Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » dwudniowy spadek w wynikach google

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 dwudniowy spadek w wynikach google « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
neeon
PostWysłany: 23 Mar 2007, 09:14    Temat postu: dwudniowy spadek w wynikach google Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Mam taki dziwny problem .. zauważyłem że co jakiś czas moje strona ogłoszenia
neeon.pl leci w wynikach na wszystko co się da .. na filtr mi to nie wygląda bo za krótko i filtr dostajesz na konkretna frazę .. wygląda to mniej więcej tak .. przychodzi ten przykry dzień .. i nagle wszystko leci na duł calutki serwis. po jakiś dwu dniach wracam na te samą pozycje .. spotkał się ktoś z czymś takim .. czym to może być spowodowane ?

dobra inaczej .. czy tema jest tak błahy że nikomu się nie chce odpisywać ? czy po prostu .. rzadko się coś takiego zdarza i większość nie spotkała się z taką sytuacją ?
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
neeon
PostWysłany: 23 Mar 2007, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


jeszcze inaczej .. napiszcie cokolwiek Wink
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 23 Mar 2007, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

neeon napisał:
jeszcze inaczej .. napiszcie cokolwiek Wink

No tak, pomyśl co możemy napisać.
Google jak google, robią różne cuda i nikt kto nie jest w ich zespole i dodatkowo nie siedzi mocno w temacie nie potrafi na to odpowiedzieć.
Moim zdaniem nie oglądaj się i rób swoje, stabilizacja przyjdzie z czasem.
Moja strona o rafie (nawet jej nie pozycjonuję) siedzi od roku na pierwszym miejscu na bardzo popularne frazy, przykładowo rafa koralowa, czy rafa i wiele innych i nic ją stamtąd nie rusza.
Dodatkowo nie tylko na google.pl ale i na google.com i yahoo.com.
Sam nie wiem dlaczego, mogę tylko przypuszczać. Question
Poważnie nie wiem. Question
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ewa
PostWysłany: 24 Mar 2007, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


Algorytm Google jest znany tylko niewielkiej grupie osób przy nim pracujących. Zwykły zjadacz chleba może tylko domyślać się, jak on działa. Na pewno stale jest on udoskonalany, aby było o czym pisać na blogu u Martina Cool

Wracając do pytania - neoon ja swoich stron zindeksowanych w google mam około 3 tys. i bardzo często obserwuję takie zmiany pozycji linków do tych stron na liście wyników wyszukiwania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 25 Mar 2007, 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Ewo co do algorytmu google sprawa jest jasna Wink .. raczej to już jest moja ciekawość ( co to się dzieje ) .. raz czytałem że strony co miały filtr są podatne na takie wylotki przy przeszacowaniach w googlu a widzę np. ze w tych dniach jak mi wylatuje strona .. to np. zwiększyła się ilość linków z zapytania link:..... itd.. szukam wsparcie u bardziej doświadczonych kolegów , przecież niemożliwe jest żeby kogoś już coś takiego nie spotkało ?? czyżbym był pionierem Wink

co do opisu sytuacji .. w tych trudnych dniach w miesiącu , jak łapie to [cenzura] ... to jak masz np. 7 wyników wyszukiwania to ja jestem 7 na daną frazę , a normalnie to dość dobrze się trzymam , takze to nie jest tz. " ogólne zamieszanie w google " tylko ewidentna czapa
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa
PostWysłany: 25 Mar 2007, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


Neoon - skoro wolisz doświadczonych kolegów Wink to już nic na to nie poradzę. Pozycjonowaniem zajmuję się już kilka. Niedawno policzyłam (dzięki narzędziom Google), że do wejścia na moją witrynę internauci użyli w ciągu tygodnia 946 niepowtarzalnych fraz. Pozycja mojej witryny dla 689 fraz z tej listy plasowała się na miejscach 1-10, czyli na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Dla 84 fraz były to miejsca w drugiej dziesiątce, dla kolejnych 34 fraz w trzeciej, dla 18 w czwartej. Pozostało więc około 120 fraz, dla których moja witryna znalazła się powyżej 40 pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Dodam, że nigdy do pozycjonowania strony nie używałam żadnego systemu wymiany linków. Robiąc takie zestawiania co kilka tygodni daje się dokładnie zauważyć zmiany pozycji linków na liście wyników wyszukiwania. Uważam, że jest to jak najbardziej naturalne. Stron www w sieci cały czas przybywa, niektóre przestają istnieć, więc i pozycje linków do stron muszą ulegać zmianie. Gdyby były one stabilne znaczyłoby to, że wyszukiwarka "spoczęła na laurach".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 25 Mar 2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Ewa napisał:
Neoon - skoro wolisz doświadczonych kolegów


he he , sorki .. kolegów w sensie koleżanki i kolegów ..
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » dwudniowy spadek w wynikach google
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group