Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Odwrotny kod przy rejestracji na forum

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Odwrotny kod przy rejestracji na forum « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 14 Lip 2006, 22:06    Temat postu: Odwrotny kod przy rejestracji na forum Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Od dawna mam problem ze spambotami na www.forumjezykowe.kom.pl W skórce, która jest na tym forum, nie było początkowo w ogóle możliwości włączenia kodu przy rejestracji i rejestrowało się bardzo dużo spambotów każdego dnia. Dzisiaj ta opcja została dodana, jednak to nie pomogło, a widziałam, że można ustawić aby kod przepisywano od końca. Czy jest możliwość jakiejś szybkiej, łatwej zmiany kodu? A może znacie lepsze zabezpieczenia? Na innym forum od razu po instalacji była opcja z kodem (w normalnej kolejności) i nie pamiętam czy kiedykolwiek zarejestrował się spambot.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
pRzemo
PostWysłany: 15 Lip 2006, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 14

Skąd: Ryki

Jeżeli chodzi o odwrotne przepisywanie kodu to można oczywiście to zrobić, ale nie widze w tym większego sensu. Normalny obrazek z kodem jest wystarczająco bezpieczny...

Jako ciekawostkę dodam, że obecnie spamboty potrafią już (słyszałem jedynie o takich) odczytywać kody z obrazków, ale jedynie gdy obrazek jest czarno biały a literki są równe i dobrze czytelne, wtedy kod może łatwo odczytać (istnieją nawet funkcje PHP do tego).
Najlepiej by kod był w kolorowy i był nierówno ułożony na obrazku - wtedy taki bot poprostu nie zarejestruje się Smile
_________________
Pozdrawiam,
pRzemo
~ Desktops.pl - Tapety na pulpit
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 15 Lip 2006, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


No właśnie zwykły kod nie pomaga. Zawsze się zastanawiałam czemu kody są tak niewyraźne Wink A jak je zmienić? Nie mam zielonego pojęcia o php, wczoraj modyfikację dodawał chłopak a już i tak go ostatnio za bardzo męczę ze zmianami, więc chciałabym to sama zrobić.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 15 Lip 2006, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

pRzemo napisał:
Jako ciekawostkę dodam, że obecnie spamboty potrafią już (słyszałem jedynie o takich) odczytywać kody z obrazków, ale jedynie gdy obrazek jest czarno biały a literki są równe i dobrze czytelne, wtedy kod może łatwo odczytać (istnieją nawet funkcje PHP do tego).
Najlepiej by kod był w kolorowy i był nierówno ułożony na obrazku - wtedy taki bot poprostu nie zarejestruje się Smile

Nie inaczej! Dla wygody odwiedzajacych ustawile czyste, biale tlo, rone, czarne znaki i niewielki rozmiar obrazka i spambotow nie powstrzymalem Wink Ale juz jedna dodatkowa kreseczka w tle rozwiązała problem Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 15 Lip 2006, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


pRzemo, wyedytowałam literki i zmieniłam trochę, aby były mniej czytelne. Zobaczymy czy zadziała Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Sie 2006, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Zobaczyłam i zadziałało. Od ostatniego posta nie zarejestrował się ani jeden bot Wink Wyedytowałam wszystkie literki i za pomocą filtrów trochę je "zabrudziłam".
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 26 Sie 2006, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Kilka dni temu znowu pojawił się problem ze spamem na forum, ale tym razem nie na tym, o którym pisałam wcześniej. W skórce od razu była możliwość włączenia kodu przy rejestracji i bardzo długo ten sposób działał. Niestety dzisiaj zarejestrowało się ponad 10 spambotów, a jeden nawet napisał posta.

Zastanawiam się nad włączeniem aktywacji mailowej ale... na liście użytkowników pokazani są wszyscy bez względu na to czy zostali aktywowani czy nie. Czy można to zmienić aby pokazywało tylko aktywowanych użytkowników? Ludzie zaglądają w profil nowych osób (i botów) i klikają na linki, dlatego zależy mi aby ich w ogóle nie pokazywało. Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Odwrotny kod przy rejestracji na forum
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group