Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Hosting i Domeny » Kolejny hosting nazwa.pl został pokonany

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 Kolejny hosting nazwa.pl został pokonany « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Waldek
PostWysłany: 10 Maj 2007, 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Waldek – zrzęda znów włącza zdartą płytę. Wink
Jak czytam o tych serwerach, tzw. uper - super to mnie w dołku ściska. Evil or Very Mad

Zadaję się TYLKO z najmocniejszymi, a nie przereklamowanymi.

Koszt test sprawą dwudziesto – rzędną Exclamation bo szanuję swoje zdrowie które jest przynajmniej dla mnie bezcenne.

Od lat siedzę na dobrym serwerze jak kwoka na jajach i nawet przez moment mi nie przyjdzie do głowy.........
Czytam jedynie tu na szanownym forum, że są takie przypadki jak nie z tego świata.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Jurij
PostWysłany: 10 Maj 2007, 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Moderator
KCS_Moderator

Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 186


idaho666 napisał:
jurij a mozesz sie pochwalic jaki pakiet wziales? jesli nie chcesz na forum, to prosze na priva. dzieki

http://hostgator.com/shared.shtml - pakiet Baby.
_________________
- Program do robienia miniaturek stron www
- закладка каталог україномовних веб ресурсів
- Przedszkole AWF

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 10 Maj 2007, 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Jurij napisał:
pakiet Baby

Niezły pakiecik Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 10 Maj 2007, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


Waldek napisał:
Od lat siedzę na dobrym serwerze jak kwoka na jajach ...


To gdzie konkretnie te jajka wysiadujesz? Smile Bo do konca tygodnia dalem sobie termin na wybor serwera - na 95% jestem przekonany do platformy Luna na kei.pl - testy wypadly pomyslnie Smile
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Waldek
PostWysłany: 10 Maj 2007, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

khax napisał:

To gdzie konkretnie te jajka wysiadujesz? Smile Bo do konca tygodnia dalem sobie termin na wybor serwera - na 95% jestem przekonany do platformy Luna na kei.pl - testy wypadly pomyslnie Smile

Myślałem, że wszyscy na forum wiedzą i nie miałem odwagi już pisać.
W końcu dostanę bana. Wink
Na home.pl
Już tam wysiedziałem nie jeden miot.
Nawet domeny tylko tam.

PS. Ostatnio bardzo unowocześnili bazy.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 10 Maj 2007, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Waldek napisał:
Od lat siedzę na dobrym serwerze jak kwoka na jajach

Serwer Nazwa.pl na którym zablokowali konto Jurija jest na drugim miejscu w rankingu hostingów www.top100.pl zaraz po home.pl... Tak więc jak widać najlepsi - wcale nie są najlepsi...
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 10 Maj 2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


dzieki Waldek! dla mnie home.pl odpada ze wzgledu na brak posredniej oferty pomiedzy typowym hostingiem www, a hostingiem dedykowanym.

EDIT: zastanawiam sie jeszcze nad www.alpha.pl - parametry i ceny podobne do kei, ale mniejszy transfer - ktos z Was korzystal z uslug alpha.pl?
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
khax
PostWysłany: 12 Cze 2007, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


Odswieze temat Smile

Mam w nazwa.pl jeden serwer i niedawno dostalem emaila, ze jeden moj skrypt php za bardzo obciaza serwer i musza go zablokowac - konkretnie chodzi o plik "dodaj.php" z katalogu stron qlweb. Czy jest mozliwosc optymalizacji tego kawalka php w jakis sposob zeby to miej obciazalo? Nie wiem reszta czemu dopiero teraz sie odezwali - katalog dziala juz ponad rok i dziwne, ze wczesniej nic nie obciazalo Sad Srednio dziennie mam okolo 300-400 nowych wpisow, a czego zostaje okolo 10-20 dodanych do katalogu - reszta to smiecie.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kameleon
PostWysłany: 12 Cze 2007, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


khax napisał:
Mam w nazwa.pl jeden serwer i niedawno dostalem emaila, ze jeden moj skrypt php za bardzo obciaza serwer i musza go zablokowac - konkretnie chodzi o plik "dodaj.php" z katalogu stron qlweb.

