Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Popularność Internet Explorer wśród internautów wzrasta

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Popularność Internet Explorer wśród internautów wzrasta « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 21 Kwi 2007, 22:02    Temat postu: Popularność Internet Explorer wśród internautów wzrasta Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Internet Explorer, przeglądarka regularnie poddawane krytyce nie tylko przez specjalistów ds. bezpieczeństwa, ale też webmasterów (IE nie w pełni obsługuje standardy budowania stron), do tej pory regularnie traciła udziały na rynku przeglądarek. Jednak od dwóch tygodni coś zaczęło się w statystykach polskiego internetu zmieniać... na jej korzyść.

Według danych Ranking.pl popularność IE wśród polskich internautów odwiedzających polskie strony wynosiła dwa tygodnie temu 61,4 proc., tydzień temu już 64,8 proc., a obecnie - 66,5 proc.

W ciągu tych samych dwóch tygodni udziały Firefoksa spadły z 30,8 proc do 26,8 proc., a Opery - z 6,7 proc. do 5,8 proc. Tendencja ta, choć w mniejszym stopniu, widoczna jest również wśród zagranicznych internautów surfujących po polskim internecie.

więcej: http://di.com.pl/news/16351,1.html

CO SIĘ DZIEJE? że używają i wzrasta wykorzystanie Internet Explorer? Confused
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
przemo85
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Dotychczas z IE korzystały same nooby które jedynie potrafiły obsługiwać windows i worda. Korzystały dlatego że była to przeglądarka zaimplementowana w winde.
Wiesci o tym że liczba takich osób rośnie napawają mnie niepokojem...jeszcze tego brakuje żeby microsoft zmonopolizował rynek przeglądarek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

przemo85 napisał:
Dotychczas z IE korzystały same nooby które jedynie potrafiły obsługiwać windows i worda. Korzystały dlatego że była to przeglądarka zaimplementowana w winde.
Wiesci o tym że liczba takich osób rośnie napawają mnie niepokojem...jeszcze tego brakuje żeby microsoft zmonopolizował rynek przeglądarek.

Fajnie, no to dowiedziałem się, że jestem osobą (noob) natrętną i bezmyślną. Smile Very Happy

Z reguły, a jest to duża reguła jestem osobą prawdomówną i konserwatywną więc dlatego o tym piszę.

Mam, owszem zainstalowane Opera i Mozilla Firefox jedynie po to aby popatrzyć czasami jak się przeglądane strony otwierają w w/w przeglądarkach.
Chyba bardziej siła przyzwyczajenia.

Na co dzień korzystam z IE7 – stety.

Teraz przejrzałem statystyki MultiStat o przeglądarkach z których jest odwiedzana strona o rafie (a ruch tam jest jak ulu) i kochani choćbyśmy ORŁA WYWYNELI do tego z podkurczonymi nogami to prawda jest taka IE – 64% , Gecko – 29% , Opera – 6% , reszta śladowo.

Sporo mamy tych noob’ów na świecie Smile

PS. przemo85 daj do mnie maila na waldek@home.pl bo mam dla Ciebie jako grafika małą robótkę do zakładki Niemieckiej.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Waldek napisał:
Na co dzień korzystam z IE7 – stety

Mam w firmie zainstalowany IE7, ale jakoś nie przemawia do mnie i w domu cały czas strony testuje pod IE6, chociaż na codzień pracuję w Firefox. Ognisty Lisek co prawda obciąża pamięć przy uruchamianiu, ale potem strony otwierają się 3 razy szybciej niż w IE.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Martin napisał:
Mam w firmie zainstalowany IE7, ale jakoś nie przemawia do mnie i w domu cały czas strony testuje pod IE6, chociaż na codzień pracuję w Firefox. Ognisty Lisek co prawda obciąża pamięć przy uruchamianiu, ale potem strony otwierają się 3 razy szybciej niż w IE.

Zgadza się Marcinie, widzę różnicę na korzyść Firefox.

W necie poruszam się intuicyjnie i to wynika z mojego nygustwa Wink bo nie muszę się zastanawiać, chociaż przypuszczam, że po około dwóch tygodniach nawyki by były.
Vista ma tylko IE7 i chyba nie ma możliwości w tym systemie powrotu do IE6.

