Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Buk?ak
PostWysłany: 08 Lip 2006, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

Dla wyjasnienia: 'na raz' uwazam dodanie tego w miarę możliwosci najszybciej bez ograniczonej ilosci dodania dziennie do katalogow.

To o czym wspomniałaś to są reguły, dostanie się do filtra to możliwość.

Lexy napisał:
Rozmowa toczy się o teraźniejszości, albo raczej bliskiej przyszłości.

Tak, ale doświadczenia z przeszłości wykorzystujesz w przyszłości - mam racje?

Lexy napisał:
Proszę, nie skłaniaj mnie ku wnioskowi, że krótko się tym zajmujesz.

Wnioskuj jak chcesz, ja nic do tego mam...

Katalogowanie to pewna usługa odnoszaca się bezpośrednio do pozycjonowania, w pewnym (dosc istotnym) stopniu od katalogowania zaleza losy strony w Google. Jezeli ktos zleca katalogowanie, to wiadomo ze zalezy mu na pozycjonowaniu.

Lexy napisał:
Co ma kolor strony do negatywnych skutków pozycjonowania? I tak, jeśli ktoś wybiera rażący żółty albo kolory, które do siebie nie pasują, informujesz o tym i dajesz możliwość zmiany decyzji.

Dokładnie.

Lexy napisał:
A co do tego czy są reguły czy nie. Oto niektóre reguły pozycjonowania:
- nie dodawaj masy linków z tym samym anchorem w krótkim okresie czasu;
- używaj zróżnicowanych anchorów;
- nie spamuj;
- nie wpisuj w metatagi słów, które nie są związane z tematyką strony;
- nie powtarzaj w metatagach słów kluczowych czy fraz (chyba że ze 2 razy, ale tak aby nie znajdowały się obok siebie - na to bardzo zwraca uwagę Onet);
- nie ukrywaj tekstu w żaden sposób;
- nie stosuj masowej wymiany linków (linkor itp.) dla nowych stron;
- nie wpisuj komentarzy;
- wiele innych.

Pomieszalem troche w kolejnosci cytaty, ale co tam. Ladnie ujete te zasady, zastanowie sie moze cos dodam do tego, chociaz wiekszosc juz przedstawilas.

Cytat:
Jeśli Twoim zdaniem to nie są reguły, postępuj odwrotnie.

Sorry, ale sugerujesz że jestem spamerem?

pzdr.
Bartek
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Puma
PostWysłany: 08 Lip 2006, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Waldek napisał:
postanowiłem zrobić to sam (przepraszam za zamieszanie, ale wywołało to owocną dyskusję).

Nic nie szkodzi Smile Nauczyłeś się czegoś dzięki temu tematowi. Jak dodajesz do katalogów sam to nie będziesz potem miał pretensji do kogoś innego o to że Ci np. wpadła strona w 'filtr'.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2006, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Bartek napisał:
Dla wyjasnienia: 'na raz' uwazam dodanie tego w miarę możliwosci najszybciej bez ograniczonej ilosci dodania dziennie do katalogow.

Właśnie o tym pisałam. Czy to dodawanie automatyczne, czy ręczne ale jak najszybsze, negatywny skutek będzie taki sam.
Bartek napisał:
Sorry, ale sugerujesz że jestem spamerem?

Czemu sobie dopowiadasz to czego nie napisałam? Podałam reguły, Ty pisałeś, że nie ma reguł, więc podsumowaniem było zdanie, abyś w takim razie postępował odwrotnie.
Bartek napisał:
Jezeli ktos zleca katalogowanie, to wiadomo ze zalezy mu na pozycjonowaniu.

I o tym powinieneś wiedzieć w momencie zgłaszania się jako wykonawcy.
Bartek napisał:
Dokładnie.

Więc czemu porównujesz kolor strony do możliwości nałożenia filtra za "niefachową robotę"?
Bartek napisał:
Ladnie ujete te zasady, zastanowie sie moze cos dodam do tego, chociaz wiekszosc juz przedstawilas.

