Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Google a CMS

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Google a CMS « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Snake11
PostWysłany: 08 Wrz 2005, 08:36    Temat postu: Google a CMS Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 14


Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czy strony oparte na CMS'ach takich jak np. Mambo trudniej się indexują przez google? Cieawy jestem tego ponieważ jak miałem stronę zrobioną przez samego siebie to indexowało mnie lepiej i nawet na pierwszym miejscu pod pewnym hasłem, a teraz gdy mam CMS jest dużo trudniej wyszukać stronę w google. Co o tym sądzicie?
_________________
Pozdrawiam. Snake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 08 Wrz 2005, 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Strona postawiona na CMSie jest ciezka do wypozycjonowania i indeksowania ze wzgledu na nieprzyjazne dla Google adresy podstron.

Zobacz np:
http://cod.cwr.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=40
To jest adres do Twojej podstrony o autorach strony.....strasznie nieprzyjazny.
Googl uwielbia linki proste np:
http://cod.cwr.pl/autorzy.php

Katalog Ciekawych Stron przeszedl niedawno zmiany odnosnie wygladu linkow do stron i podstron - czytaj post:
http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=375
Od tego czasu google i inne roboty szaleja jak glupie po stronach i podstroanch katalogu.

Stad bardziej indeksowana byla twoja strona robiona recznie niz przez CMS. CMSy takie latwo sie obsluguje - ale niestety placi sie za to straszliwie indeksowaniem i pozycjonowaniem.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Snake11
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 14


No niestety trudno znaleźć coś takiego do Mambo żeby skróciło linki. Pamiętam, że kiedys widziałem taki mod, który skracał. Muszę poszukać. Może się uda Wink.
_________________
Pozdrawiam. Snake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Dokładnie podstawa to przyjazne dla GOOGLE linki - dzięki temu wiecej stron i podstron będzie zindeksowanych. Oczywiście przy tych liknkach też ciebie indeksują roboty, ale jak sam stwierdziłeś są to zdecydowanie mniejsze ilośći.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Snake11
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 14


W Mambo jest taka opcja jak opis i słowa kluczowe do każdego artykułu takie description. Zauważyłem, że jak wypełniłem przy niektórych artykułach to pole opisem danego artykułu to ten opis pojawił się również w google. Czy zważywszy na to warto pomęczyć się trochę i opisać każdy artykuł z osobna, a także dodać do niego słowa kluczowe? Czy to może pomóc w wyszukiwaniu strony?
_________________
Pozdrawiam. Snake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Oczywiście, że warto Exclamation
Zaistnieć w Google i się tam utrzymać to nie lada wyczyn - tak więc warto robić wszystko aby nasza strona była jak najlepiej zindeksowana przez Google. Inne wyszukiwarki są OK ale standardy pozycjonowania narzuca nam Google.

Nastepnie ilość zindeksowanych stron sprawdz wpisując w Google:

PRZYKŁAD:
Kod:
inurl:kataloog.info


w Twoim przypadku:
Kod:
inurl:cod.cwr.pl


niedługo udostepnie na stronach Katalogu narzędzie przydatne do sprawdzania takich rzeczy jak ilość zaindeksowanych podstron i link popularity. Przyda Ci się przy pozycjonowaniu Smile
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 19 Wrz 2005, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Zapoznaj się z postem o optymalizacji Mambo --> http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=9258
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ivellios
PostWysłany: 27 Lis 2005, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 76

Skąd: Katowice

A czy istnieje jakiś mod skracający linki w PHP NUKE 7.9 Question Smile
_________________

Poznaj Honey Bunny, dziewczyn? Kr?lika Bugsa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
dkint
PostWysłany: 20 Lut 2006, 13:17    Temat postu: Pozwolę sobie odpowiedzieć w tym temacie ... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Martin napisał:
Strona postawiona na CMSie jest ciezka do wypozycjonowania i indeksowania ze wzgledu na nieprzyjazne dla Google adresy podstron.

