Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Link w treści i ich wartość przy pozycjonowaniu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 Link w treści i ich wartość przy pozycjonowaniu « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
neeon
PostWysłany: 02 Maj 2007, 20:42    Temat postu: Link w treści i ich wartość przy pozycjonowaniu Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Jak google widzi linki w treści męczą mnie takie sprawy :

- czy ten link musi być w treści , czy może być po prostu pod treścią a google sprawdza procentowo treść/linki

- jakie ma znaczenie położenie linku na stronie , z tego co wiem to google marginalizuje linki w stopkach a przynajmniej stara się to robić , i czy wtedy sprawdza to z oryginału strony czy z kopi tekstowej .

staram sie Smile
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 03 Maj 2007, 07:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Linki w treści mają większą moc niż każdy inny link, a tym bardziej link w stopce. Poczytaj: klasyfikacja wartości linków. Odpowiedź na twoje pytanie również dają masowo powstające: presell page. Jeżeli chcesz skutecznie pozycjonować, to przede wszystkim na linkach w treści.
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


neeon, już na PiO odpisałam Ci, że "link w treści" powinieneś rozumieć dosłownie. Liczy się umiejscowienie tak samo słów kluczowych, jak i linków.
Cytat:
i czy wtedy sprawdza to z oryginału strony czy z kopi tekstowej

Zastanów się jeszcze raz nad swoim pytaniem i nie zadawaj go więcej Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Cześć no.name Razz , dawno cię nie było . lexy mnie chodzi o coś innego , jak to niby google rozpoznaje , bo tak jak pisałem czy link w teksie który ma dwieście słów to najlepszą moc ma jak link jest umieszczony jako setne słowo . a jak będzie jako np trzecie czy piętnaste czy to też dwusetne to już nie ma takiej mocy ? do czego bije .. jeśli mamy tekst a pod nim link .. to jak google może rozpoznać ze to jest link nie w treści , przecież nie mam czegoś jak analizator zdań Razz , i google widzi ze ten link to już nie jest powiązany z tekstem bo tekst skończył się kropką ??

Martin napisał:
inki w treści mają większą moc niż każdy inny link, a tym bardziej link w stopce. Poczytaj: klasyfikacja wartości linków. Odpowiedź na twoje pytanie również dają masowo powstające: presell page. Jeżeli chcesz skutecznie pozycjonować, to przede wszystkim na linkach w treści


martin druga cześć pytanie nie jest o stopkę .. tylko o położenie linka i skąd go google czyta , zdarza się tak czasem że na kopi link jest u góry , a jak dasz kopie tekstową to wywala go na dół , zastanawiam się z której kopi google ocenia wartość linku .. bo jak z kopi tekstowej to teoretycznie moc linku powinna być słabsza w tym przypadku biorąc pod uwagę to że na kopi link jest dużo niżej położony

co do precli , wiadomo ale masowa ilość precli powstających ostatnio jest efektem wypłynięcia tematu na szerokie wody i straszeniem google ze katalogi prędzej czy później wylecą z obiegu , i wartość linku z katalogu jeszcze bardziej spadnie
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
dawno cię nie było

Praca, nauka itp. Wink

Nie znam algorytmu Google, dlatego nie podam Ci żadnych wzorów itp. i nie wiem, jak dokładnie jest sprawdzane umiejscowienie, ale czytałam, że to ma znaczenie, a skoro ma, da się to jakoś sprawdzić.
Cytat:
google widzi ze ten link to już nie jest powiązany z tekstem bo tekst skończył się kropką ??

Po prostu rozwala mnie to co piszesz Wink Co ma kropka do tego?
Cytat:
zdarza się tak czasem że na kopi link jest u góry , a jak dasz kopie tekstową to wywala go na dół

Proszę o przykład. To, że za pomocą stylów możesz umiejscowić link w innym miejscu niż się wyświetla na stronie, nie ma znaczenia.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Lexy napisał:
Po prostu rozwala mnie to co piszesz Co ma kropka do tego?


lexy wiesz ze moje posty są zawsze .. troszkę dziwne ( trzeba czytać między wierszami ) z tą kropką to chodziło mi o to że piszesz ze musi być w tekście .. a gdzie się w takim razie zaczyna tekst a gdzie kończy .. bo jak jest link jako ostatni w ciągu danego tekstu to jest w tekście czy nie ? Wink , może to troszkę bardziej filozoficzne rozważania typu ( czym jest tekst ) Smile
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY


