Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 Rozmowy o Windows XP i Windows Vista « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Waldek
PostWysłany: 18 Mar 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Ostatnią sprawę którą chciałbym poruszyć to może bajery a może dla wielu przydatne opcje.
Jak pisałem powyżej wszystkie otwarte programy i zwinięte na pasek zadań mają swoje miniaturki z opisem po najechaniu na nie myszką.
Tego było za mało, jest funkcja Aero w dwóch wersjach.

System przy instalacji sam rozpoznaje na który może sobie pozwolić.
Najwyższy poziom to Aero Glass tzn. z półprzezroczystościami, tu już wymagania sprzętowe są najwyższe.
Krótko pisząc są to otwarte programy w przestrzeni, tzn. okna tych programów.
Po naciśnięciu przycisku (klawiatura) Windows i kliknięciu Tab ekran nam się przyciemnia i otwarte okna pokazują się w przestrzeni.
Można wybrać dowolne okno do pracy ponieważ jeszcze myszka jest aktywna.
Będą tacy co będą z tego korzystać, przytrzymując przycisk Windows i klikając na Tab zmieniamy kolejność okien w przestrzeni.
Można i ostatnie w perspektywie kliknięciem myszki wybrać.
Przy działającej funkcji Glass wiele mamy półprzezroczystości w grafice.
Jeszcze wiele innych bajerów graficznych jest w grafice, ale to już sami zobaczycie i wiele innych których ja nie widzę odkryjecie.
3D króluje na każdym kroku.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szuman
PostWysłany: 22 Mar 2007, 08:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6208

nie narobić się, a zarobić? Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 28 Mar 2007, 19:10    Temat postu: Po poprawkę dla Visty trzeba zadzwonić Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Po poprawkę dla Visty trzeba zadzwonić. W Windows Vista znajduje się błąd, który zmienia kopiowanie plików w ciągnący się w nieskończoność koszmar. Najciekawsze jest jednak to, że choć Microsoft wie o błędzie i poprawka jest gotowa, to uzyskanie jej wymaga... skorzystania z telefonu.

czytajcie więcej: http://di.com.pl/news/16176,1.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 28 Mar 2007, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Cytat:
Co ciekawe, w przypadku skorzystania z pomocy technicznej Microsoft może naliczyć opłatę za wsparcie. Jeśli jednak okaże się, że poprawka rzeczywiście była potrzebna, pracownik Microsoft może anulować naliczenie opłaty

Nie spotkałem się z tym problemem Vista mi się już opatrzyła.
Przyzwyczaiłem się do niej, zero problemów., zresztą w tym zakresie co ja wykorzystuję system....... Wink
Ale po tym co przeczytałem – DZIĘKUJĘ POSTOJĘ.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 28 Mar 2007, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Wysokie wymagania visty to kolejny nonsens. Nie wart tylko na taki bajer jak 3d okna obciążać tak sprzętu.
Pomyślcie: kupujecie sobie mega drogiego, wypasionego kompa a i tak połowa jego mocy obliczeniowej i pamięci jest zżerana przez system.

Ja tam bym wolał ją zagospodarować w jakiś użyteczny sposób, chyba że potrzebował bym winde tylko żeby układać pasjansa.

Ale chyba da sie te graficzne pierdoły wyłączyć, chociaż i tak pewnie niewiele to daje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 29 Mar 2007, 01:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

