadzić nową stronę do tak wysokiego GPR jak na przykład 5 trzeba włożyc sporo pracy.
Jak się okazuje jest sporo metod pozwalających nam poinformować Google, że stary adres jest nieaktualny a wpisy w Google, GPR, Link popularity oraz inne atrybuty należy przydzielić nowemu adresowi. Najpraktyczniejszą z nim jest tzw. Przekierowanie 301 lub 302


Różne metody rozwiązania tej kwestii


Metoda 1 - Przekierowanie w PHP
Metoda, która udostępnia nam jakże dobrze wszystkim nam znany język programowania typu klient-serwer - PHP. Tak prezentuje się prosty skrypt, który dokonuje przekierowania 301 na nową stronę.
Kod:
<?
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
Header( "Location: http://nowy_url.pl" );
?>

Aby skrypt zadziałał poprawnie musimy pamiętaj, że nagłówek (Header) musi być zadeklarowany przed wszelkimi innymi elementami, które powodują wyświetlanie się treści na stronie.


Metoda 2 - przekierowanie w ASP
Język programowania ASP także daje nam możliwość wykonania przekierowania 301,301. Oto przykładowy kod dzięki, któremu takowe przekierowanie zostaje wykonane.
Kod:
<%@ Language=VBScript %>
<%
Response.Status="301 Moved Permanently"
Response.AddHeader "Location", " http://www.nowy_url.pl"
>



Metoda 3 - przekierowanie w ASP.NET
ASP także nie zostaje bez takiego przywileju, przekierowanie 301,302 jak widać dostępny jest w większości języków programowania wykonywanych po stronie serwera. Oto kod:
Kod:
<script runat="server">
private void Page_Load(object sender, System.EventArgs e)
{
Response.Status = "301 Moved Permanently";
Response.AddHeader("Location","http://www.nowy_url.pl");
}
</script>



Metoda 4 - przekierowanie z użyciem .htaccess
W plikach .htacces, które zamieszczamy w katalogach na naszym serwerze możemy wrzucić specjalna instrukcje, które także wykona odpowiednie przekierowanie tzw. Redirect permanent - czyli przekierowanie stałe. Oto kod:
Kod:
Redirect permanent / http://www.nowy_url.pl



Oto najbardziej rozpowszechnione w internecie metody wykonywania przekierowania 302 za pomocą języków programowania oraz .htaccess. Myślę, że te które wymieniałem z zupełnością wystarczą aby korzystać z nowej domeny z atrybutami, które posiadała nasza strona na poprzednim adresie.


źródło: http://www.webdiary.pl/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szuman
PostWysłany: 08 Mar 2006, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Mam takie pytanie... Wlasnie zmieniam domene i chcialem uzyc kodu PHP. Albo nie doczytalem albo nie jest napisane gdzie ma byc wstawiony. Mam strone oparta na CMS-ie Joomla (nastepca Mambo) i jesli ten kod mam wstawic w pliku index.php to w ktorym? W tym, ktory znajduje sie w katalogu glownym czy w tym w katalogu templatki?
Nie zalezy mi na PR (bo wynosi on 0, choc jedna strona [nie wiem na jakiej zasadzie] pokazuje, ze PR wynosi 3...), ale pod kilkunastoma frazami jestem jesli nie na pierwszym miejscu to na pierwszej stronie w Google i chcialbym ta pozycje utrzymac.
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 08 Mar 2006, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Cytat:
Metoda 4 - przekierowanie z użyciem .htaccess

W plikach .htacces, które zamieszczamy w katalogach na naszym serwerze możemy wrzucić specjalna instrukcje, które także wykona odpowiednie przekierowanie tzw. Redirect permanent - czyli przekierowanie stałe. Oto kod:

Kod:
Redirect permanent / http://www.nowy_url.pl


Użyj tej metdoy. Najprostsza jak dla mnie Smile wystarczy wyedytowac plik .htaccess
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 08 Mar 2006, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

masz racje, najprostsza Wink wybralem PHP bo sie w nim orientuje Razz

co do pliku .htacces to trzeba w jakims konkretnym miejscu wstawic ten kod czy nie ma znaczenia czy przed dotychczasowymi danymi czy po nich?? Wiem, brzmi naiwnie ale nigdy tego nie robilem a chce zeby dzialalo Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 09 Mar 2006, 03:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Ja zazwyczaj wklejałem to tam, gdzie popadło Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 10 Mar 2006, 04:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

No, narazie wkleilem do pliku index.php templatki, bo przypomnialem sobie, ze tam mam tag "zapraszajacy" roboty codziennie i wiem, ze to dziala, wiec tam na samym poczatku wkleilem. Teraz czekam na efekty a jak nie to pojdzie w ruch plik .htacces Cool
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 10 Mar 2006, 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

szuman napisał:
tag "zapraszajacy" roboty codziennie i wiem, ze to dziala


piszesz o tym?
Kod:
<meta name="robots" content="index, follow" />

To nie jest TAG zapraszający roboty a TAG informujący o tym, czy odwiedzający Ciebie robot może zaindeksować stronę - czy nie.

