Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Linki zwrotne do katalogów stron

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Linki zwrotne do katalogów stron « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Puma
PostWysłany: 24 Cze 2006, 15:18    Temat postu: Linki zwrotne do katalogów stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Dodaje stronę do katalogów, jedna wymagają linka zwrotnego a inne nie. Dodaje też czasami do tych co nie wymagają linka. Zawsze piszą że jeśli się da linka zwrotnego to jest szybsza indeksacja, google lepiej patrzy na to. Moja strona powoli staje się choinką z butionami Wink

Na ile takie linki zwrotne coś dają, a na ile to tylko mit?
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Koniu
PostWysłany: 24 Cze 2006, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

linki daja to ze wpis w katalogu ma mozliwosc bycia zaindexowanym , ja nie dodaje linków buttonów rzadnych katalogów bo
a) nie mam miejsca na głownej
b) 90 % nie zasługuje na linkowanie
c)jak juz bede chcial linkowac to na podstronie

morał taki omijamy kataogi z linkiem zwrotnym
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 24 Cze 2006, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Moje zdanie jest takie, że to indywidualna sprawa każdej osoby dodającej swoje strony do katalogów. Każdy niech sam zadecyduje co według niego będzie korzystne.

Ja NIE dodaję swoich stron do katalogów, które wymuszają obowiązkowe zamieszczenie linka zwrotnego. Nie lubię jak ktoś mnie do czegoś zmusza. Tylko i wyłącznie można poprosić kogoś o link do katalogu, ale trzeba też w zamian coś zaoferować, np: obecność strony na dodatkowych podstronach itp. Tak jest np: w przypadku katalogu KCS, w którym nie ma obowiązku umieszczania linka zwrotnego, a jedynie dobrowolnie osoba może dodać link lub button do KCS. W zamian otrzymuje strona status przyjaciela katalogu i pojawia się na dodatkowych podstronach np: przyjaciele katalogu oraz w boxie: Nasi przyjaciele. Oprócz tego w katalogu KCS została stworzona specjalna mapa stron przyjaciół (sitemap google), która została dodana do Google i dzięki niej lepiej i szybciej indeksują się strony przyjaciół z naszym linkiem. Tak więc w KCS staramy się, żeby strony przyjaciół jak najlepiej skorzystały z obecności w katalogu.

Podobnie jest też w przypadku mojego prywatnego katalogu PKS, w którym za link na dowolnej, ale zaindeksowanej stronie - umieszczam link na podstronie: przyjaciele katalogu

NIC NA SIŁĘ - WSZYSTKO DOBROWOLNIE!
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 25 Cze 2006, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

A przyjacielem katalogu naprawdę opłaca się być. Jak patrze na wejścia z katalogu na moją stronę, to wiele jest wejść z tych rotujących linków Przyjaciół katalogu na podstronach
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 25 Cze 2006, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Dokładnie. Wystarczy spojrzeć dla przykładu na jedną z Twoich stron: Chryzantemy złociste i to skąd masz linki do serwisu w Google: link I wszystko staje się jasne Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 26 Cze 2006, 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Ja nie dodaję stron do katalogów wymagających linka zwrotnego. W przypadku np: KCS to się opłaca, ale w przypadku innych do jakich dodawałem strony to nie było efektu przez długi czas. Szkoda czasu na katalogi z koniecznym linkiem zwrotnym.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kemot
PostWysłany: 22 Lip 2006, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 70


Właśnie to mi sie podoba w KCS, że za linka zwrotnego oferuje dodatkowe możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
j00seph
PostWysłany: 23 Lip 2006, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 31

Skąd: Where the shadow lie

technicznie rzecz bioroąć algorytmy google działają na modelu grafu (i to zajebiście dużego Razz - gdzies o tym czytałem) , więc możliwe ze jest to prawda , niemnie AFAIK nikt tego nie udowodnił ...
_________________
JOSEPH
-------------------
http://www.pozycjoner.net
http://forum.pozycjoner.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 06 Sie 2006, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


"Na ile takie linki zwrotne coś dają, a na ile to tylko mit?"

Właśnie przeczytałam, że lepszy jest link jednostronny od wymiennego. Mam listę "ważności" linków składającą się z 18 punktów i na początku są właśnie jednostronne. W książce jest napisane, że jeśli już chcę się z kimś wymieniać, to najlepiej w ten sposób:
Marketing internetowy w wyszukiwarkach napisał:

... ja ze swojego serwisu A linkuję do Twojego B, a Ty z C linkujesz do mojego A. Jest to rozwiązanie ciągle niedoskonałe, dobrze byłoby wprowadzić tutaj jeszcze serwis D i E, ale na pewno jest ono lepsze niż dwustronne linki w formie A-B.

Co o tym sądzicie?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 06 Sie 2006, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Zagadzam się z tym co zacytowałaś. Najlepsze są linki sprzężone ze sobą. Testowałem i testuję coś takiego na swoich serwisach:

Mam 4 strony A, B, C, D. Ustawiłem linki:
-> A linkuje B
-> B linkuje C
-> C linkuje D
-> D linkuje A
Stworzyłem kółko, które jak się okazuje (testuję to) daje na razie sporo korzyści. Można oczywiście rozszerzać ilość stron sprzężonych ze sobą. Dodatkowy power daje jeszcze w takim linkowaniu- podobna tematyka stron.

p.s. Chyba muszę sobie kupić tą księżkę (Marketing internetowy w wyszukiwarkach), bo widzę jest tam sporo ciekawych informacji.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 06 Sie 2006, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Właśnie kończę tę książkę, na razie zostawiłam tylko rozdziały o płatnych reklamach w Google itp., okazuje się świetna. Wcześniej czytałam "Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych", która też jest całkiem całkiem, jednak jest w niej trochę "lania wody" i nie jest nastawiona na polskie realia. "Marketing..." jest o niebo lepszy, jednak polecam przeczytanie obu, bo zawsze znajdzie się coś ciekawego Wink Na stronie heliona każdego dnia jest inna promocja -30%, więc warto tam zaglądać, bo być może któraś z nich się trafi. Mi się poszczęściło, bo dosłownie dzień przed promocją "Marketingu..." chciałam ją kupić.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 07 Sie 2006, 07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Lexy napisał:
"Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych"

Mam tą książkę i też ją czytałem. Zgadzam się również, że nie do końca opisywane rzeczy pokrywają się z polską rzeczywistością, nic dzownego bo autor książki to: Shari Thurow.
Marketing internetowy w wyszukiwarkach napisany został przez polskiego autora: Tomasz Frontczak, który udziela się również na forum PiO. Polecam również stronę autora: http://www.sprawnymarketing.pl/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kameleon
PostWysłany: 07 Sie 2006, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Może i ja sobie kupię tą księżkę skoro tak Lexy zachwala.
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 11 Sie 2006, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


http://helion.pl/ksiazki/markwy.htm - to może czas dzisiaj dokonać zakupu po promocyjnej cenie 32.90 zł? Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 11 Sie 2006, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Co do książki Marketing internetowy w wyszukiwarkach, to odczekałem swoje i właśnie ją sobie zamówiłem. Warto było poczekać bo 14 zł drogą nie chodzi Wink Dzięki za informację Lexy!
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Linki zwrotne do katalogów stron
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group