Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Co nie tak z tym kodem PHP?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Co nie tak z tym kodem PHP? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
simon111
PostWysłany: 11 Maj 2007, 12:04    Temat postu: Co nie tak z tym kodem PHP? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 15


Witam
Po przebrnięciu przez różne przeszkody, natrafiłem chyba już na ostatnią z nich ;p (mam nadzieję). Wysyłam z formularza do pliku index.php numer drukarki i chcę żeby wyświetliło mi czynności związane z tą drukarką. Plik index.php jest taki:

Kod:
<?php
// odbieram dane z formularza

$id_drukarki = $_POST['id_drukarki']; 
if($id_drukarki) {           

//łącze się z bazą

$link = mysql_connect("localhost", "root", "krasnal")     
    or die("Could not connect");

//wybieram rodzaj bazy
mysql_select_db("serfis")     
    or die("Could not select database");

$query  = "SELECT nazwa FROM wykonana_czynnosc WHERE id_drukarki='$id_drukarki'";
$result = mysql_query($query)     
    or die("Query failed");       

while ($row = mysql_fetch_array($result)) {     
    echo "<table border width='120'><TR><TD width='120'>" . $row["nazwa"] ."</TD>    </TR>\n</table>";

}
mysql_free_result($result);
mysql_close($link);
}
?>


Samo zapytanie SQL działa bo sprawdziłem w phpMyAdmin (oczywiście w miejsce '$id_drukarki' wstawiłem konkretny numer ;p) Tak, czy owak, wydawało mi się, że kod jest poprawny tymczasem wyświetla mi się pusta strona (żeby niepowiedzieć dziewiczo-czysta ;p). Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i jakieś sugestie. Z góry dziękuję Simon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
MacPain
PostWysłany: 11 Maj 2007, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 245


Może tak:
Kod:

<?php
// odbieram dane z formularza

$id_drukarki = $_POST['id_drukarki'];
if($id_drukarki) {           

//łącze się z bazą

$link = mysql_connect("localhost", "root", "krasnal")     
    or die("Could not connect");

//wybieram rodzaj bazy
mysql_select_db("serfis")     
    or die("Could not select database");

$query  = "SELECT nazwa FROM wykonana_czynnosc WHERE id_drukarki='$id_drukarki'";
$result = mysql_query($query)     
    or die("Query failed");       

while ($row = mysql_fetch_array($result)) {     
$nazwa = $row["nazwa"];
    echo "<table border width='120'><TR><TD width='120'>".$nazwa."</TD>    </TR>\n</table>";

}
mysql_free_result($result);
mysql_close($link);
}
?>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
simon111
PostWysłany: 11 Maj 2007, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 15


Niestety Sad ta sama historia. Po wpisaniu numeru drukarki do formularza i wysłaniu go pokazuje mi się czyściutka, pusta strona. Doprawdy nie wiem gdzie tu tkwi diabeł ;(
Może jakaś inna sugestia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martin
PostWysłany: 11 Maj 2007, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Przedstawiam Ci najprostszą metodę zapytania do bazy i wyrzucenia tego na stronę. Poniżej ominąłem inny kod, który ty musisz uzupełnić. Przedstawiłem tylko samo zapytanie i wyświetlenie.

Kod:
<?php 

$zapytanie = mysql_query("SELECT nazwa FROM wykonana_czynnosc WHERE id_drukarki='$id_drukarki'");

while ($rekord = mysql_fetch_array($zapytanie))
{     
print "<table border width='120'><tr><td width='120'>$rekord[nazwa]</td></tr></table><br/>";
}

?>


W Twoim kodzie jest pobieranie danych POST ($id_drukarki = $_POST['id_drukarki'];). Czy w formularzu metodę przesyłania masz POST, czy GET? (<form method=post czy method=get>)? Bardzo ważne jest odbieranie danych z formularza. Jeżeli stosujesz w formularzu GET, to i odbierając musisz brać GET. Nie można wysyłać w formularzu np: GET, a odbierać POST. Wiele osób popełnia przy tym błąd. Tak więc zwróć na to uwagę.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
simon111
PostWysłany: 11 Maj 2007, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 15


Martin - jesteś WIELKI

Wpisałem taki kod:
Kod:
<?php 
$id_drukarki = $_POST['id_drukarki'];
if($id_drukarki) {

$link = mysql_connect("localhost", "root", "krasnal")     
    or die("Could not connect");

mysql_select_db("serfis")     
    or die("Could not select database");

$zapytanie = mysql_query("SELECT nazwa FROM wykonana_czynnosc WHERE id_drukarki='$id_drukarki'");

while ($rekord = mysql_fetch_array($zapytanie))
{     
print "<table border width='120'><tr><td width='120'>$rekord[nazwa]</td></tr></table><br/>";
}
}
?>


I teraz wymiata przepięknie. Muszę go jeszcze wprawdzie ubrać, ale to już kosmetyka.
Naprawdę jestem Ci bardzo wdzięczny, bo kombinowałem z tym już od początku tygodnia. Jeszcze raz dziękuje Ci, pozdrawiam, 3maj się, narka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martin
PostWysłany: 11 Maj 2007, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

simon111 napisał:
wymiata przepięknie.

O to chodzi, żeby "wymiatało" tak jak chcemy Wink
simon111 napisał:
Naprawdę jestem Ci bardzo wdzięczny, bo kombinowałem z tym już od początku tygodnia.

Jak masz pytania, to pytaj na forum. Zawsze ktoś postara ci się podpowiedzieć lub wskazać wskazówkę do rozwiązania. Po to są fora dyskusyjne. Pozdrawiam
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Co nie tak z tym kodem PHP?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group