Dopiero co pisałeś, że nie ma zasad Rolling Eyes
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pozycjoner.org
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 44


Jeżeli chodzi o mnie, ostatnio jestem coraz bardziej przeciwny dodawaniu stron do katalogów. Katalogowanie to nie pozycjonowanie! W pewnych okolicznościach jest to tylko strata czasu. Na zachodzie nikt nie pozycjonuje w ten sposób, ja także części swoich witryn w ogóle nie dodaję do katalogów, nie stosuję systemów wymiany linków, a osiągam świetne wyniki nawet pod bardzo konkurencyjnymi frazami.
_________________
Pozycjonowanie bez tajemnic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Buk?ak
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

Lexy napisał:
Dopiero co pisałeś, że nie ma zasad

Każdy pozycjonuje strony wg jakichś swoich indywidualnych zasad - z wieloma Twoimi zasadami się zgadzam (biore je pod uwage przy pozycjonowaniu strony). Lecz przykładowo dla potwierdzenia tego, że nie ma konkretnych zasad, że za to i za to dostaniesz się do filtra na daną frazę, dostaniesz bana, przykładowo 'reguły numer' 1., 2., 4. nie zawsze się sprawdzają i czasem widzę stronę spamera nie spamera, nie wiem jakim mianem go określić co ma PR=5 na stronie przyrodniczej z meta-tagami typu sex, erotyka, xxx Wink

Lexy napisał:
Właśnie o tym pisałam. Czy to dodawanie automatyczne, czy ręczne ale jak najszybsze, negatywny skutek będzie taki sam.

Ale ręczne - kwestia zamknięta, nie dodaję tzw. maszynkami Wink

Spadam, na nastepne 'rzeczy' odpowiem jutro Wink

bym zapomniał
Lexy napisał:
Więc czemu porównujesz kolor strony do możliwości nałożenia filtra za "niefachową robotę"?

Chciałem tylko napisać, że jak ktoś mówi, że chce mieć różową stronę o tematyce meskiego futbolu (dodać do wszystkich katalogów w kilka dni) to pisze, ze to bedzie wygladalo raczej kiepsko (przytoczyc mozna ze dostanie strona sie do filtra), ale jezeli klient mowi "mimo wszystko chce miec rozowa strone" to ja robisz dla zysku - ostrzegałeś...

pzdr.
Bartek
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Katrin
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 746

Skąd: Piaseczno

Post z tematyki ZLECENIE przybrał postać "ciekawych" rozmów na temat katalogowania stron. Postanowiłam przenieść temat do części forum: Pozycjonowanie i Optymalizacja, która bardziej pasuje do tego o czym rozmawiacie w poście. Wink
_________________
Katrin
- Blog Borkowscy to nasza rodzina, alei nie tylko (Piaseczno)
- Prywatny Katalog Stron - dodaj interesuj?c? stron?!
- Udane zakupy tylko w hipermarketach Auchan
- Najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- co? dla osób interesuj?cych si? programem: taniec z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Puma
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


pozycjoner.org napisał:
Jeżeli chodzi o mnie, ostatnio jestem coraz bardziej przeciwny dodawaniu stron do katalogów. Katalogowanie to nie pozycjonowanie! W pewnych okolicznościach jest to tylko strata czasu.

Powoli dochodzę do tego samego wniosku. Wejść z katalogów nie mam żadnych, tylko z wyszukiwarek i z różnych for (podpis w stopce). Dla mnie uzyskanie BL z katalogowania jest osiągnięciem sztucznym. Skoro PR coraz mniej znaczy to nie ma sensu dodawać strony do katalogów o wysokim PR, a podobno o niskim nie warto.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Katrin
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 746

Skąd: Piaseczno

Puma napisał:
Wejść z katalogów nie mam żadnych, tylko z wyszukiwarek

Nie specjalizuję się w tym, ale pozwolę się wtrącić i napisać to co wiem z rozmów z Martinem.

