Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 Rozmowy o Windows XP i Windows Vista « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 04 Kwi 2008, 06:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

selivan napisał:
Czytalem gdzies ze nie ma sterownikow pod XP do tego lapka, wie ktos jak to obejsc i zainstalowac XP zeby wszystko gralo?

Instalujesz Windows XP, a sterowniki dajesz z Visty. Nie testowałem tego na HP Pavilion dv9790ew, ale na innym sprzęcie z Vistą tak i działa bez problemu. Nie usuwaj partycji z preinstalowaną Vistą, to w razie problemów szybko powrócisz do Visty.
selivan napisał:
Do Admina: Bardzo dobry wybor ;>

Bardzo długo się nad tym sprzętem zastanawiałem, aby nie żałować wyboru. Kupiłem i nie żałuję. Śmiga jak szalony! Widzę, że również dokonałeś dobrego wyboru!
selivan napisał:
A tak z ciekawosci ile zaplaciles i gdzie kupiles?

Kupiłem w Komputronik.pl Podlinkowałem ich podstronę z laptopem w swojej poprzedniej wypowiedzi.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 23 Kwi 2008, 16:22    Temat postu: Service Pack 3 dla systemu Windows XP Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Service Pack 3 otrzymał status Released to Manufacturing RTM (tzn., że jest gotowy do wypuszczenia na rynek). 29 kwietnia dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP, zostanie opublikowany na stronach Microsoft Download Center. Również wtedy zaktualizowana zostanie dokumentacja XP SP3 w postaci artykułów w bazie wiedzy Microsoftu oraz artykułów w Microsoft TechNet. W postaci automatycznej aktualizacji SP3 zacznie trafiać do użytkowników domowych na początku lata.

Windows XP Service Pack 3 Released to Manufacturing
http://forums.microsoft.com/TechNet/ShowPost.aspx?PostID=3214173&SiteID=17
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 21 Maj 2008, 06:36    Temat postu: windows xp Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Za przedłużeniem dostępności Windowsa XP w sprzedaży opowiedziało się już 200 tys. internautów. Tymczasem przedstawiciele Microsoftu mówią: "słuchamy klientów, ale planów nie zmienimy!".

więcej: http://di.com.pl/news/20923,1,0,.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 21 Maj 2008, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

W sumie mnie to nie dziwi, włożyli mase kasy w Viste i chcą by to ona się sprzedawała a nie XP. Tymczasem wyniki sprzedaży Visty są mocno naciąganie: to ileśtam milionów sprzedanych egzemplarzy w większości stanowią wersje wciskane razem z komputerami gdzie klient i tak nie ma wyboru.
Vista jest ładna, oferuje trochę fajnych bajerów ale nic takiego co skłoniłoby ludzi do dobrowolnej przesiadki z xp (chyba głównie ciekawość?). I tu jest jej problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 21 Maj 2008, 15:52    Temat postu: Windows Vista bez tajemnic Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

przemo85 napisał:
Vista jest ładna, oferuje trochę fajnych bajerów ale nic takiego co skłoniłoby ludzi do dobrowolnej przesiadki z xp (chyba głównie ciekawość?). I tu jest jej problem.

Gdybym miał na starym laptopie zainstalować Vistę, to nie zdecydowałbym się na to, ale że zmieniłem laptopa (lepsze parametry), to Vista działa mi bez problemów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 06 Cze 2008, 21:31    Temat postu: Firmy oszczędzają dzięki Windows Vista Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Za trzy tygodnie Windows XP nie będzie już łatwo dostępny dla klientów indywidualnych, ale nadal bez problemów kupią go firmy. Microsoft chce je przekonać do migracji na Windows Vista i wydał raport, w którym przedstawia wizję dużych oszczędności dla użytkowników nowego systemu.

więcej: http://di.com.pl/news/21155,1,0,Microsoft_Firmy_oszczedzaja_dzieki_Windows_Vista.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 11 Cze 2008, 12:37    Temat postu: Windows XP będzie można kupić jeszcze przez kilka lat Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Za niecałe trzy miesiące upływa narzucony przez Microsoft termin zakończenia sprzedaży Windows XP w sklepach. Siedem miesięcy później prawo do preinstalowania tego systemu stracą dystrybutorzy komputerów. Jednak Microsoft ugiął się pod presją rynku i zdecydował się wprowadzić kilka wyjątków. W efekcie poprzednika Visty będzie można legalnie nabyć m.in. z komputerem klasy ULCPC jeszcze co najmniej przez dwa lata.

więcej: www.idg.pl/news/146449.html
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 25 Cze 2008, 11:56    Temat postu: Microsoft: dłuższe wsparcie dla XP i przewidywalny Windows 7 Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Microsoft: dłuższe wsparcie dla XP i przewidywalny Windows 7

Przewidywalną datę wydania Windows 7 (następcy Windows Vista) i brak problemów z kompatybilnością po wprowadzeniu tego systemu obiecuje wiceprezes Microsoftu Bill Veghte. Dodatkowo potwierdził on, że wsparcie dla systemu Windows XP jest wydłużone do 13 lat.

więcej: di.com.pl
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzybu
PostWysłany: 25 Cze 2008, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

JankesM napisał:
wsparcie dla systemu Windows XP jest wydłużone do 13 lat.


