Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Strona z opisami systemów CMS o cms-ach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Strona z opisami systemów CMS o cms-ach « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Czy strona z opisami CMS - ów by?aby przydatna?
Tak
91%
 91%  [ 11 ]
Nie
8%
 8%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 12
Autor Wiadomość
webworker
PostWysłany: 03 Maj 2007, 09:22    Temat postu: Strona z opisami systemów CMS o cms-ach Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Chcę założyć witrynę na której będę opisywać wybrane przeze mnie systemy cms. Co wg. Was powinno się znaleźć w opisie każdego cms-a? "Merytoryczną" ocenę będę redagować sam + komentarze użytkowników (może dodatkowo forum) - chodzi mi o parametry techniczne jakie chcielibyście aby były prezentowane dla każdego cmsa.
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny


Ostatnio zmieniony przez webworker dnia 04 Maj 2007, 09:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 03 Maj 2007, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Bardzo fajny pomysł. Popieram. Jak zrobisz taki serwis, to poinformuj nas o nim. Z chęcią się z nim zapoznam.

Kiedyś bawiłem się serwisem: http://www.cmsmatrix.org/

CMS Matrix to serwis, który umożliwia kompleksowe porównanie rozwiązań CMS dostępnych na rynku. Ilość kategorii i dodatkowych informacji bez wątpienia zadowoli każdego (język programowania, wymagania, cena, licencja, możliwości, dodatki i wiele innych). Może serwis CMS Matrix posłuży ci za przykład. Do tego przydatne zestawienie w Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Porównanie_systemów_CMS
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 03 Maj 2007, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

Ja szukam nowych cmsów na stronie http://www.opensourcecms.com/
To bardzo wygodne narzędzie - nie muszę sam instalować systemów - a czyszczenie bazy co 2 godziny jest gwarantem, że mamy system jak nowy (świeżo po instalacji)
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 07 Maj 2007, 04:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

krótko: świetny pomysł! Very Happy
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 07 Maj 2007, 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

co sie powinno znalesc w opisie cms? wytrzymalosc w wypadku wiekszej liczby wejsc oraz zapytan, jak optymalizowac, moze jakas wspolpraca z duzymi serwisami postawionymi na danym cms co by dali jakas opinie.
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mczaja
PostWysłany: 07 Maj 2007, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 336

Skąd: Zdzieszowice

Bardzo dobry pomysł...
Jak mam instalować na swoim serwerze każdy system CMS i sprawdzać jego plusy i minusy to na prawdę czasami się odechciewa. A tak kawa na ławę, czarno na białym widzę i mogę sobie porównać i dobrać system do moich potrzeb Wink
_________________
Azymek Zdzieszowice - Bieg na orientacj?. Rowerowa jazda na orientacj?
Mój Bliplog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
khax
PostWysłany: 07 Maj 2007, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


dobry pomysl! koniecznie pokaz pozniej te strone, wg mnie przydalo by sie tam tez forum do wymiany doswiadczen nt open sourcowych cmsow
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Martin
PostWysłany: 07 Maj 2007, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

khax napisał:
forum do wymiany doswiadczen nt open sourcowych cmsow

Forum przy takim serwisie musi być. Nie uda się wszystkiego opisać i do tego webworker za pewne nie będzie specjalizował się we wszystkich CMSach, a warto aby było miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń osób wykorzystujących CMSy Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 07 Maj 2007, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

pomysl dobry dla korzystających z takich rozwiązan a jest ich duzo Smile ja postanowilem sie przyjrzec paru cms tak badawczo Smile
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 07 Maj 2007, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Forum na pewno postawie, na początek już mam opisane dosyć sporo cms-ów. Porównywarki jak na http://www.cmsmatrix.org/ nie chcę robić troszkę inaczej to rozwiążę... Raczej planuję zorganizować to w formie treściwych artykułów z wyszczególnieniem podstawowych funkcji typu j.programowania, edytor cms. Do tego chcę aby podsumowanie kazdego cmsa było dosyć krótkie i konkretne.

idaho666 napisał:
moze jakas wspolpraca z duzymi serwisami postawionymi na danym cms co by dali jakas opinie.


tez ciekawy pomysł...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 07 Maj 2007, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Żeby nie zakładać nowego tematu -mam pytanko.
Potrzebowałbym jakiegoś tutoriala czy poradnika w jaki sposób linkować pociętą stronę pod cmsa. Szukałem o tym trochę w sieci ale albo jestem gapa albo nie miałem szczęscia.

Znacie tego typu poradniki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 07 Maj 2007, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


Masz na myśli integrację pociętego szablonu z CMS'em? Musisz poznać budowę szablonów i strukturę danego CMS'a żeby bezproblemowo zintegrować projekt z narzędziem - ja do tej pory korzystałem (i korzystam) z Joomli i Wordpressa i w obu przypadkach jest to dosyć proste przy nieskomplikowanych układach i layoutach.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szuman
PostWysłany: 07 Maj 2007, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

idaho666 napisał:
wytrzymalosc w wypadku wiekszej liczby wejsc oraz zapytan, jak optymalizowac, moze jakas wspolpraca z duzymi serwisami postawionymi na danym cms co by dali jakas opinie.

to jest temat rzeka.
1) serwer serwerowi nierówny
2) zapytanie zapytaniu (do bazy) nierówne
3) czasem jeden dodatek do CMS'a X, który będzie lżejszy od CMS'a Y może sprawić, że CMS X zacznie bardziej obciążać serwer, niż CMS Y z kilkoma innymi dodatkami.

Co do porad dotyczących optymalizacji, to dobry pomysł

tutaj mały teścik wydajności kilku popularnych skryptów: http://www.cms.rk.edu.pl/w/p/benchmark-cmsw-i-pod-obcieniem/
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 07 Maj 2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

khax napisał:
Masz na myśli integrację pociętego szablonu z CMS'em? Musisz poznać budowę szablonów i strukturę danego CMS'a żeby bezproblemowo zintegrować projekt z narzędziem - ja do tej pory korzystałem (i korzystam) z Joomli i Wordpressa i w obu przypadkach jest to dosyć proste przy nieskomplikowanych układach i layoutach.


Hm, czyli wygląda na to, że o ile dobrze zrozumiałem, chcąc zrobić projekt pod cmsa trzeba liczyć się z koniecznością ograniczeń w strukturze danego projektu.

Jakie w takim razie polecasz poradniki na ten temat dla człowieka zielonego w cmsach? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 07 Maj 2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


No nie do końca Smile Pisalem o sobie, nie jestem programista i cos prostego zmontuje, ale jesli wymaga to napisania jakiegos dodatkowego kodu php, jesli serwis ma rozny uklad tresci na podstronach itp itd to wole zatrudnic kompetentna osobe, ktora sie tym zajmuje.

Co do poradnikow to nie znam nic takiego - w moim przypadku (joomla i wp) korzystalem tylko ze stron i for poswieconych danemu CMS'owi i tam znalazlem wszytsko co chcialem, zwlaszcza codex.wordpress.org jest kopalnia wiedzy - wskazana jest podstawowa znajomosc php jednak.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Strona z opisami systemów CMS o cms-ach
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group