Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » WordPress darmowy system obsługi blogów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 WordPress darmowy system obsługi blogów « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 31 Lip 2006, 18:22    Temat postu: WordPress darmowy system obsługi blogów Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Myślisz o swoim własnym blogu, nie potrafisz sam stworzyć systemu do jego obsługi. Nic się nie martw. Warto wykorzystać darmowy system obsługi blogów WordPress.

WordPress to system obsługi blogów napisany w języku skryptowym PHP. Do swojego funkcjonowania wykorzystuje bazę MySQL. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny za darmo. WordPress umożliwia instalację jednego bloga na stronie, jednakże istnieje wieloużytkownikowa, bądź wieloblogowa wersja tego programu- WordPress Multi-User (WPMU). (źródło: Wikipedia)

WordPress - Free Blog Tool and Weblog Platform
Oficjalna strona: http://wordpress.org/
Polski support WordPress: http://www.wordpress.org.pl/
Więcej przydatnych linków: http://pl.wikipedia.org/wiki/WordPress

Przykłady ciekawych stron (blogów) opartych na WordPress:
1. http://danowski.pl/
2. http://www.sprawnymarketing.pl/
3. http://www.barczentewicz.com/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 08 Maj 2007, 22:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
mczaja
PostWysłany: 31 Lip 2006, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 336

Skąd: Zdzieszowice

Ja również używam Wordpress'a jestem z niego w pełni zadowolony! Polecam go wszystkim!
_________________
Azymek Zdzieszowice - Bieg na orientacj?. Rowerowa jazda na orientacj?
Mój Bliplog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariolosek
PostWysłany: 01 Sie 2006, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 155


Czy WordPress jest przyjazny wyszukiwarkom, tzn czy czy się dobrze indeksuje, czy ma wbudowaną opcje rewrite urli?
Bardzo mnie to interesuje Wink
_________________
Kurs AdWords - jak tanio i efektywnie reklamowa? si? w AdWords
Google Analytics - podr?cznik instalacji i wykorzystania Google Analytics
Blog o marketingu w wyszukiwarkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 01 Sie 2006, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Wejdź sobie na blogi jakie podałem w przykładach i zobaczysz, że linki url do podstron są jak najbardziej przyjazne. Przykład: http://danowski.pl/artykuly/cdrinfo/nero-burningrights/
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Slavo
PostWysłany: 01 Sie 2006, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 79


Też mam od niedawna i bardzo polecam! Niezwykle prosty w obsłudze (nawet edytor WYSIWYG ma Smile ), intuicyjny, dużo skórek i innych "bajerów".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 01 Sie 2006, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

wahalem sie na czym postawic swoja prywatna strone: bardzo kusil mnie WordPress, ale ostatecznie zwyciezyla chęc poskromienia Joomli Wink Jednak zamierzam postawic jeszcze jedną stronę i najprawdopodobniej uzyje do tego wlasnie WP Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 02 Sie 2006, 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Linki w Joomli są mniej przyjazne niż w WordPress tak więc nie ma się co zastanawiać szuman.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 02 Sie 2006, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

JankesM przy właczonym komponencie OpenSEF nie ma z nimi problemu, ale dla swojej prywatnej strony wybrałem Joomlę w sumie z dwóch powodów: chciałem ten system portalowy ujarzmić i przekonać się na własnej skórze, ze doskonale nadaje się również na małe strony prywatne, a takze zdecydowałem się na niego ze względu na ilość dodatków (galeria, dział download). Wink

Mam jeszcze konto w firmie hostingowej, z ktorej uslug poprzednio korzystalem i tam zainstaluję WordePress, pobawie sie i jak cos fajnego mi wyjdzie, to kupie domene i kolejna strona do kolekcji będzie Very Happy A jak nie, to zamienie sie za jakis link na stronie z sympatycznym PR w zamian za to konto (adres w domenie firmy hostingowej PR=3 (wczesniej PR=4), zawsze mozna kupic domene i 301 zrobic Wink )
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 08 Maj 2007, 22:16    Temat postu: Dziury w blogach na WordPress Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

W WordPress, popularnym oprogramowaniu do tworzenia blogów odkryto trzy poważne luki - informuje serwis Arcabit.

Dziury we wtyczkach myFlash, wordTube i wp-Table pozwalają atakującemu na wstawienie własnych skryptów PHP i wykonanie ich. Wszystkie wtyczki są dziełem tego samego programisty.

Błąd związany jest z nieprawidłowym przetwarzaniem parametru wppath w modułach wordtube-button.php, js/wptable-button.php i myflash-button.php. Dziurawe wersje to edycje wordTube 1.4.3 i wcześniejsze, wp-Table 1.4.3 i wcześniejsze oraz myFlash 1.10 i wcześniejsze. Błąd poprawiono w wersjach wordTube 1.4.4, wp-Table 1.4.4 i myFlash 1.11. Użytkownicy powinni zastosować je najszybciej jak to możliwe.

http://www.arcabit.pl/infobase.html?show=description&id=1220
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dkint
PostWysłany: 09 Maj 2007, 05:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

JankesM napisał:
Linki w Joomli są mniej przyjazne niż w WordPress tak więc nie ma się co zastanawiać szuman.


Witam

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz ... dlaczego niby linki w moim serwisie postawionym na joomla są mniej przyjazne od tych na Wp ... ? popatrz sobie u mnie na http://www.roztocze.info - co do ich "przyjazności" najlepszym odzwierciedleniem są pozycje w wyszukiwarkach na dane słowa i frazy a te w moim przypadku nie są złe - powiem inaczej, że są wręcz wyśmienite ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 09 Maj 2007, 07:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

a ja wam pokażę coś ciekawego Very Happy WordPress jako komponent do Joomla Smile przykład działania: http://fotopanel.pl/blog.html (zobaczcie jak wyglądają linki do wpisów, zajrzyjcie też do źródła - meta generator ładnie przedstawia nam system). Hehe znakomity system do blogowania jako część znakomitego systemu zarządzania treścią Wink trzeba będzie się temu przyjrzeć, mam nadzieję, że nie jest to komponent pisany na zamówienie i znajdę go na Extensions.joomla.org Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 09 Maj 2007, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

co do porównania przyjaznych adresów w joomla+openSEF i wordpress to joomla trochę wymięka. W wordpresie mamy pełną kontrolę nad przyjaznymi urlami. W openSEF-ie są czasem problemy z rewritem adresów niektórych komponentów ale i tak jest o wiele stabilniejszy od np artio lub 404.
A co do komponentu do joomli - WordPress to można go sciągnąć tu:
Wordpress component for joomla
Ledwo go znalazłem ale już się biorę do testowania Wink
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 14 Maj 2007, 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

dzieki webworker Wink ściągnałem i za chwilę też się tym pobawię Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 14 Maj 2007, 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

w sumie nic ciekawego moim zdaniem-juz wole blogować na joomli za pomocą joomli Smile a nie wp-poza tym nie ma opcji aby każdy użytkownik miał możliwość prowadzenia własnego bloga.
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 16 Maj 2007, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

masz rację Wink po co namiot w mieszkaniu Razz
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » WordPress darmowy system obsługi blogów
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group