To dobrze znając życie Windows 7 będzie miał podobne wymagania jak Vista ( jeśli nie większe), a mi nie uśmiecha się zmienianie systemu operacyjnego ( i komputera) tylko ze względu na to, że xp będzie przestarzały.
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 04 Lip 2008, 07:45    Temat postu: allhotkeys.com Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


CIEKAWY ADRES:
http://allhotkeys.com


Pisz?
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 06 Sie 2008, 17:57    Temat postu: Niechcianego Windowsa można oddać! Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Niechcianego Windowsa można oddać! Bezprecedensową sprawę komentuje Piotr Waglowski na swoim blogu. Użytkownik popularnego darmowego systemu operacyjnego Linux chciał kupić komputer, ale nie chciał płacić za Windowsa

więcej: http://prawo.vagla.pl/node/8031
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 18 Sie 2008, 13:58    Temat postu: Microsoft uruchamia blog o Windows 7 Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Microsoft uruchomił blog Engineering Windows 7 http://blogs.msdn.com/e7 poświęcony kolejnej wersji systemu operacyjnego Windows.

Blogiem opiekuje się Jon DeVaan i Steven Sinofsky, będą tam pisać także inni członkowie grupy produktowej. W pierwszym wpisie nie znajdziemy jeszcze konkretnych informacji o Windows 7. Kolejny raz podkreślono, że Microsoft nauczony doświadczeniami z Vistą będzie się starać jak najmniej obiecywać aby uniknąć rozczarowania użytkowników. Zapewniono jednak, że projektując Windows 7 zebrano opinie od bardzo wielu grup użytkowników.

Na szczegółowe informacje o nowym Windows przyjdzie nam poczekać do konferencji Professional Developers Conference (PDC), która odbędzie się 27 października oraz Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), planowanej na 5-7 listopada.

Źródło: CNET
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wartopisac
PostWysłany: 19 Sie 2008, 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 4


ja tam nie mam zastrzeżeń do XP,
ale wkrótce się przerzucę na Vistę jak wszyscy pewnie
_________________
www.e-spawalnictwo.pl
www.e-kamien.pl
www.e-kotly.com.pl
www.e-filtracja.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzybu
PostWysłany: 23 Sie 2008, 09:43    Temat postu: konto Administrator Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

Mam pytanko co do Visty. Możliwe, że już była o tym mowa, ale nie mogę tego znaleźć. Jeśli jest już taki temat proszę o link do niego.
Aby zainstalować pakiet kodeków do Visty potrzebuje przelogować się na administratora systemu. Domyśle konto, ktore posiadam ma takie uprawnienia, ale system woła o to główne.
Dlatego chciałbym się zapytać jak zalogować się na konto Administrator. W Xp normalnie wybierało się "Tryb awaryjny" i wybierało konto "Administrator". Tutaj wybieram tryb awaryjny i ukazuje się okno logowania z wpisanym loginem konta użytkownika. Niestety wpisanie "Administrator" i potwierdzenie nie pomaga i nie mogę się zalogować.
Próbowałem także włączyć admina przez CMD poleceniem:
Kod:
net user administrator /active:yes
.
Ale wyskakuje mi informacja że kod jest niepoprawny i jak go zmienić, a po zmianie według schematu nie akceptuje polecenia wogóle.
Co mam zrobić??
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 24 Sie 2008, 14:03    Temat postu: jak zalogować się na konto Administrator w Vista Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Grzybu napisał:
Mam pytanko co do Visty. Chciałbym się zapytać jak zalogować się na konto Administrator. Co mam zrobić?

Jak zalogować się na konto Administrator w Vista:
1. Wejść na stronę Windows Live i pobrać: SunriseV32_23.rar, jeżeli masz 64-bitową Vistę to: SunriseV64_21.rar.
2. Zainstalować Sunrise Vista Konfigurator.
3. Po zainstalowaniu i uruchomieniu zaznaczyć opcję: umożliwiaj dostęp do konta Administrator z poziomu logowania.



Po przelogowaniu się, wśród kont do wyboru będziesz miał konto administratora.

Sunrise Vista Konfigurator jest programem który ma pomóc zwykłemu użytkownikowi komputera lepiej dostosować system do własnych potrzeb i wymagań. Funkcje zawarte w programie pozwalają w prosty sposób skonfigurować zabezpieczenia systemu, można dostosować do własnych potrzeb zaimplementowaną przez Microsoft technologie UAC (User Account Control) mającą chronić komputer przed wirusami i nie tylko. Jeżeli chcesz wygodnie kopiować i przenosić pliki z poziomu menu kontekstowego obiektu (plik, katalog), wystarczy włączyć odpowiednią opcje w Sunrise Vista Konfigurator.

Pare fotek Sunrise Vista Konfigurator 32 bit... A więc zobacz, do czego może ci się przydać ten program: www.sunriseproject.org/galeria.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny Strona 11 z 13


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group