Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Wkrótce Joomla 1.5

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Wkrótce Joomla 1.5 « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
szuman
PostWysłany: 09 Paź 2006, 17:10    Temat postu: Wkrótce Joomla 1.5 Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Aktualna wersja tego systemu to 1.0.11. Skąd taki skok w numeracji? Zmiany... zmiany... Joomla w wersji 1.5 to juz nie ten sam CMS Smile Skusilem sie na przetestowanie wersji Alfa Very Happy Zainteresowanych zapraszam na moja strone prywatna, gdzie opisalem przebieg moich testow 1.5 Alfa Wink

Najnowsza... Joomla 1.5 Alfa - test, prezentacja, cz.1
Nowa Joomla 1.5 Alfa - test cz.2
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony


Ostatnio zmieniony przez szuman dnia 26 Sie 2007, 10:01, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
idaho666
PostWysłany: 09 Paź 2006, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

ciekawe jak bedzie sie zachowywac przy duzej liczbie wejsc, bo slyszalem iz sa problemy na joomli z zapytaniami do mysql i w ogole. no ale sam nie sprawdzalem, jedynie strona ma mambo, a to w koncu nie to samo ;P
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 09 Paź 2006, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

zapytania jak zapytania: jak nawalisz modułów na kazdej z podstron, a masz wielu uzytkownikow i slaby serwer to nie ma znaczenia czy to Joomla czy nie, bo serwer tak czy siak zdechnie. Ostatnio, zdaje sie, sam miales problemy ze skryptem pozerajacym serwery, a twoja strona na Joomli nie stoi...
A w wersji 1.5 skrypt zoptymalizowano m.in. pod katem wydajnosci, zmieniono strukture systemu stawiajac m.in. na zwiekszenie wydajnosci i poziomu bezpieczenstwa. Tutaj raczej zalezy wszystko od serwera, na jakim to stawiasz, bo np. na oficjalnej stronie Skype liczba on-line nie spada ponizej 3.000.000, strona stoi na Mambo, co prawda system jest znacznie zmodyfikowany, ale wciaz ten sam silnik. Strona serwisu z czatami Polchat.pl tez ma sporo on-line, a to juz jest z czystej krwi Joomla.
Tak wiec sam skrypt jest w stanie wiele zniesc, liczba zapytan zalezy od ciebie, a jesli masz kiepski serwer - to juz nie wina Joomla.
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 09 Paź 2006, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

huh, ale sie uniosles, ja tylko niewinnie zapytalem...
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 10 Paź 2006, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

unioslem sie? eee... tylko wyjasnilem, ze to, co slyszales, nie jest prawda;)
no i jeszcze dodam, ze Joomla w wersji 1.5 zostawi daleeeeko w tyle inne CMS-y Smile widzialem, testowalem, sprawdzilem, poznalem, ale nie wszystko opisalem, bo testowanej wersji daleko do "stable" Wink jednak znam ten cms i czuje, jaki przelom sie swieci Very Happy Martwi mnie tylko kwestia komponentow, bo wyglada na to, ze 1.5 nie dziala z dodatkami z 1.0.x, ale moze to tylko blad instalatora w wersji Alfa? Mysle, ze odpowiedz znajde w 1.5 Beta, a to juz pojutrze:P
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 10 Paź 2006, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

kolega ma serwis postawiony na mambo, siega ok 3000 unikow dziennie, nie wiem ile odslon. wylecial z serwerow za to samo co ja z mdpro. czyli za duzo zapytan. stad moje obawy o mambo joomle itd. nie wiem ile mial modulow, itd, bo nie utrzymujemy juz kontaktu, ale nie rozumiem o co ci chodzi mowiac iz liczba zapytan zalezy ode mnie. skoro mam cms i podstawowe moduly to co moze ode mnie zalezec? a od serwera? skoro mialem na dwoch bardzo znanych i cenionych w pl i wszedzie mowiono mi iz to wina skryptow w cms, to co ja na to moge poroadzic? wiem iz serwis kumpla bym mocno optymalizowany pod wzgledem zapytan, bo nikt nie chce placic za vps przy tak marnej liczbie odwiedzin. stad moja nieufnosc do genralnie wszystkich cms. co prawda brak znajomosci php wymusza ich uzywanie... a ze stawiam nowy serwis, to moze sie skusze na joomle, skoro tak zachwalasz... Wink wiesz jak jest z integracja sklepow w joomli?

pozdr
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 11 Paź 2006, 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

no tak, tylko ze Mambo jest troche starsze slabiej rozwijane niz Joomla Wink Jesli chodzi o sklep, to sa komponenty do tworzenia sklepow w Joomla Wink EZ Store oraz VirtueMart ale nie testowalem zadnego z nich, bo to poza kregiem moich zainteresowan, ale z tego co widze, to inni zadowoleni sa. A Joomle polecam ze wzgledu na dynamike rozwoju, liczbe deweloperow, support, szeroko pojeta elastycznosc, bezpieczenstwo, mozliwosci i licencje. Testowalem rozne CMS-y, ale ten ma "to coś" Smile Jak widze te wszystkie Nuki, Fusiony czy jPortale, ktore mimo roznych skorek wygladaja tak samo, to dumny jestem, ze wybralem Joomla, z ktorej wygladem mozna cuda wyczyniac Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawidek144
PostWysłany: 11 Paź 2006, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 45


Mam starą wersję mambo 4.5.2 czy będzie szło uaktualnić mój serwis do najnowszej wersji joomli bez utraty danych ?
_________________
Fanklub Elishy Cuthbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 11 Paź 2006, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

dawidek144, 4.5.2 to juz dosc stara wersja. Bez utraty danych jest to mozliwe, ale nie za jednym skokiem Wink
z Mambo 4.5.2 przeskocz najlepiej na Joomle mozliwie nasjatrsza, bo im starsza Joomla, tym wieksza zgodność z Mambo 4.5.x. Gdy po tej migracji wszystko bedzie grało, wtedy juz spokojnie mozesz aktualizowac do najnowszej 1.0.11, bo na stabilna 1.5 jeszcze troszke trzeba poczekac Wink Pamietaj o zrobieniu kopii zapasowej na wypadek, gdybys cos pomylił Wink a w razie problemow, pytan, watpliwosci: http://forum.joomla.pl
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 18 Paź 2006, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

idaho666 napisał:
kolega ma serwis postawiony na mambo, siega ok 3000 unikow dziennie, nie wiem ile odslon. wylecial z serwerow za to samo co ja z mdpro. czyli za duzo zapytan.

Joomla spokojnie pociagnie i 20000 unikalnych dziennie stojac na serwerze wirtualnym, ale dwa warunki do spelnienia sa:
1. bot optymalizujacy baze danych
2. wylaczone gromadzenie statystyk

jesli zastosujesz sie do powyzszych, to mozesz spac spokojnie Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Wkrótce Joomla 1.5
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group