Co w kodzie strony dodaj.php jest, co mogłoby tak obciążać serwer nazwa.pl. Coś mi się wydaje, że NAZWA.PL schodzi na dziady skoro już skrypty qlweb ich obciążają. Może po prostu chcą wywalić wszystkie katalogi ze swoich serwerów?
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 12 Cze 2007, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


kameleon napisał:
Może po prostu chcą wywalić wszystkie katalogi ze swoich serwerów?

To jest bardzo prawdopodobne, że robią czystkę z katalogami stron na serwerach nazwa.pl
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mczaja
PostWysłany: 12 Cze 2007, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 336

Skąd: Zdzieszowice

JankesM napisał:
kameleon napisał:
Może po prostu chcą wywalić wszystkie katalogi ze swoich serwerów?

To jest bardzo prawdopodobne, że robią czystkę z katalogami stron na serwerach nazwa.pl

Co to się porobiło... Płace to se na swoim zakupionym serwerze robie co chce i ile chce... n
_________________
Azymek Zdzieszowice - Bieg na orientacj?. Rowerowa jazda na orientacj?
Mój Bliplog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sloonik
PostWysłany: 12 Cze 2007, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 25

Skąd: Wroc?aw

Mialem niestety podobne problemy z nazwa. Glownym powodem takich dzialan administratorow jest nie tyle zabijajace dzialanie serwera oprogramowanie co niezoptymalizowane zapytania do baz danych zwlaszcza tych ktore posiadaja "wieksza" liczbe rekordow.

W przypadku takich tabel, ktore zawieraja zapytania zawierajace warunek like wygenerowanie jednego zapytania moze spowodowac duz obciazenie serwera baz danych i w tym caly problem. W takim przypadku najbardziej prawdopodobnym problemem jest wyszukiwarka, ktora zwykle opiera sie o zapytanie z uzyciem warunku "like".

Zla konstrukcja takiego zapytania powoduje, ze utylizacja zasobow wygenerowanych przez takie zapytanie moze dochodzic do 100% mocy serwera! Nie ma przy tym znaczenia ile jest kont i jaki ruch panuje w serwisie.

Bez wzgledu na cene i warunki panujace na serwerze wirtualnym warto zatem zadbac, aby zapytania te byly optymalne - czasem lepiej wykonac 2-3 prostsze zapytania niz 1 skomplikowane, aby pozniej odpowiednio przetworzyc uzyskane z bazy wyniki.

Kolejna sprawa to keszowanie danych - zawsze warto keszowac zapytania takie ktore moga sie dosc czesto powtarzac, wowczas zapytanie do bazy konczy sie odczytaniem pliku z cache, a do fizycznej bazy zapytanie nie jest wowczas kierowane - uzyskuje sie w ten sposob nawet do 80% wydajnosci w dzialaniu aplikacji. Takie metody nie tylko przyspieszaja wyswietlenie strony ale rowniez pozwalaja odciazyc bazy danych, a tym samym i caly serwer.
_________________
---------------------------------------------
Katalog stron
Wiadomo?ci z kraju i ze ?wiata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weronika
PostWysłany: 12 Cze 2007, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


sloonik napisał:
Kolejna sprawa to keszowanie danych - zawsze warto keszowac zapytania takie ktore moga sie dosc czesto powtarzac

W jaki sposób robi się keszowanie danych? Można gdzieś o tym poczytać? Znacie jakiś ciekawy i przydatny poradnik, w który opisane byłoby jak keszować zapytania z bazy danych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pasylw
PostWysłany: 15 Cze 2007, 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 102

Skąd: Tarnów

Jurij napisał:
Martin napisał:
Zakładka już działa. Jurij na jaki hosting się zdecydowałeś?

udało się Smile jeszcze muszę sprawdzić czy wszystko działa.
A hosting kupiłem od http://hostgator.com/


Chyba nadal masz problemy z hostingiem? W tej chwili sprawdzam i Twój katalog nie działa. Sad
_________________
Zapraszam wszystkich do pi?kniej podkarpackiej gminy Jawornik Polski a jak tam ju? dojedziesz to sprawd? co Ci ma do zaoferowania Gminna Biblioteka Publiczna. Zapraszam równie? do pi?knej miejscowo?ci ZBYLITOWSKA GÓRA ko?o Tarnowa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weronika
PostWysłany: 15 Cze 2007, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Faktycznie coś się zepsuło na katalogu Jurija www.zakladka.org.ua
Cytat:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/1.3.37 Server at zakladka.org.ua Port 80
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Hosting i Domeny » Kolejny hosting nazwa.pl został pokonany
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group