Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Katalog - dodawanie stron, jedna kategoria?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Katalog - dodawanie stron, jedna kategoria? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Puma
PostWysłany: 02 Lip 2006, 06:46    Temat postu: Katalog - dodawanie stron, jedna kategoria? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


W niektórych katalogach można stronę dodać do kilku kategorii. Czy lepiej jest dodawać do kilku czy tylko do jednej?
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 02 Lip 2006, 07:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Do kilku kategorii można dodać przede wszystkim w katalogach opartych o skrypt qlweb i otwarty.pl mini. Odnośnie ilości podkategorii, do których się dodaje, to wszystko zależy jaką stronę i na jakie frazy pozycjonujesz. To tak w wielkim skrócie.

Nie potraktuj tego, że nie chce udzielić Ci odpowiedzi, ale przeglądając Twoją stronę w podpisie zauważyłem że interesujesz się pozycjonowaniem. Jeżeli chcesz być dobrym pozycjonerem to powinieneś przede wszystkim przeprowadzać testy najlepiej na swoich stronach. Na podstawie własnych testów będziesz miał większą wiedzę niż na podstawie opinii innych. Opinni możesz mieć tyle ile wypowiedzi w poście, a testy przeprowadzasz sam i masz to poparte zdobytym doświadczeniem Wink



p.s. pod tytułem przydatne wskazówki
Pytanie przy okazji: dlaczego strony w podpisie na forum KCS masz w postaci zwykłego adresu url, a nie pod postacią anchor tekstu? Nie pozycjonujesz ich? Na Twoich stronach też widzę, że NIE używasz odpowiednio dobranego anchor. Dlaczego?

Niezłą masz "choinkę" buttonów katalogów w stopce na stronie o pozycjonowaniu... Polecam zrobić podstronę: LINKI, dzięki której nikt nie zobaczy Twojej choinki buttonów ulubionych katalogów stron, od razu po wejściu na stronę główną.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 02 Lip 2006, 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Z tego co wiem, im więcej linków w kilku kategoriach, tym mniejszą one mają wartość. A jak już jesteśmy przy katalogach, macie swoje wybrane (oprócz KCS n), dodajecie strony do katalogów z różnym PR czy nawet tymi do PR=0 i czy w ogóle zwracacie uwagę na PR? Ja niby nie, ale jak sprawdzam swoje strony i mają np. PR=4 to jestem z tego faktu zadowolona Smile Poza tym, podobno dodając na samym początku linki tylko do katalogów z wysokim PR, mogą wystąpić negatywne konsekwencje, gdyż tak samo jak z dodawaniem dużej ilości linków na ten sam anchor, w krótkim czasie, tak samo dodawanie tylko do katalogów z wysokim PR może być uznane za nienaturalne.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Puma
PostWysłany: 02 Lip 2006, 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Dodaje do katalogów od najwyższego PR, nie wiem czy to dobrze czy źle. W przewidywaniach na PR byłem nominowany na PR3, później na 4, a teraz ponownie na 3. Podobnie jak Lexy, ucieszzę się gdy będzie to w miarę najwyższy PR Smile

ps. Wracając do anchor, nie jestem przekonany o cudownych właściwościach anchor. Wiem że Lexy zwraca na to uwagę Wink Pewnie że pozycjonuje swoją stronę na odpowiednie słowa. Najlepiej chciałbym na 'projektowanie stron', ale że jest spora konkurencja to dodatkowe słowo to 'portfolio'. Jeśli podać słowo 'puma' zamiast 'portfolio' to jestem pierwszy, 'chojnice' czwarty, 'pomorze' pierwszy, 'porady' też pierwszy. Z tym że cały czas coś zmieniam na stronie i rankingi mogą się zmieniać.
ps2. Buttony na oddzielnej podstronie ... pomyślę nad tym.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 02 Lip 2006, 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Już trochę stron katalogowałem i kataloguję - mam opracowaną swoją listę katalogów, które coś dają i szybko są indeksowane. Listę taką opracowałem po obserwacjach jakie robiłem i robię przy katalogowaniu. Na liście tej są również katalogi z PR=0, ale jak zauważyłem właścicielowi zależy na katalogu i podlinkowany jest z mocnych stron, więc i katalog taki jest często indeksowany przez Google. Są katalogi z wysokim PR na których dodane moje strony do tej pory nie są zaindeksowane. Tak więc NIE zwracam uwagi na PR katalogów i polecam wszystkim robić własne listy katalogów. Oczywiście jak już kończą się katalogi z mojej prywatnej listy to zaglądam do spisu Mar'a - Spis Katalogów SEO, ale niestety w tym spisie na 1500 katalogów w tej chwili - wartych uwagi jest tylko 1/3. Reszta powstała dla samego powstania i nikt nie zajmuje się podlinkowywaniem samych katalogów, przez co traci katalog i strony jakie w nim są.

INFORMACJA:
Na mojej liście są też płatne katalogi Wink ale na 100% nie kataloguję w katalogach wymuszających link zwrotny.

PODSUMOWANIE:
Polecam wszystkim robić własne listy katalogów, które uważają za pomocne w pozycjonowaniu po własnych obserwacjach.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 02 Lip 2006, 08:58, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 02 Lip 2006, 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


"Wracając do anchor, nie jestem przekonany o cudownych właściwościach anchor." - ja jestem Smile To od niego głównie zależy jakie słowa zajmą wysoką pozycję. Wpisanie samego adresu niewiele Ci da poza zwykłą reklamą. Co do buttonów to jedyne jakie miałam na swoich stronach to te od walidacji - po prostu dużym krokiem był dla mnie poprawny kod, więc chciałam się tym w pewnym stopniu pochwalić Smile Po pewnym czasie zdjęłam je i umieszczam tylko te linki, które mogą mi się jakoś przydać.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pozycjoner.org
PostWysłany: 02 Lip 2006, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 44


Wracając do pytania postawionego w temacie, lepiej dodawać stronę do kilku pasujących tematycznie kategorii w katalogach, co zostało niejednokrotnie potwierdzone wieloma testami.
_________________
Pozycjonowanie bez tajemnic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Katalog - dodawanie stron, jedna kategoria?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group