Zobacz np:
http://cod.cwr.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=40
To jest adres do Twojej podstrony o autorach strony.....strasznie nieprzyjazny.
Googl uwielbia linki proste np:
http://cod.cwr.pl/autorzy.php

Katalog Ciekawych Stron przeszedl niedawno zmiany odnosnie wygladu linkow do stron i podstron - czytaj post:
http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=375
Od tego czasu google i inne roboty szaleja jak glupie po stronach i podstroanch katalogu.

Stad bardziej indeksowana byla twoja strona robiona recznie niz przez CMS. CMSy takie latwo sie obsluguje - ale niestety placi sie za to straszliwie indeksowaniem i pozycjonowaniem.


Witam

Tak sobie przeglądam to forum i trafiłem na ten temat moje spostrzeżenia, mój serwis postawiony jest na mambo www.roztocze.info , podstron (wyłączając galerię zdjęć - tam jest kilka tysięcy), mam ok 100 :

- dla google owszem ma znaczenie wygląd adresów ale te z mambo również indeksowane są bardzo ładnie (przykład mój serwis gdzie pod większością haseł związanych z serwisem w google jestem wysoko 1, 2 strony wyników)

- umiejscowienie strony wysoko jak to już chyba każdy poznał to długotrwały proces, znaczenie mają nie tylko tagi meta, ale również tytuły strony, nazwy plików np. zdjęć, wypełnione znaczniki alt przy zdjęciach, tekst na podstronach i stronie głównej, wpis serwisu do katalogów - dla google dmoz.org (chylę czoła przed twórcą tego katalogu) itp ... jest jeszcze bardzo wiele innych czynników, o których nie wiem, ale praca naprawdę jest ciężka ...

- pomaga utworzenie przejrzystej mapy serwisu (hmm. wstyd się przyznać,; ja swoją tworzę już pół roku i jeszcze nie mam ... Sad )

Ogólnie moim zdaniem nie ma tak, że serwis pod cms'em jest rrudniejszy do pozycjonowania, poprostu trzeba poświęcić parę miesięcy, poobserwować, posprawdzać a uda się napewno ...


pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 05 Mar 2006, 02:33    Temat postu: Re: Google a CMS Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Snake11 napisał:
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czy strony oparte na CMS'ach takich jak np. Mambo trudniej się indexują przez google? Cieawy jestem tego ponieważ jak miałem stronę zrobioną przez samego siebie to indexowało mnie lepiej i nawet na pierwszym miejscu pod pewnym hasłem, a teraz gdy mam CMS jest dużo trudniej wyszukać stronę w google. Co o tym sądzicie?

Dokładnie to samo miałem, ale powiem ci, ze w praktyce to dla chcacego nic trudnego Wink Wczesniej miałem stronę wypozycjonowaną pod kilkoma frazami, po przesiadce na CMS wiedzialem, ze spadnę w googlach, dlatego zrobilem przekierowania url w panelu na serwerze, aby klikniecie na wyniki wyszukiwan przekierowyalo odwiedzajacego na wlasciwa strone, Przez okolo 3 tygodnie tak mialem, pozniej poswiecilem troche czasu na katalogi i wrocilem na szczyty Google nie tylko pod tymi slowami kluczowymi, pod ktorymi wczesniej bylem na pierwszej stronie, ale w sumie pod ponad dwudziestoma Wink Moze wyniki nie sa bezposrednio do tej czesci serwisu, ktora szukal ktos przez wyszukiwarke, ale menu mam na tyle czytelne, ze odwiedzajacy nie opuszcza strony tylko klika w menu i ma to czego szukal Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zbroja
PostWysłany: 06 Mar 2006, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 5


Dla uzytkowników mambo którzy chca szybko uzupełnić tagi meta moze się przydać prosta instrukcja do odpalenia w MySQL a dokładnie w phpMyAdmin

update `mos_content` set metakey=title, metadesc=title WHERE 1

albo w wersji gdzie nie popsuje/nadpiesze już istniejących meta

update `mos_content` set metakey=title WHERE metakey is NULL;
update `mos_content` set metadesc=title WHERE metadesc is NULL;

To coś wpisuje do meta tutuł artykułu. To niewiele ale na poczatek wystarczy. Potem można spokojnie te tagi uzupełniać ręcznie.
_________________
Staszek
http://www.go2cracow.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Google a CMS
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group