Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Co myślicie o takich pozycjonerach?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
 Co myślicie o takich pozycjonerach? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Koniu
PostWysłany: 19 Cze 2006, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

szuman moga jechac na FSB
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Puma
PostWysłany: 23 Cze 2006, 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Cóż, mam trochę inne zdanie niż Wy. Żeby zaistnieć na rynku to trzeba zaczynać od małych sum i małych zleceń. Allegro to dobry początek, a że zabiorą 40zł ... zleceniodawca powinien sobie zdawać sprawę że za to nie uzyska cudów. Sam mam zamiar zaczynać powoli, wiem że mam małe doświadczenie i nie zamierzam nikogo oszukiwać że np. pracuje u mnie ktoś z google. Nie lubie wszelkiego wazeliniarstwa, nie piszę nie wiadomo czego i jeśli ktoś chcę to moja ewentualna cena jest adekwatna do moich umiejętności i efektów.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 02 Lip 2006, 02:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


"Sztuką nie jest samo wypozycjonowanie, ale utrzymanie tej wysokiej pozycji przed długi okres czasu."
Nie ma to jak tekst w większości ofert na allegro - pozycjonowanie jest dożywotnie Rolling Eyes Ostatnio z ciekawości przejrzałam aukcję pewnego kolesia, na którego sporo osób skarżyło, a on odwracał tak, żeby było na kupującego. Kupujący pisze, że nie widzi efektów, a ten koleś znalazł jakoś frazy, na które łatwo daną stronę znaleźć i je podaje. Kiedyś z ciekawości (to pierwszy stopień do piekła Wink ) kupiłam ebooka za... uwaga aż 2 zł. No i dowiedziałam się, aby ukrywać tekst pisząc go najmniejszą czcionką w kolorze tła itp.
"Żeby zaistnieć na rynku to trzeba zaczynać od małych sum i małych zleceń. "
No właśnie jestem ciekawa jak zaczynali teraz już doświadczeni pozycjonerzy. W końcu z dnia na dzień nie można sobie zażyczyć kilku stówek, a doświadczenie na czymś trzeba zdobywać.
"zleceniodawca powinien sobie zdawać sprawę że za to nie uzyska cudów. "
Zleceniodawca nie znając się na takich sprawach nie wie jakie są kwoty za pozycjonowanie. Ja też sama nie wiem, bo jak pytam to otrzymuję przeróżne odpowiedzi, od kilkudziesięciu do kilkuset zł za jedno słowo, chociaż nawet co do konkretnego słowa każdy poda inną cenę.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 02 Lip 2006, 06:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Lexy napisał:
No właśnie jestem ciekawa jak zaczynali teraz już doświadczeni pozycjonerzy.

Cały czas zbieram doświadczenie i nie uważam siebie za doświadczonego pozycjonera a raczej za hobbystę, ale odnosząc się do pytania mogę napisać, że zaczynałem od swojej strony prywatnej. Znając życie to wszyscy zaczynają od swoich stron - najbezpieczniej, najmniejsze ryzyko niepowodzenia, i konsekwencje zerowe Wink
Zdobywanie doświadczenia w tej branży, to nie tylko samo pozycjonowanie, ale przede wszystkim przeprowadzanie różnych testów i analizowanie wyników.
Lexy napisał:
Zleceniodawca nie znając się na takich sprawach nie wie jakie są kwoty za pozycjonowanie.

NIE ma sztywno określonych cenników w tej branży. Wszystko zależy od popularości fraz na jakie osoba chce wypozycjonować stronę, oraz konkurencji jaka jest w Internecie. Przed przystąpieniem do pozycjonowanie i podjęcia się wypozycjonowanie jakiejś strony - każdy analizuje to co jest w wyszukiwarkach (konkurencję). Dopiero po analizie i ocenie sytuacji określa się cenę indywidualnie dostosowaną do zleceniodawcy i trudności fraz(y). Na sztywno można jedynie określić np.: katalogowanie strony, ale to przecież tylko jeden z elementów pozycjonowania.

Wszystko opisałem w wielkim skrócie, ale myślę że zrozumiale.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 02 Lip 2006, 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Tak, domyślam się, że każdy zaczynał od swojej Wink Ja też mam kilka stron, więc mam na czym ćwiczyć. Ale interesowało mnie raczej pierwsze zlecenie. Pozycjonując już np. 10 stron (innych niż swoich) wiadomo, że doświadczenie będzie dużo większe, więc cena za 1 i kilkunaste zlecenie chyba nie będzie taka sama, przyjmując podobną frazę?
"NIE ma sztywno określonych cenników w tej branży. "
Ale 100 zł i mniej na allegro jednak zawsze przyniesie złe wyniki albo żadnych Smile A z tego co pisali na innym forum o pozycjonowaniu, każdy podawał inną stawkę za to samo słowo i stawki te się bardzo od siebie różniły. Jak ktoś podał np. te 100 zł to inni zaczęli pisać, że jest nieuczciwą konkurencją, dlatego interesuje mnie takie przybliżenie, od ilu do ilu mniej więcej, nie licząc tych najpopularniejszych fraz jak np. mp 3.
W jaki sposób dokładnie sprawdza się konkurencję? Czy ma mocne linki, PR, ilość wyników? Jeśli chodzi o PR to raczej nie zwracam na niego uwagi, a do tej pory patrzyłam głównie na ilość wyników i linków. Pod mało popularne frazy udało się wylądować nawet na pierwszych miejscach, np. "wypracowania angielskie", chociaż myślę, że do tych najłatwiejszych chyba nie należy Wink Teraz staram się jak najwyżej być na "angielski" i "język angielski", ale to jeszcze trochę potrwa, bo teraz są to odpowiednio 92 i 114 pozycja w Google, na którym mi najbardziej zależy.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Co myślicie o takich pozycjonerach?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group