Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » SEO friendly cms

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 SEO friendly cms « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
webworker
PostWysłany: 07 Sty 2007, 00:40    Temat postu: SEO friendly cms Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Przetestowałem ostatnio ok 25 różnych cms - ów. Patrzyłem się nietylko na łatwość w zarządzaniu, możliwości i fukncjonalność ale głównie na optymalizacje pod kątem pozycjonowania. Wg mnie najlepiej wypada pod tym kątem wordpress. Patrzyłem się na wiele czynników takich jak dynamiczna zmiana tytułów, metatagów, użycie różnych tagów w treści, ale również na źródło strony-np oparcie szkieletu witryny na CSS, przesycenie kodu strony skryptami java script oraz stosunkiem generowanego kodu html do "czystej" treści. Ważnym czynnikiem, bardzo często pomijanym w cms-ach jest niskie umieszczenie treści w kodzie strony...ponadto istotnym elementem jest struktura linków wewnętrznych.
W sumie wordpress bije na głowe całą reszte.
W miare dobrym choć z paroma poważnymi niedociągnieciami jest mambo. Troche starań o SEO widać w quick cms.
Cała reszta raczej "niedba" o takie rzeczy choć często są to dobre sytemy...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
dkint
PostWysłany: 07 Sty 2007, 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

Ja swój "punkt" dam dla joomli, jednak nie po to piszę ... dla własnej ciekawości proponuję pooglądać jeszcze serwis porównujący cms'y http://www.cmsmatrix.org ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 07 Sty 2007, 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

A znasz moze podstawowe różnice między joomla a mambo? ja jeszcze joomli nietestowałem bo z tego co wiem to opiera się ona na mambo ale widze że jest bardzo popularna...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
webworker
PostWysłany: 07 Sty 2007, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

właśnie porównałem na stronie
Kod:
http://www.cmsmatrix.org
joomla i mambo ale coś mi ta porównywarka nieprzypadła do gustu - przetestuje jeszcze joomle na lokalhoscie wg własnych kryterii...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dkint
PostWysłany: 07 Sty 2007, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

webworker napisał:
A znasz moze podstawowe różnice między joomla a mambo? ja jeszcze joomli nietestowałem bo z tego co wiem to opiera się ona na mambo ale widze że jest bardzo popularna...


Witam

Joomlę utworzyli programiści, którzy odeszli od projektu mambo, na dzień dzisiejszy joomla moim zdaniem jest szybciej rozwijana niż mambo i to jest chyba największy plus, poza tym jeśli chodzi o bezpieczeństwo itp niedługo ma się pojawić kolejna stabilna (beta już jest) wersja cms'a oznaczonego numerem 1.5. Następny plus to dodatki, i templatki (theme) liczone już w tysiącach więc każdy znajdzie coś dla siebie ... i na koniec zespół wsparcia, którego pozazdrościć może wiele innych projektów - dla przykładu joomla.pl i mambopl.com lub joomlapl.com ... przykład strony postawionej na joomla to - mój serwis o roztoczu - www.roztocze.info.

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 12 Sty 2007, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Cały czas rozkminiam teraaz wordpress - potwierdza się moja opinia - jest on rozwijany również pod kątem SEO > Pare ciekawych informacji można znaleźć na
http://wordpress.net.pl/categories/seo/
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cRaSh
PostWysłany: 12 Sty 2007, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

Drupal, drupal, drupal!

Lepszego CMS pod kątem SEO nie widziałem. Ostatnio przerzuciłem kilka moich stron właśnie z Wordpressa (jest moduł robiacy to automatycznie w bazie danych) i jestem zadowolony.
Prawda, że żeby skonfigurować D. potrzeba kilku(nastu) godzin, ale efekty sa imponujące.
Najważniejsze są oczywiście osobne moduły - jak unikalne i automatycznie tworzone meta tagi na każdej podstronie, aliasy tworzone dla każdej podstrony (dzięki mod-rewrite), itp itd (polecam poczytać np to - http://drupal.org/node/92575)