Zadaniem wyszukiwarki internetowej jest ułatwienie użytkownikom Internetu znalezienie informacji w sieci, a zadaniem katalogów jest katalogowanie stron. Dodanie strony do katalogu owocuje podniesieniem pozycji w wyszukiwarkach.

Katalogi stron są przede wszystkim dla robotów wyszukiwarek, a wyszukiwarki dla ludzi - stąd masz więcej wejść z wyszukiwarek.

Twoja pozycja w wyszukiwarce w dużej mierze zależy od tego na ilu stronach robot wyszukiwarki znajdzie link do Twojej strony. Nie wszyscy chętnie wymieniają się linkami na swoich stronach i dlatego powstały katalogi stron, które umożliwiają nam zdobycie cennych linków. Jeżeli katalog ma mocne linki to może dużo pomóc Twojej stronie.

Podsumowując: uważam, że warto dodawać strony do katalogów SEO, których właściciele dbają o nie, np.: Katalog Ciekawych Stron oraz Prywatny Katalog Stron. Wartościowych katalogów jest oczywiście więcej. Podałam jedynie 2 przykłady Wink
_________________
Katrin
- Blog Borkowscy to nasza rodzina, alei nie tylko (Piaseczno)
- Prywatny Katalog Stron - dodaj interesuj?c? stron?!
- Udane zakupy tylko w hipermarketach Auchan
- Najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- co? dla osób interesuj?cych si? programem: taniec z gwiazdami


Ostatnio zmieniony przez Katrin dnia 08 Lip 2006, 19:57, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2006, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Ja do katalogów dodaję raz na jakiś czas, jak akurat na jakiś trafię przypadkowo Smile Z ciekawości zerknęłam ile linków z katalogów mam na stronie, która ma dość wysokie pozycje i jest ich chyba 12. A tak podsumowując wszystkie moje stronki to czasem zauważam, że są wejścia z konkretnych katalogów, a z innych nie było nawet jednego.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Puma
PostWysłany: 08 Lip 2006, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Katrin, teraz to przemawia przez Ciebie więcej chęć 'korzyści' niż doświadczenie które zresztą zaszłyszałaś od Martina. Macie katalog i chcecie aby ludzie w nim dodawali swoje strony, dlatego ani Ty, ani Martin nie jesteście w pełni obiektywni.
Możliwe że masz racje, ale jest możliwość że jej nie masz. W pozycjonowaniu jest za dużo czynników aby wypowiadać się czy katalogi mają tak duży wpływ niż sądzą pozycjonerzy.
Mówisz że katalogi są dla botów a wyszukiwarki dla ludzi ... możliwe że tak jest. Internet jest dla LUDZI, nie dla botów, dlatego fakt katalogowania powinien być brany pod uwagę w coraz mniejszym stopniu przez wyszukiwarki. Nie jestem przykonany o tym że mam 'karmić' linkami jakieś boty. Nie zaprzeczam że jeśli ktoś zrobi stronę i doda do katalogu dobrego to jest szansa że dana strona będzie szybciej zaindeksowana. Do nowych podstron jest system sitemap, który jest jeszcze w wersji beta, ale ja uważam że to dobra droga google. Jak wiesz i zostało to wykazane na tym forum, nie ma żadnych pewnych zasad a tylko bardziej przybliżone zasady.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Katrin
PostWysłany: 08 Lip 2006, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 746

Skąd: Piaseczno

Puma skoro jesteś tak anty nastawiony na katalogi stron to po co ci na stronie: http://www.puma.pomorze.pl/ taka "choinka" buttonów właśnie do katalogów stron?
www.puma.pomorze.pl/pozycjonowanie.php napisał:
7. Najważniejszym etapem jest dodawanie strony do katalogów

Dlaczego mając takie zdanie o katalogach wypisujesz takie rzeczy w poradach pozycjonowania na swojej stronie? Sam siebie zaprzeczasz, bądź konsekwentny w tym co piszesz.