przemo85, podobne narzekania na wyśrubowane wymagania miały miejsce, gdy na swiat przyszedł XP Wink Większość nowych zestawów komputerowych jest w stanie pociagnąć ten system, a nierzadko Vista jest preinstalowanym systemem. Z czasem (za 2-3 lata) wymagania Visty nie będą już takie straszne, bo ludzie z różnych przyczyn wymieniają sprzęt, więc to naturalna kolej rzeczy. Mam znajomych, którzy wciąż pracują na Windows 98, bo ich komputery nie sa w stanie pociągnąć XP-ka, znam też takich, którzy już od kilkunastu miesięcy mają komputery z taką konfiguracją sprzętową, że chyba jeszcze kolejnego Windowsa pociągną Wink Kwestia zasobożerności Visty jest do zaakceptowania, jeśli nie porównamy tego systemu np. do Linuksa z zainstalowanym AIGLX i Berylem/Compizem. Efekty 3D biją na łeb trójwymiarowośc Visty, a przy tym nie zamulają kompa, a wręcz przeciwnie: pulpit ląduje w pamięci karty graficznej, dzięki temu RAM jest wykorzystywany w 100% do pracy (gdzieś wyczytałem, że 192 MB RAM i GeForce 6600 spokojnie wystarcza, Vista na takim sprzęcie nawet się nie zainstaluje). No, ale w końcu trzeba koniunkturę napędzić na hardware, bo pieniądz robi pieniądz Wink Powiem szczerze, że gdyby nie kiepska stabilność Windows98, to sam bym na ten system wymienił Winde XP - własnie ze względu na niższe wymagania. Przecież system operacyjny (jak sama nazwa mówi) to platforma umożliwiająca pracę na programach, a więc system operacyjny z założenia powinien być jak najlżejszy, zużywać jak najmniej zasobów, a Windows zmierza w innym kierunku. Dlaczego Microsoft nie stworzy systemu o budowie modularnej? Po co do księgowości system z pełną obsługą multimediów? Microsoft powinien uczyć się od systemów uniksowych (np. Linux, BSD). Tutaj instaluje się to, co jest potrzebne idealnie kształtując system pod kątem zastosowań, a nie kobzę 4 GB, żeby zgrać i wydrukować zdjęcia czy posłuchać muzyki. Microsoft coś tam przebąkuje o modularnej budowie kolejnego Windowsa, ale nie zobaczę, to nie uwierzę, bo chyba lepiej sprzedać ludziom więcej niż potrzebują niż tyle ile potrzebują. Logiczne.
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 29 Mar 2007, 09:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Racja, to kwestia priorytetów, dla mnie na przykład każda wolna stówka megsów ramu jest na wagę złota dlatego nie akceptuje takiej zasobożerności.
Jednak pewnie znajdzie się mnóstwo osób z dobrym sprzętem które będą mogły sobie pozwolić na zasobową nonszalancję (jak to fajnie brzmi Smile )

Co do multimediów aplikowanych z windowsem, to jest to oczywiście jak wspomniałeś celowa strategia. Przy okazji prócz systemu próbuja zmonopolizować rynek media playerów itp.

Kiedyś nawet słyszałem o procesie sądowym o nieuczciwe działania wytoczonym Microsoftowi przez jakąś europejską instytucję zwalczania nieuczciwej konkurencji. Przedmiotem oskarżenia było właśnie dołączanie do windy media playera. Jak widać gra jest warta świeczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 29 Mar 2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

najgrosze jest to, że nie da się odinstalować domyślnych aplikacji jak np. Internet Explorer. Tzn. można, da się, ale po odinstalowaniu system zaczyna strajkować. Jedyne co odinstalowuję, to Messenger'a. Dla mnie idealnym Windowsem byłby Windows z podstawowym interfejsem i pełną obsługą dźwięku, czyli 1/3 (?) całości. Gdzieś widziałem odchudzoną wersję "dla graczy", której instalka zajmowała 150 MB, a na dysku chyba coś koło 400 MB. Takie coś w sprzedarzy by mi pasiło Smile
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 29 Mar 2007, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Jest systemożena Vista to nie ulega wątpliwości Exclamation
Ma w gadżetach (pasek boczny) miernik zużycia procesora i to nawet podwójnego (Core2 Duo), pokazując jak każdy z nich jest zatrudniony.
Ponadto wykorzystanie RAM’ów i tu sobie pozwala nawet jak nic nie robię zaraz po uruchomieniu to zająć nawet 30% zasobów tychże RAM. Exclamation Exclamation
Przy moich 4Giga to sobie policzcie.
Z tym, że myślę, że jakby było tych RAM mniej to może podebrała by sobie z dysku.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 29 Mar 2007, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

400 megsów na xp to czad, u mnie zajmuje chyba z 1,5 giga...

400 mega to normalnie zajmował mi 98 (bardzo byłem z niego zadowolony). Teraz widać na co idzie giga dodatkowego miejsca -multimedia i sterowniki do setek urządzeń, które i tak trzeba potem aktualizować więc po co to.