Rozmawialiśmy z małżonką i we wszystkich firmach euro króluje IE, wszelkie szkolenia itd.
Zwykły nakaz i koniec, to niewątpliwie sporo nabija.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Waldek napisał:
przemo85 napisał:
Dotychczas z IE korzystały same nooby które jedynie potrafiły obsługiwać windows i worda. Korzystały dlatego że była to przeglądarka zaimplementowana w winde.
Wiesci o tym że liczba takich osób rośnie napawają mnie niepokojem...jeszcze tego brakuje żeby microsoft zmonopolizował rynek przeglądarek.

Fajnie, no to dowiedziałem się, że jestem osobą (noob) natrętną i bezmyślną. Smile Very Happy


hahaha, chyba zostałem źle zrozumiany albo nie wyraziłem się precyzyjnie Smile
noob (takie fajne nowe słowo) to osoba w danej dziedzinie nieobeznana, czy natrętna itp. czy nie to już kwestia dorabiania doodatkowych definicji -których ja bynajmniej nie akceptuję.
Czyli miałem na mysli, że spośród osób które znam, z IE korzystają tylko osoby sporadycznie z komputera korzystające albo takie które korzystają z niego niezawodowo. Wśród ludzi siedzących w tym fachu króluje Firefox.

Mam nadzieję ze nie obraziłem żadnego użytkownika IE Smile
Uzytkownicy IE życzę wszystkiego dobrego -a przede wszystkim jak najszybszego docenienia Firefoxa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

przemo85 napisał:
Mam nadzieję ze nie obraziłem żadnego użytkownika IE Smile
Uzytkownicy IE życzę wszystkiego dobrego -a przede wszystkim jak najszybszego docenienia Firefoxa Wink

Nie zauważyłeś mojego ironicznego tonu. Smile
Mam bardzo krytyczny stosunek do siebie i potrafię się z siebie śmiać.

Toż ja jestem informatykiem na dwie strony internetowe.
Nie potrafiłbym (nie chciał) zrobić witryny dla kogoś, nie miałbym serca Exclamation
Odpłatnie Question jeszcze tyle na świecie nie wyprodukowali pieniędzy.

PS. Tylko nie zarzućcie mi że lekceważę producentów stron, wręcz ich podziwiam.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 23 Kwi 2007, 02:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

warto pamiętać o tym, że nowy IE jest w formie aktualizacji, wiec na większości systemów się automatycznie instaluje, a gdy już ktoś to ma, to czemu przez parę dni nie popróbować?
Jest tez wariant taki, że ktoś przemilczał fakt, że na popularności zyskuje IE7 kosztem IE6 i podano oględną informację "IE zyskuje na popularności".
Nie wiem jak się przedstawia sprawa z użytkownikami Firefoxa i Opery, którzy zmieniają wpisy w useragent strony ich banków ignorują alternatywne przeglądarki.

Nie chce mi się wierzyć w tak nagły wzrost, warto też zauważyć, że mnóstwo osób w ostatnim czasie zainstalowało Linuksa (głównie Ubuntu), a tam IE instalują chyba tylko webmasterzy. Ten wzrost udziału jest zastanawiający Rolling Eyes
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 23 Kwi 2007, 06:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Cytat:
Ten wzrost udziału jest zastanawiający

Mnie też bardzo zastanawia. Czy przypadkiem Microsoft nie "przekupił" firm, które robią takie badania statystyczne (żart z ziarenkiem ironizmu) Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 29 Kwi 2007, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

W ubiegły weekend informowaliśmy czytelników o nagłym wzroście notowań Internet Explorera w prowadzonych przez firmę Gemius statystykach polskiego internetu. W tym samym czasie spadły udziały procentowe Firefoksa i Opery. Tendencja ta utrzymuje się już trzeci tydzień. Jak się okazuje nie tylko w Polsce. (...)

czytajcie dalej: http://di.com.pl/news/16410,1.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Popularność Internet Explorer wśród internautów wzrasta
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group