Wystarczy powiedzieć, że strona lekko podlinkowana, weszła w wyszukiwarki jak w masło, właściwie pozycjonując się sama, co też przełożyło się później na niespodziewane, świateczne zarobki Wink
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
webworker
PostWysłany: 12 Sty 2007, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

No to trzeba wypróbować! tylko zeby te strony się naprawde same pozycjonowały to by miło było... Smile
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
idaho666
PostWysłany: 12 Sty 2007, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

jak kiedys juz pytalem to tez kazdy mowil drupal. postawilem strone na nim ale jeszcze nic nie skonfigurowalem. nie bede ukrywal iz o ile mambo czy mdpro skonfigurowalem w moment to z drupalem mam problemy. nie czaje tej calej taksonomii, a zrobic menu z podmenu to myslalem ze mnie trafi... niemniej weekend sie zbliza trzeba poczytac dokumentacje. stanowczo odradzam niemniej wszelakie postnuki, mdpro, php fusion itd...
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
webworker
PostWysłany: 13 Sty 2007, 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Postnuke, php fusion odpadają nietylko pod względem SEO ale również zarządzania...swoją drogą ciekawi mnie jak sie pozycjonują cms -y oparte na plikach-nie na mysql np:
bcwb_v25- oparty na xml i xslt
tekstowyCMS-tsp - oparty na plikach tekstowych
quckCard-oparty na plikach tekstowych
Bot ma 2-3 razy szybszy dostęp do takich stron przez co powinny się lepiej indeksować...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
heuristic
PostWysłany: 10 Lip 2007, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1


Witam,

Zapraszam do zapoznania się z funkcjami SEO w naszym autorskim systemie - Actualizer CMS - www.heuristic.com.pl

Czekam na opinie
pozdrawiam
lG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 13 Sie 2007, 03:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

@cRaSh proszę wskaż mi błędy SEO dla strony www.topseo.pl która to jest postawiona na Joomli Smile Na razie nie wyposażałem tego o linkowanie wewnętrzne i pewnie nie zrobię tego bo nie uważam tego za potrzebne, choć może w przyszłości się pokuszę Very Happy
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Buk?ak
PostWysłany: 13 Sie 2007, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

heuristic: Nie wiem kto tutaj pisał o płatnym CMSie, bo raczej nikt. Używanie płatnych CMSów jest dla mnie bezsensu, skoro za darmo można mieć coś lepszego lub równie dobrego z dobrym wsparciem technicznym.

Bawiłem się kiedyś systemem WordPress i faktycznie jest tam kilka opcji dotyczących pozycjonowania.

Moim zdaniem warto przetestować samemu większość ilość CMSów, aby później nie żałować swojej decyzji.

[edit]
przetestowałeś już 25 systemów cms, ja polecałbym jeszcze przejrzenie stron postawionych na tych systemach Smile
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
idaho666
PostWysłany: 13 Sie 2007, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

nie zgodze sie z toba. wyobraz sobie ze stronka ma 3000 unikow dziennie, wiekszosc darmowych cms ukieronkowana na wszystkie mozliwe strony, powoduje zajechania serwera. do mnie dodawali sie juz przy 1000 unikow dziennie ze drupal jest zbyt zasobozerny. platne cms jak jest robiony pod dana strone, powinien byc lepiej zoptymalizowany wiec i powinien dzialac szybciej i sprawniej
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Buk?ak
PostWysłany: 13 Sie 2007, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

Witam,
Jeżeli płatny CMS robiony jest na zlecenie dla jednej osoby, zgodzę się z tym, że może być odpowiednio zoptymalizowany pod wymagania klienta. Ale jak ma się sytuacja, gdy takiego samego CMSa firma sprzedaje wszystkim klientom w niezmienionej formie?

Cytat:
Actualizer CMS może być wykorzystany do:
* zarządzania stroną internetową pełniącą funkcję wizytówki (wersja Lite)
* zarządzania dużym serwisem - np. serwisem firmowym, korporacyjnym, sklepem internetowym, portalem/wortalem (wersja Max)

To mi konkretnie nic nie mówi.
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » SEO friendly cms
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group