Ja z windows media playera nie korzystam, dla mnie ten program sam w sobie jest przeładowany funkcjami. Muzy słucham na winampie, filmy oglądam na prościutkim bestplayerze ew. jetAudio (w przypadku filmów z dziwnymi rozszerzeniami). To wszystkie multimedia jakie potrzebuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 29 Mar 2007, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Waldek, z ta pamięcią to dobrze, bo pamięc niewykorzystana, to pamięc zmarnowana Wink Wiadomo, ze jest to najszybszy rodzaj pamięci, więc lepiej zaladowac mozliwie duzo, by szybciej operowac danymi, niz wszystko pobierac z dysku. Na linuchu tez miałem pasek cos a'la Vista (najpierw uzywalem desklets, później superkaramba)i tez monitoruje procesor, pamiec, dyski i sieć. Caly czas zauzycie RAM-u było na poziomie 90-95%, gdy np. dlugo korzystałem z jednego programu i nagle go wylaczyłem, to mogłem zaobserwowac chwilowy gwaltowny spadek zuzycia pamieci, ale po chwili wracał do sredniego poziomu, bo co innego lądowało w RAM Smile

przemo85, na windowsie do muzyki zawsze uzywalem Winampa 2.xx, a do filmow roznie: PowerDVD lub AllPlayer, choc ostatnio WMP11. Teraz na Linuksie do muzyki AmaroK (pod kazdym wzgledem bije na głowe Winampa, a juz niedługo wersja na Windows - Amarok na Windows ), a do filmów Mplayer Smile Jesli chodzi o moja opinie na temat WMP, to w wersji 11 jest calkiem znosny, moze dlatego, ze te niepotrzebne "gadzety" nie sa tak widoczne, jak w 9.


_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 31 Mar 2007, 06:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Moim zdaniem dobre. Smile
Podczas nawigacji po sieci w pewnym momencie zauważyłem, że coś przeglądarka fiksuje.
Uruchomił mi się program z komunikatem SPRAWDZANIE PROBLEMU i zaczął skanować system.
Ponieważ to zbyt długo trwało zresetowałem system aby go przeładować.
Po uruchomieniu wystąpił brak połączenia pomiędzy kartą sieciową a livebox-em.
Szukam w systemie połączeń, Vista stara mi się pomóc, skanując co rusz system połączeń.
Zima, myślę sobie, czyżby karta sieciowa padła.
W pewnym momencie otrzymuję komunikat wygenerowany przez Vistę.

SPRAWDŻ CZY WŁĄCZYŁEŚ PRZEŁĄCZNIK KATRY SIECIOWEJ, POWINIEN ON BYĆ Z PRZODU KOMPUTERA LUB Z TYŁU.

Nacisnąłem włącznik karty i po problemie.
Nie wyłączam tego przełącznika, po prostu Vista sprawdzała stopień mojej inteligencji. Smile

PS. Widocznie Vista jeśli wystąpi problem wyłącza wszystko co możliwe.
Brakowało mi na koniec po naciśnięciu przycisku karty sieciowej komunikatu Arrow
Dobrze durniu Exclamation
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 31 Mar 2007, 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Przepraszam, że od czasu do czasu wtrącam informacje do tematu (nie chcę tworzyć kolejnych postów). Nie mogę na razie wypowiedzieć się na temat najnowszego produktu Microsoftu, bo jeszcze go nie testowałem. Nastąpi to wkrótce, bo planuję przeinstalowanie mojego komputera w firmie. Mój domowy laptop jest niestety za słaby na wymagania Microsoft Vista.

----------------------------------------------------

Użytkownicy systemu Windows Vista powinni obawiać się... animowanych kursorów - twierdzą specjaliści od bezpieczeństwa. Niebezpieczna luka, umożliwiająca złośliwe wykorzystanie plików z rozszerzeniem .ani, jest już aktywnie wykorzystywana przez cyberprzestępców w internecie.


Jak potwierdził Microsoft podatność na ataki z wykorzystaniem wspomnianego błędu wykazują następujące wersje systemu Windows: 2000, XP, Server 2003 oraz Vista.

Atakujący, przygotowując odpowiednio spreparowany plik animowanego kursora (.ani), może wykonać dowolny kod na komputerze ofiary. Najprostszy sposób na przeprowadzenie ataku to zmiana stylu kursora na stronie internetowej, a następnie wysłanie linka ofierze, która musi tę stronę odwiedzić.

Przestępcy mogą również zaatakować poprzez odpowiednio przygotowaną wiadomość e-mail lub załącznik (dokumentów pakietu biurowego MS Office) do listu elektronicznego.

czytajcie więcej: http://di.com.pl/news/16200,1.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 01 Kwi 2007, 03:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

http://www.youtube.com/watch?v=hf0S0Vk7j6I Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 01 Kwi 2007, 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

szuman rewelacyjny filmik
Good
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny Strona 2 z 13


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group