Kiedyś pisałeś, że jesteś przeciwnikiem anchor tektu, a teraz sam masz w podpisie linki z anchor tekstem. Myślę, że sam nie masz swojego zdania na ten temat i posługujesz się jedynie zasłyszanymi informacjami.
_________________
Katrin
- Blog Borkowscy to nasza rodzina, alei nie tylko (Piaseczno)
- Prywatny Katalog Stron - dodaj interesuj?c? stron?!
- Udane zakupy tylko w hipermarketach Auchan
- Najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- co? dla osób interesuj?cych si? programem: taniec z gwiazdami


Ostatnio zmieniony przez Katrin dnia 08 Lip 2006, 20:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Puma
PostWysłany: 08 Lip 2006, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Piszę tak bo byłem o tym przekonany, i z tego co czytam wszędzie to katalogi mają spore znaczenie. Pozwolisz że pomimo tego będę miał własne zdanie, co nie znaczy że będę postępował zgodnie z tym własnym zdaniem. Nie idę 'pod prąd', ale mam coraz większe obiekcje co do uważania katalogowania za coś w rodzaju 'góru'.
Tak, posługuje się zasłyszanymi informacjami, zapewne tak samo jak większość pozycjonerów. Sprawdzić swoje 'rewolucyjne' tezy jest bardzo trudno, dlatego łatwiej jest się opierać na tym co mówią inni. A mój podpis w stopce, anchor ... chcę sprawdzić jakie to ma znaczenie na wyszukiwarki. W innym temacie piszę że być może przez to moja fraza wpadła w rodzaj jakiegoś filtru.
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 09 Lip 2006, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Jeśli chodzi o filtr to kiedyś na moment do niego wpadłam (a dokładnie jedna ze stron Smile ) a to przez to, że w jednym dniu Google od razu zaindeksowało sporo linków z jednego katalogu - w jednej kategorii. Widziałam tam różne linki w zależności od rodzaju sortowania itp. Było ich chyba kilkanaście jak nie więcej w ciągu kilku pierwszych dni, w których dodaje się po kilka linków. Czy możecie podzielić się adresami katalogów, z którymi trzeba uważać przy młodych stronach, aby nie zaindeksowało nagle masy linków z niego?

Co do katalogowania, to tu http://www.123promotion.co.uk/tools/seoquiz.php jest quiz dotyczący głównie katalogów.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 09 Lip 2006, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Lexy napisał:
Jeśli chodzi o filtr to kiedyś na moment do niego wpadłam (a dokładnie jedna ze stron Smile ) a to przez to, że w jednym dniu Google od razu zaindeksowało sporo linków z jednego katalogu

Mam pytanie i jeśli można to prosiłbym wyczerpującej odpowiedzi. Smile
Jakie są objawy „wpadnięcia” adresu witryny w filtr.
Stronę http://www.rafa.koralowa.pl pozycjonowałem jak oszalały, dodając adres do setek katalogów/stron dziennie.
Efekt, na wiele słów kluczowych jest w google na pierwszym miejscu od sporego czasu.
Do tej samej strony, żeby być "trendy" Question dokupiłem kiedyś adres z końcówką .eu zamiast .pl
W ogóle tego adresu nie pozycjonowałem, niech sobie wisi, może się przyda.
Ostatnio patrzę a google stronę z końcówką .eu zindeksowały chociaż prowadzi do tej samej strony. Mało tego jej adres jest w kilkudziesięciu adresach. Koniec świata.
Celowo nie piszę adresu z .eu, aby wyszukiwarki adresu nie widziały.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Puma
PostWysłany: 09 Lip 2006, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 94


Gdy wpadniesz w filtr to nie ma Ciebie w wyszukiwarce, np. szukasz słowa na które byłeś i nagle ... bum i Ciebie nigdzie nie ma.

Google Banned Checker
_________________
Tapety na pulpit | Atualno?ci i komentarze na aktualne tematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Efekty złego katalogowania (filtr google) - jak katalogować?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group