Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Szablon strony dla cmsa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Szablon strony dla cmsa « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
przemo85
PostWysłany: 08 Maj 2007, 23:36    Temat postu: Szablon strony dla cmsa Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Przedstawiam wstępnie, prowizorycznie poskładany i podlinkowany design strony dla mojej dziewczyny (w tym roku już 4 latka razem Smile )

http://www.pldesign.pl/projekty/daria/index.html

Już od dawna myślałem o tym żeby zrobić tę stronę, po wielu, wielu koncepcjach z których każda kolejna była coraz "czystsza" i prostsza -skończyłem na tej.
Chciałem żeby design był prosty, przejrzysty i elegancki jednocześnie -nie zakłócał odbioru prac. Może się to udało.

Ale teraz sedno - chciałem podpiąć cmsa pod tą stronkę -głównie chodzi o dodawanie kolejnych prac i edytowanie info. Czy cms nie będzie kolidował z lightboxem którego chcę użyć? Czy jedno wyklucza drugie?
Dodatkowo jeśli ktoś z was ma jakiś sprawdzony skrypt na formularz kontaktowy to bardzo proszę -ułatwicie mi tym samym poszukiwania.

Normalnie bym te stronkę zrobił jak zwykle statycznie ale jeśli z waszymi radami uda mi się podpiąć to pod Joomlę to będzie super

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Koniu
PostWysłany: 09 Maj 2007, 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

co designu zrezygnuj z enter i odrazu dawaj stronę główna to raz
dwa wiem ze strona artystyczna ale ten top za wielki ja bym to zmnieszyl z kilku względów

lightboxa możesz spokojnie wpiąc

co do joomla nie pomogę bo nie widziałem naoczy ale ktoś ci pomoze
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mczaja
PostWysłany: 09 Maj 2007, 06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 336

Skąd: Zdzieszowice

Fajny wygląd... taki "kobiecy" Smile Ale jak już Koniu wspomniał za duży top, gdyby był mniejszy nie trzeba było by zjeżdżać suwakiem na dół i strona cała prezentowała by się lepiej.
Ocena 4/6
_________________
Azymek Zdzieszowice - Bieg na orientacj?. Rowerowa jazda na orientacj?
Mój Bliplog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szuman
PostWysłany: 09 Maj 2007, 06:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Joomla z Lightboxem dogaduje się świetnie (przykład), a co do podpięcia pod Joomla, to wiele roboty nie będzie. Jesli chodzi o rozmiar topu, to mi jak najbardziej się podoba Smile

przemo85, jak skończysz, to możesz wysłać mi na maila index i css tego szablonu (nie intro, tylko main.html), to podczas kolacji będę miał zajęcie Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 09 Maj 2007, 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Dzięki szuman, jeśli nie zabierze ci to dużo czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy -za to jakbyś potrzebował jakiejś graficznej pomocy w zamian to wal śmiało.

Co do rozmiarów topa to powiem szczerze że opinie tu są różne, ja też sie wachałem.
Z jednej strony to nie jest typowy top, jest dosyć subtelny, linia podziału przechodzi przez połowę strony (u mnie na 1280x1024) tak by elementy się równoważyły, no i nie chciałem by strona ta była typowa.

Z drugiej strony zostaje mniej miejsca na kontent a w przypadku zakładki formularz wchodzi pasek przewijania którego nie lubię.
Problem w tym że gdybym chciał uniknąć paska przewijania w zupełności to kompletnie zburzyłbym proporcje Confused

Tak czy owak fajnie że narazie szumanowi się podoba pomysł z "topem" takiej wielkości bo gdyby wszyscy ten pomysł odrzucili to miałbym sporo do myślenia.

W każdym razie proszę o kolejne opinie. Czy górna część strony rzeczywiście razi was wielkością i czy wyglądałoby to waszym zdaniem lepiej w proporcjach np. 1/3 a nie 1/2 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 09 Maj 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

przemo85, nie ma problemu Wink Strona jest prosta, więc roboty wiele nie będzie Wink Czas potrzebny to mniej więcej czas zjedzenia dobrej kolacji i kilkukrotnego beknięcia Very Happy

A tak poważnie, to z tym topem domyśliłem sie, że linia podziału ma być na środku (Opera i F11 i tak wyszło), ale pamiętaj, że wiekszość internautów używa rozdzielczości 1024x768 i raczej pod tą rozdziałkę sobie zoptymalizuj stronę. Paska przewijania nigdy się nie pozbędziesz, choćby dlatego, że różnych rozdzielczości ludzie używają (kiedyś widziałem ekran wyższy niż szerszy), niektórzy mają różne toolbary i mogą na twojej rozdzielczości mniej widzieć niż ja - więc tu sobie odpuść i najwyżej pomyśl o tej najpopularniejszej rozdzielczości.
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 09 Maj 2007, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

W sumie masz rację. Wole nie myśleć jak ta strona wygląda w rozdziałce 1024 Confused Już się biorę do roboty!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 09 Maj 2007, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


bardzo fajny projekcik!

moje uwagi:

1. "enter" do wywalenia, jesli ma zostac to zupelnie nie pasuje pionowy, jak reszta jest poziomo wszystko

2. top delikatnie mniejszy na wysokosc, moze na podstronach troche go uciac jakos?

3. jesli zmiany na stronie beda glownie ograniczac sie do galerii prac, to nie wiem czy jest sens zaprzegania joomli (czy innego cmsa) - napisz prosty skrypt php zeby do kazdej galerii automatycznie wrzucal fotki z konkretnego podkatalogu na serwerze i robil sam miniaturki i update strony bedzie polegalo jedynie na dodawaniu czy kasowaniu zdjec w odpowiednich podkatalogach na serwerze - imho duzo wygodniej i szybciej
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przemo85
PostWysłany: 09 Maj 2007, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Okej, sprawy mają się tak:

Podmieniłem na serwerze projekt. Adres ten sam -możecie luknąć.
Zmniejszyłem proporcje strony, niestety mój pomysł 1/2 musiał odpaść. Teraz w rozdziałce 1280x1024 stronka mieści się bez pasków przewijania. W 1024 paski pewnie będą ale i tak powinno być lepiej.

Enter pionowy powiedział papa, teraz jest poziomy. Stronka startowa zostanie bo lubię stronki startowe Smile

Zastanawiam się czy faktycznie jest tu potrzebny cms i czy jest sens fatygować szumana, skoro tak jak powiedział khax, a o czym przypomniałem sobie też *eureka* da się to rozwiązać tak by na serwerze podmienić tylko pliki. Chyba żeby doszły jakieś newsy czy coś w tym stylu -wtedy cms byłby bardzo wskazany. Sprawa do przemyślenia.

Dzięki za uwagi. Jak widać były potrzebne skoro musiałem się wysilić i trochę pozmieniać. Mam nadzieję że teraz w 1024 stronka wygląda lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 14 Maj 2007, 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

ewentualnie jakiś prosty skrypt galerii Wink pełno tego i kobitka nie powinna miec problemow z dodawaniem zdjęć Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Szablon strony dla cmsa
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group