Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Mod-rewrite na Home.pl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Mod-rewrite na Home.pl « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 02 Maj 2006, 17:39    Temat postu: Mod-rewrite na Home.pl Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Czy ktoś z Was ma konto na Home.pl i testował ostatnio uruchomiony mod-rewrite na ich hostingu?

Firma w której pracuje ma tam obecnie wykupiony hosting i zajmuję się stworzeniem ich strony. Właśnie jestem w trakcie tworzenia i chciałbym wykorzystać dobrodziejstwa jakie daje maskowanie i niestety coś mi nie działa na ich hostingu.

Mają opisane wszystko dokładnie:
http://www.home.pl/pomoc/funkcje/htaccess/rewrite
Nie mam probemów z zastosowaniem mod-rewrite na innych hostingach, ale jak się okazuje home.pl jest specyficzny. Prywatnie nie umieściłbym tam swojej strony - nie podoba mi się ich panel do zarządzania kontem, chyba przyzwyczaiłem się do CPanel.

Wiem, że Waldek ma ale on coś ostatnio się nie pojawia na forum więc liczę na informacje od innych.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Waldek
PostWysłany: 02 Maj 2006, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Martin Smile
Z kolei ja nie wyobrażam sobie innego dostawcy usług jak home.pl
Przez cztery lata nie miałem ani minuty (przynajmniej o tym nie wiem), aby cokolwiek mi tam szwankowało.
Jakiekolwiek aktualizacje są dokonywane w nocy i wówczas każdy jest o tym powiadamiany.
Ostatnio zwiększyli transfer trzykrotnie w ramach tej samej opłaty.
Niezmiernie miła i uczynna pomoc, jeśli ma się problem z czymkolwiek, a czas goni, to są gotowi sami to zrobić i później człowiek może spokojnie dojść jak to zrobić.
Jest wiele innych udogodnień i promocji dla klientów.
Ale to też (zgodzę się z Tobą Martin) kwestia przyzwyczajenia.
Jak sobie pomyślę o serwerze na neostradzie to.......... Twisted Evil
Ze swojej strony, proponuję skontaktować się z doradcami home.pl wielokrotnie z ich pomocy korzystałem, był okres, że po głosie mnie rozpoznawali, nie musiałem się przedstawiać.
Wykazują dużą cierpliwość.


PS.
Cytat:
Wiem, że Waldek ma, ale on coś ostatnio się nie pojawia na forum, więc liczę na informacje od innych.

Nie przypominam sobie abym pominął jakikolwiek wątek na tym forum i zaglądam do Was ilekroć włączę komputer to prawda, lubię Was czytać.
Ostatnio kładę kostkę obok domu (ciężka fizyczna praca) chcę zrzucić parę kilogramów, ale zadanie trochę mnie przerasta.
W wolnych chwilach pracuję nad katalogiem, administrator już zrobiony i dopieszczony.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 02 Maj 2006, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Waldku wiem, że Home.pl to bardzo stabilny hosting i dlatego moja firma wykupiła tam konto na stronę internetową, którą teraz robię. Na stronie sporo rzeczy będzie na bazie danych, tak więc chcę zamaskować adresy url na bardziej przyjazne pod kątem pozycjonowania.

Będę musiał w czwartek zadzwonić do nich i zapytać się dlaczego nie działa mi u nich mod-rewrite.

Nie mogę się doczekać aż uruchomisz swój katalog stron! Z czystą przyjemnością dodam go do katalogu KCS i PKS.

Powodzenia przy układaniu kostki. 3 lata temu przy tym pracowałem i pamiętam ile to wymaga wysyłki i energii.

Dzięki za odpowiedz! Pozdrawiam Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 04 Maj 2006, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Może ta informacja kogoś zainteresuje. Wszystko się dzisiaj wyjaśniło i potwierdzam, że na Home.pl działa poprawnie mod-rewrite.

Good

Moge dalej bawić się w tworzenie strony mojej firmy - z przyjaznymi adresami url Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 05 Maj 2006, 04:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Martin napisał:
Może ta informacja kogoś zainteresuje. Wszystko się dzisiaj wyjaśniło i potwierdzam, że na Home.pl działa poprawnie mod-rewrite.

Good

Moge dalej bawić się w tworzenie strony mojej firmy - z przyjaznymi adresami url Wink

Tak, home.pl w Polsce to potęga.
Stabilny i niezmiernie szybki serwer.
Częste aktualizacje do najnowszych trendów.
Przed wdrożeniem nowej technologii każdy może przetestować swoją stronę pod specjalnym adresem, który oni podają.
Nigdy, ale to nigdy nie odkładałem słuchawki dzwoniąc do nich z problemem, a było tego, co niemiara jak się uczyłem ich serwera, abym nie załatwił pozytywnie sprawy.
Zastanawiająca dbałość o klienta.

Ponoć jest drogi, ale ja nie znam cen innych dostawców usług, więc nie myślę o tym.
Jak skończysz Martin stronę to myślę, że pokażesz?

PS. Uwaga, nie mam żadnych udziałów w tej firmie.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 05 Maj 2006, 06:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Waldek to fakt, że nie mogę na razie (nie zapeszając) narzekac na obsługę w home.pl. Na pewno starają się być oryginalni bo wykorzystują na swoich serwerach IdeaWebServer, gdzie większość hostingów korzysta z Apache. No ale jak widać ktoś stowrzył im mechanizmy pod maskowanie (mod-rewrite) pod IdeaWebServer - no ale stać ich na to Wink

Co do strony to jak dobrze pójdzie to ruszy w połowie maja. Na pewno pojawi się w katalogu KCS (wszystkie wykonywane przez redaktorów strony automatycznie pojawiają się w Katalogu Ciekawych Stron) oraz na forum (będę pozycjonował stronę) - przyda się dobre podlinkowanie Idea
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kameleon
PostWysłany: 05 Maj 2006, 07:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Hmm sam zastanawiam się nad hostingiem, ale mimo tej stabilności Home.pl to na dzień dzisiejszy stać mnie jedynie na najniższe konto na http://www.fc.pl/
Uważam, że skoro Katalog Ciekawych Stron u nich stoi już tyle czasu to te 35 zł rocznie mogłbym poświecić, a 50MB na pewno by mi wystarczyło na skromną prywatną stronkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waldek
PostWysłany: 05 Maj 2006, 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Ja (nie wytrzymam i muszę to napisać Smile ) zrobiłem przy okazji opracowywania nowego panelu administracyjnego pod obecną stronę i przyszły katalog na home.pl w technologii AJAX... czyli bez przeładowywania strony wszystko działa.
Super sprawa Exclamation
Więcej o omawianej technologii: http://compzone.org/art-4-Technologia+Ajax-40.html

PS. Gonię do kostki. Crying or Very sad
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 05 Maj 2006, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Mnie również kusi AJAX, ale cały czas brakuje czasu na poczytanie i zagłębienie się w budowę. Za dużo mam ostatnio planów i chyba będę musiał je ograniczyć bo doba ma tylko 24 godziny Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Mod-rewrite na Home.pl
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group