Ostatnio zmieniony przez neeon dnia 03 Maj 2007, 13:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Nie patrz na kropki i po problemie.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


lexy łobuzie Smile, dobrze wiesz ze nie o kropkę mi chodzi ( użyłem ją jako symbol zakończenia tekstu ) .. czyli wychodzi ze w sumie to nie wiadomo Smile , bo jak określić gdzie się ten teks zaczyna a gdzie kończy .. , i dlatego link może być pod jak i nad .. tą tezę cały czas staram się udowodnić .. , wiem mogę się mylić ..
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Tekst w Twoim poście np. zaczyna się od "lexy łobuzie", a kończy na "mylić .." Jeśli w połowie umieścisz linka, będzie on się znajdował w treści.

ps. Niedługo sam się z tego zaczniesz śmiać Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 03 Maj 2007, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

neeon sprawa wyglada tak. z linkami chodzi o to by nie byl to czysty link na dole strony stopki ale zeby byl powiazany tematycznie z zawartoscia strony. wiec jesli masz strone o motorach i dasz link w stopce do innej strony z motorami to jest ok. nie wazne czy link pojawi sie pod tekstem czy nad czy w srodku chodzi o to zeby byl otoczony tekstem. naturalne linkowanie, piszesz artek a pod spodem, zaczerpniete z .... no i masz dobry link. bo jak wiadomo internet to zrodlo informacji. jak info jest dobre to jest rozpowszechniane, a wiec strona zrodlo musi byc dobra...
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


idaho666 może lexy mnie nie rozumie , ale właśnie chodzi mi o to , co napisałeś
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


neeon, przecież od początku piszę o tym samym. Czysty link, nawet powiązany z treścią strony, ale umieszczony w stopce, ma mniejszą wartość niż taki sam link, ale znajdujący się w otoczeniu tekstu - nad, pod albo w środku. Nie bez powodu w sygnaturkach kilku osób widać po linku krótki opis strony. A Ty znowu pisałeś coś w stylu:
Cytat:
i google widzi ze ten link to już nie jest powiązany z tekstem bo tekst skończył się kropką ??

a dalej o tym, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy tekst.

Gdybym miała stronę o językach obcych to duża byłaby różnica między tym, gdybym wszystkie linki umieściła w stopce, a tym, gdybym pokrótce opisała każdy z języków i w treści wstawiała po kolei te linki, każdy przy opisie danego języka. Chodzi o to, aby link był blisko tego tekstu.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Lexy napisał:
Cytat:
i google widzi ze ten link to już nie jest powiązany z tekstem bo tekst skończył się kropką ??

a dalej o tym, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy tekst.


dot: kropki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Lexy napisał:
ale znajdujący się w otoczeniu tekstu - nad, pod albo w środku


cyt. z innego forum
"Poza tym, od dawna trąbi się o tym, że największą wartość mają linki otoczone treścią o tej samej tematyce. "Otoczone" odczytaj dosłownie, a nie "pod/nad"."
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Maj 2007, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


W takim razie napiszę dosłownie - "tuż nad/pod albo w środku". Ty pisałeś cały czas o umiejscowieniu linka gdziekolwiek, np. w stopce. Przecież jeśli link jest tuż nad treścią na ten sam temat, nadal jest on otoczony tym tekstem. Przecież to logiczne. Ale jeśli powiedzmy piszesz o czymś w pierwszym newsie, a link jest gdzieś na samym końcu strony, po kilku kolejnych newsach nie na temat, nie ma to takiego znaczenia jak link w otoczeniu tej treści.

Na PiO też Ci ktoś odpisał, że link ma się znajdować w treści, a nie pod, ale z tym "pod" chodzi właśnie o jego dalekie umiejscowienie od tematycznie powiązanego tekstu.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 03 Maj 2007, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


neeon napisał:
idaho666 może lexy mnie nie rozumie , ale właśnie chodzi mi o to , co napisałeś


dlatego to właśnie napisałem .. bo raczej nie zrozumieliśmy się , może zmylił cię dalszy ciąg mojego pytania o położenie linku na stronie ..
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Link w treści i ich wartość przy pozycjonowaniu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group