Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Description & Keywords » Co oznaczają te błedy w META?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 Co oznaczają te błedy w META? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 07:08    Temat postu: Co oznaczają te błedy w META? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Przepuściłem moją www przez ten polecany tutaj http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=492 analizer Meta tagów i wywala mi takie błedy:

This tag contains too few characters.
Found 2 keywords, most search engines read more than 4 keywords.

Found no author meta tag.
This tag is not really required but can help for your (company) name recognizing.

Found web page with frames.
A web page with frames is difficult to index by a search engine spider.

Tylko, że Ja nie wiem co one oznaczają. Może mi ktoś pomóc?
Dzieki z góry
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 02 Maj 2006, 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

extendet pomożemy, ale ja nie wiem którą ze swoich stron w podpisie sprawdzałeś. Nie podałeś tej informacji. Napisz jaki adres - stronę sprawdzasz.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Tę stronę: http://www.-elegnica.to.pl



edit: chyba taki adres - http://e-legnica.to.pl/ czyżbyś sam się pomylił w swoim adresie - Martin

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 02 Maj 2006, 07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Już Ci tłumaczę:

1. Pierwszy komunikat:
metatag-analyzer napisał:
This tag contains too few characters.
Found 2 keywords, most search engines read more than 4 keywords.

W tagu:
Kod:
<meta name="keywords" content="Radio, Legnica">

Masz za mało słów kluczowych. Analizer znalazł 2 słowa kluczowe a większość znanych robotów widzi i poprawnie analizuje wiecej niż 4 słowa w tym znaczniku. Dorzuć jeszcze ze 2 słowa do tego tagu.

2. Drugi komuniakt:
metatag-analyzer napisał:
Found no author meta tag.
This tag is not really required but can help for your (company) name recognizing.

Analizer nie znalazł w Twoim kodzie tagu META z informacją o autorze tj przykład:
Kod:
<meta name="Author" content="extendet">


3. Trzeci komunikat:
metatag-analyzer napisał:
Found web page with frames.
A web page with frames is difficult to index by a search engine spider.

Analizer znalazł u Ciebie ramki, które faktycznie masz i według mnie powinieneś z nich zrezygnować!!!
Kod:
<frameset rows="100%,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0">
<frame name="main_frame" src="http://www.extendet.ovh.org/radiolegnica/index.html">
</frameset>

Strony w ramkach są gorzej indeksowane przez roboty więc zmień strukturę i kod strony. Jeszcze nic nie masz na stronie to zrób to teraz.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 08:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

To fakt pomyliłem się w adresie Embarassed
A więc zabieram się do poprawiania tego wszystkiego Smile
Dzięki wielkie za wytłumacznie Smile
Pozdrawiam

Ps. A tak przy okazji to zostawiłem ci PW Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

A tak przy okazji mam pytane: ponieważ adres mojej strony www.e-legnica.to.pl jest to darmowy alias bo oryginalny adres www to:
http://extendet.ovh.org/radiolegnica/index.html
Jak zrobić aby można było korzystać z tego darmowego aliasu aby nie było tej ramki?
Aktualnie zrobiłem coś takiego, że system nie ukrywa mojego oryginalnego adresu i nie mam tej głupiej ramki i Meta tagi są ok, ale wiem, że google.pl tego nie lubi więc może jest na to jakis skrypt?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 02 Maj 2006, 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Extendet najlepiej odżałuj te 15 zł netto na domenę .info i problem bedziesz miał z głowy Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

szuman i chyba tak zrobię bo nic innego mi do glowy też nie przychodzi Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 02 Maj 2006, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Zgadzam się z szuman'em! Nie warto pracować na darmowych aliasach i domenach (szkoda pracy w pozycjonowaniu). Lepiej zainwestować w najtańszą domenę i dopiero zakupioną domenę pozycjonować.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 02 Maj 2006, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

A więc podsumowując Meta Tagi poprawione (widać, że są poprawione tylko na oryginalnym adresie). Zamówienie na domenę już złożone. Teraz tylko trzeba ją opłacić i zacząc pozycjonowanie jej w wyszukiwarkach. Należą się Wam podziękowania i takowe daje Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 02 Maj 2006, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

extendet napisał:
Teraz tylko trzeba ją opłacić i zacząc pozycjonowanie jej w wyszukiwarkach. Należą się Wam podziękowania i takowe daje Smile

jesli masz juz jakis PR na dotychczasowej to zrob 301 Wink a dziekowac nie masz za co, lepiej po piwku walnijmy Very Happy
n
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 03 Maj 2006, 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Martin, a mam jeszcze jedno takie pytanie: czy mogę na przykład napisac Meta tagi w pliku np. meta.txt i zainkludować je do każdego pliku? Czy musze w każdym pliku je normalnie wstawić?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
max
PostWysłany: 03 Maj 2006, 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 738


Z tego co się orientuję to możesz spokojnie inkluować plik meta.txt, wyszukiwarki działają trochę podobnie jak przeglądarka czyli widzą wynik wyświetlenia strony a nie kod phpwy przed parsowaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 03 Maj 2006, 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Dzięki maxxi za odpowiedź. A więc zabieram się do roboty Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 03 Maj 2006, 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

extendet oczywiście, że możesz robić include META z pliku. Takie coś sobie testuję w serwisie: Wycieczkowicz. W tym serwisie mam to zrobione na include! Działa bez problemu.

Jednak pamiętaj, że pod kątem pozycjonowania lepiej jak każda podstrona ma zawartość META dostosowaną do zawartości podstrony. Jeżeli na każdej stronie będziesz robił include tego samego pliku to będziesz miał wszystkie strony z takimi samymi opisami i słowami kluczowymi.

Serwis, który obecnie robię dla firmy w której pracuję będzie pobierał znaczniki META zdefiniowane w bazie danych. Dzięki temi nie będę musiał ingerować w kod strony, żeby zmodyfikować jakiś znacznik META bo zrobie to z panelu Admina. Oczywiście jest to opłacalne przy rozbudowanym serwisie, bo przy kilku podstronach szkoda czasu na bazy danych i panele do zarządzania nią.

Na takiej samej zasadzie (bazy danych) poberane są opisy do META na waszych wizytówkach w Katalogu Ciekawych Stron.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Description & Keywords » Co oznaczają te błedy w META?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group