Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Pozycjonowanie poprzez subdomeny dla każdej podstrony

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Pozycjonowanie poprzez subdomeny dla każdej podstrony « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
kameleon
PostWysłany: 02 Paź 2006, 07:20    Temat postu: Pozycjonowanie poprzez subdomeny dla każdej podstrony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Piszę odnośnie serwisu Poltergeist - wortal poświęcony fantastyce z postu:
http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=2355

Czy zastosowanie do każdego działu nowej subdomeny to dobre rozwiązanie pod kątem pozycjonowania? W tym serwisie jest dla każdego działu inna subdomena, np: rpg.polter.pl, ksiazki.polter.pl, film.polter.pl itd... Nie jest to zbyt często spotykane rozwiązanie i pytanie czy jest skuteczne? Ma ktoś z tym doświadczenie?
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
nediam
PostWysłany: 02 Paź 2006, 08:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 43


Wydaje mi się że np. google uważa każdą subdomenę za inna stronę oraz nadaje osobny PR ale to tylko tak na 98 %
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kameleon
PostWysłany: 02 Paź 2006, 08:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


No właśnie każda subdomena to kolejna tak naprawdę strona, więc aby wzmocnić domenę główną, w tym przypadku: polter.pl nie lepiej byłoby zastosować katalogi wewnętrzne np:
zamiast subdomeny: film.polter.pl
dać podkatalog: polter.pl/film/

Zastanawia mnie ta kwestia, co jest korzystniejsze. Logicznie wydaje się, że tworząc podkatalogi wzmacniamy domenę główną... jaki efekt jest przy subdomenach?
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 02 Paź 2006, 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Według mnie tworząc subdomeny tworzymy tak naprawdę oddzielne serwisy tematyczne, które przez roboty traktowane są jako oddzielne strony. Mając kilkanaście serwisów na subdomenach mamy wieksze zaplecze do linkowania.
kameleon napisał:
Nie jest to zbyt często spotykane rozwiązanie i pytanie czy jest skuteczne?

Ja znam bardzo dużo serwisów opartych na subdomenach.
Przykład: http://wiadomosci.net.pl/ gdzie każdą kategorię masz jako oddzielną subdomenę, np: rozrywka.wiadomosci.net.pl, sport.wiadomosci.net.pl itd...
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 04 Paź 2006, 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

z tego co zauwazylem, to subdomeny dostarczaja zaindeksowanych podstron domenie glownej (bez www), jesli subdomeny katalogi subdomen znajduja sie w katalogu domeny głownej Wink Robot wchodzi na serwer, zaglada do podkatalogow, a tam inne strony, wiec łapie Smile
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3Awudeka.net&btnG=Szukaj&lr=
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pozycjoner.org
PostWysłany: 04 Paź 2006, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 44


szuman napisał:
z tego co zauwazylem, to subdomeny dostarczaja zaindeksowanych podstron domenie glownej (bez www), jesli subdomeny katalogi subdomen znajduja sie w katalogu domeny głownej Wink Robot wchodzi na serwer, zaglada do podkatalogow, a tam inne strony, wiec łapie Smile
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3Awudeka.net&btnG=Szukaj&lr=

Z tym się do końca nie zgodzę. Zobacz wyniki wyszukiwania np. dla site:com.pl lub site:org.pl, czy chociażby site:xorg.pl.
_________________
Pozycjonowanie bez tajemnic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szitaka
PostWysłany: 29 Lis 2006, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 4

Skąd: z k?towni

Pozycjonowałem sobie podstronę serwisu, właśnie z użyciem subdomeny. Wszystko szło bardzo pięknie i coraz wyrzej, dopóki google nie zaindeksował tej podstrony z domeny głównej, wtedy subdomene wywalilo z indeksu na amen, a na frazę, na którą ją pozycjonowałem wyskakuje podstrona z domeny głównej, niestety już nieco niżej. Tyle z własnych doświadczeń, pozdro :]
_________________
Ile bym da?, by zapomnie? wreszcie ci?, z ko?dry pi?kny wale, prosz?, opu?? wreszcie mnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Pozycjonowanie poprzez subdomeny dla każdej podstrony
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group