Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » W 30 sekund dookoła Internetu?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 W 30 sekund dookoła Internetu? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 27 Kwi 2007, 17:31    Temat postu: W 30 sekund dookoła Internetu? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Naukowcy z Japonii pobili rekord prędkości internetu. W ciągu 30 sekund ściągnęli film i przesłali dookoła świata. Osiągnęli prędkość 9 gigabitów na sekundę - można przeczytać w "Dzenniku".

Dane co prawda przesyłane były z Toki do Tokio, ale trochę okrężną drogą. Pliki szły przez Seattle i Amsterdam. Ta droga "na skróty" zajęła aż 30 sekund. W obecnie stosowanych technologiach wysłanie takiego filmu zajęłoby około dwóch dni. Japońscy naukowcy w ten sposób udowadniają, że Internet2, nad którym pracują jest o wiele szybszy od obecnego. Mało tego, Japończycy chcą znów pobić ten rekord, osiągając prędkość 10 gigabitów na sekundę. Jest tylko jeden problem. Nie ma na świecie dysków twardych, które potrafiłyby zapisać dane z taką prędkością. Pozostaje zatem nadzieja, że gdy za kilka lat standard "Internet2" trafi pod strzechy, pociągnie także za sobą rozwój technologii dysków - czytamy w "Dzienniku".

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=41973
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szuman
PostWysłany: 27 Kwi 2007, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

ciekawe czy dożyjemy czasów, kiedy takie łącza będą dostępne w domach prywatnych Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

To byłoby rewelacyjne, ale tego doczeka na domowym łączu już chyba mój syn, który już teraz uwielbia siadać przy laptopie. Gra na grach online na mini mini Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

zawsze można się hibernować i obudzić, gdy już takie cuda będą Smile

tyle tylko, że wtedy przesłanie filmu w te i wewte będzie trwało nieco dłużej, bo na pewno filmy do tamtego czasu przytyją (większa rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, pewnie też jakieś dane o drganiach fotela i impulsach dla elektrod podpiętych do widza w celu wirtualizacji będą zawarte).
Choć czytałem gdzieś o nowej metodzie kompresji (vel nowym kodeku) plików video, która pozwala bez zauważalnych strat jakości zmniejszyć wagę z ~700 do niewiele ponad 50 MB. Na dobreprogramy.pl kilka miesięcy temu o tym pisali, ale nie mogę tego znaleźć n
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » W 30 sekund dookoła Internetu?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group