<META name="robots" content="wartość">
Możliwe wartości:
index – chcesz by dokument został zindeksowany
noindex – nie chcesz by dokument został zindeksowany
follow – wszystkie strony, do których zamieszczasz linki na danej stronie mają zostać zindeksowane
nofollow - wszystkie strony, do których zamieszczasz linki na danej stronie nie mają zostać zindeksowane
all – index + follow
none – noindex + nofollow
* wartości domyślne dla META name="robots" to index + follow (All)
* nie wolno podawać wartości, które się wykluczają

Chyba, że używasz jakiegoś tajemniczego znacznika, którego nie znam. Tagi nie zapraszają na stronę. Na stronę robot będzie częściej wpadał im częściej na swojej drodze indeksując inne strony zobaczy Twój link - tak więc linki linki linki linki i jeszcze raz linki do strony są najważniejsze i powodują częstsze odwiedziny robotów.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 10 Mar 2006, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Ten tag wyglada nastepująco:
Kod:
<meta name="Revisit-After" content="1 days">


gdzie liczba (w tym przypadku 1) oznacza czestotliwosc odwiedzin Wink Bot napotykajac ta informacje sam powraca po wyznaczonym czasie. (jest to bardzo przydatne dla tych, ktorzy bardzo często aktualizują swoją stronę Very Happy )
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 10 Mar 2006, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Bardzo różne opinie słyszałem o tym znaczniku Revisit-After i nikt do tej pory pozytywnie o tym nie pisał. "Revisit-After" od dawna jest ignorowany przez większość liczączych się pająków. Tak naprawdę to co napisałem linki linki linki do Twojego serwisu na innych serwisach powodują częstotliwość pojawiania się robotów na Twojej stronie. Ja nie stosuje takich znaczników na żadnym z moich stron i codzinnie mam wizyty google.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 10 Mar 2006, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

onet zwraca uwage na ten tag google juz od dawna nie
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 10 Mar 2006, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

hmm... moze i macie racje Rolling Eyes tak czy siak czasem wchodzilem na swoja strone w srodku nocy i bylo on-line ponad 50 gosci, co bylo niemozliwoscia. W ciagu dnia rzadko liczba on-line przekracza u mnie 25 osob, no i zadnych odwolan w statystykach nie bylo wiec wynika z tego, ze bocik codziennie u mnie byl. Skoro Google olewa juz ten znacznik to znaczy, ze to inne wyszukiwarki Razz Ale przynajmniej wiem juz, ze ten kod do przekierowywania bota na nowa domene wstawilem we wlasciwym miejscu Cool Juz glowna strona zaindeksowana - teraz czekam na podstrony Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukidb
PostWysłany: 19 Mar 2006, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 3


wracajac do tematu... mam problem z w/w przekierowaniem.
moj serwis podobnie jak @szuman'a stoi na cms joomla! kupilem wlasnie nowa domene i niebardzo moge poradzic sobie z przekierowaniem. nie pisze tutaj (albo ja tego nie widze Wink ) czy przekierowanie 301 moze byc uzyte na dwoch domenach zaparkowanych na tym samym serwerze i na tym samym katalogu?
u mnie sprawa wyglada tak, ze przy kazdorazowej probie przekierowania czy to php wklejonym w index templatki, czy wpisach w .htaccess stona po prostu nie otwiera sie.
firefox np. wali komunikat:
Cytat:
Nieprawidłowe przekierowanie
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
* Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.


ktos ma jakis pomysl?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 20 Mar 2006, 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Gdy zarejestrujesz nowa domene, to na serwerze musisz takze ja utworzyc (w panelu, w zarzadzaniu domenami). Wtedy na serwerze tworzy sie nowy katalog domains/twoja_nowa_domena.pl. I do tego katalogu twoja_nowa_domena.pl/public_html/ przenosisz cala strone, a do katalogu domains/twoja_stara_domena.pl/public_html/ wrzucasz plik z przekierowaniem na nowa domene Wink

PS. bazy danych nie ruszasz, tylko w pliku configuration.php podmieniasz nazwy domen Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukidb
PostWysłany: 20 Mar 2006, 00:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 3


thx za szybka odpowiedz, ale ja niestety mam kiche Sad
nie mam mozliwosci zarzadzania domenami z poziomu panela, ani serwera. moj uslugodawca nie daje mi takich mozliwosci...
wpadlem natomiast na inny pomysl... moge sobie zarzyczyc, aby uslugodawca przeparkowal mi stara domene na inny katalog i w nim utworzyc plik z przekierowaniem... wydaje mi sie ze to powinno zadzialac...? chyba... mam nadzieje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 20 Mar 2006, 02:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Mozesz pokombinowac, ale bedac na twoim miejscu zastanowilbym sie powaznie nad zmiana uslugodawcy Razz Wiele tracisz nie majac dostepu do w pelni funkcjonalnego panelu. Moze przenies strone na nowy serwer, do ktorego podepniesz nowa domene, na starym zrobisz przekierowanie, poczekasz az Google zaindeksuje Twoja strone pod nowym adresem a wtedy pozegnasz sie z dotychczasowym Hostingiem? Wink Nie namawiam do zlego tylko doradzam Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Zmiana domeny przy zachowaniu GPR
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group