Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Layout e-rozgłośni do oceny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Layout e-rozgłośni do oceny « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 08 Kwi 2007, 22:18    Temat postu: Layout e-rozgłośni do oceny Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Prosty szablon strony dla e-rozgłośni:


Proszę o uwagi, komentarze itp.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
przemo85
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl po obejrzeniu tego szablonu to to że szablon jest trochę za prosty. Poza listwami,polami kolorystycznymi i napisami nie ma praktycznie nic, no i okej szablon może być prosty -nie powinno się robić sztucznie zamętu ale wzmocnił bym nieco siłę wyrazu elementów już istniejących.

Druga sprawa o której zapominają często początkujący graficy to fakt iż wszelkie elementy tekstowe edytowalne (nie graficzne) powinny koniecznie być napisane czcionką bez wygładzania krawędzi gdyż tak to będzie wyglądać w oryginale. Potem może okazać się że projekt wyglądał jeszcze znośnie przy czcionkach wygładzanych a po złożeniu strony gdzie wygładzania już nie ma jest nie do zniesienia.
To szczególnie ważne przy takich projektach jak ten gdzie wiele buttonów ma po prostu formę tekstu.

Bardzo podoba mi się ten odcień zielonego jak w paskach, może zwiększyłbym jeszcze zagęszczenie linii tła (nie wiem czemu ale takie rzadkie linie w tłach nigdy mi się nie podobały)

To chyba wszystko, projekt ogólnie robi przyjemne wrażenie a to chyba najważniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Co do projektów dla e-rozgłośni aktualnie (mam takie wrażenie) nastała era prostych, przejrzystych stron internetowych. Na innym forum dostałem kilka cennych uwag i tak oto po troszku wprowadzam zmiany do tego szablonu. Aktualna wersja:

Lub:

Wcześniej użyta była czcionka Verdana. Pozostawiłem ją tylko w przyciskach menu (tam nie ma wygładzania) a reszta strony to Tahoma. Jak można zauważyć zmianie uległy także kolory.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Niewiele zmieniłeś ale usunąłeś ten zielony co mi się tak podobał Smile

Od razu powiem ze zawsze byłem przeciwny umieszczaniu logosów lub ikonek wskazujących na jakieś programy itp. w roli logosów. No bo dlaczego portal miałby się kojarzyć z winampem? Potrzebny tu element graficzny spełniający rolę loga ale ikonka winampa to niewypał. Akurat tu sprawa jest prosta -odlot stacja więc najlepiej wyglądałoby jakieś dynamiczne logo lecące "w górę", w eter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

te szablony to jak od linijki - sztywne... beznadzieja...
zobacz tutaj http://radiosrem.pl/ i zrób szablon z jajem a nie taki prostokącik Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

kristooki ma trochę racji szablon jest sztywny ale mi to akurat mało przeszadza bo dlaczego miałby być "niesztywny".
Są różne designy kanciaste, mniej kanciaste itp. Widziałem sporo designów złożonych z samych kwadratów które robiły naprawdę świetne wrażenie, nie mówiąc już o tym że dostawały liczne wyróżnienia.

Co do stronki którą kristooki podajesz za przykład to w mojej opinii top/menu jest trochę nazbyt chaotyczny. Pomysł ciekawy i godny uwagi ale robiąc projekty tego typu potrzebna jest ze strony grafika naprawdę niesamowita dyscyplina, żeby strona mimo tych wszystkich tak bardzo różnych elementów była spójna i dobrze skomponowana -tu tego zabrakło trochę. Widziałem nieraz stronki na podobnym pomyśle które spełniały te wszystkie wymagania ale to była światowa czołówka designu, więc nie ma się czego wstydzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Kilka poprawek:

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Ta strzałka w ogóle nie kojarzy mi się z radiostacją -raczej ze statystykami. Na szybkości zrobiłem projekcik żeby ci zobrazować co miałem na myśli:



Normalnie bym tu to wkleił ale nie mam pojęcia jak na forum działają tagi html-a, sorka za niedogodności. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

fajne kolory Wink w takiej tonacji strona może mieć bardzo przyjemny wygląd i wewnętrzny pałer Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

a z ciekawosci spytam o ten button Foter.pl - przypadkowo go wybrales dla przykladu czy tez jakies plany wspolpracy?
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

szuman napisał:
przypadkowo go wybrales

Dokładnie Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
cezars
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

przemo85 w jakim programie wykonałeś coś takiego? Może jakieś lekcji byś mi udzielił?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Ten logotyp zrobiłem, podobnie jak wszystko inne, w photoshopie. Teoretycznie logotypy i takie rzeczy powinno się robić na wektorach (a nuż będą potrzebne do druku wielkoformatowego) czyli najlepiej w adobe illustratorze albo corel draw.

Ja jednak z reguły nie używam tych programów bo po pierwsze są drogie (szczególnie adobe) i jak się nie robi w nich dużo to bezsens kupować. Ale przede wszystkim nie lubię wektorów -coś co zajęłoby mi na wektorach 5 godzin, w photoshopie robie w 15 minut.

Ale wydaje mi się że takie rzeczy jak ta można spokojnie zrobić nawet w jakimś tanim programie jak paint shop pro czy coś w tym stylu. Tak na dobra sprawę to photoshop pokazuje swoją wyższość dopiero przy zaawansowanej edycji zdjęć, pracy na maskach, kanałach itp.

Co do udzielania lekcji to nie jestem w tym najlepszy ale jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to nie ma problemu -po to jest to forum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
max
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 738


cezars, wszystkie projekty, które przedstawiłeś, są źle wykonane pod względem webdesignu, jak już wspominał przemo85 powinieneś usunąć aliasing z czcionek, czyli powinieneś ustawić na "No Anti-Alias" lub "System Anti-Alias".

Napiszę kilka uwag na które powinieneś zwrócić uwagę, może to jakoś Ci pomorze przy robieniu poprawek:
- newsy nie oddzielone żadnym znacznikiem/kreseczką czy innym duperelem, zawsze łatwiej się takie rzeczy czyta.
- interlinija (leading), powinna być troszkę większa - źle się czyta tak ściśnięte teksty
- logo serwisu powinno oddać klimat strony. Możesz je wykonać w darmowym programie do grafiki wektorowej Inkspace - http://www.inkscape.org/
- zbyt pusty i za biały top
- układ strony - oklepany

Najlepiej zrobisz jak usuniesz projekt do kosza i zaczniesz od początku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Max pojechał prosto z mostu ale trudno się nie zgodzić.

Ja staram się nigdy nie przekreślać zupełnie cudzych projektów bo nie każdy musi je robić super ale faktycznie z tą sztywnością trzeba coś zrobić. Odlot to odlot jakby nie było dlatego design powinien być lekki, ta sztywność po prostu nie pasuje do tematu. To tak jakby robić stronę o kołach przy użyciu kwadratów.

Postaraj się użyć form pasujących do loga które zrobiłem, tak by mogło to stanowić jednolitą całość. Jak chcesz zrobić podobne to zrobisz, jak chcesz to użyjesz tego -w końcu mi na nic się nie przyda.
Trzymam kciuki! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Layout e-rozgłośni do oceny
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group