Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Źle działające strony zabierają nasz czas

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Źle działające strony zabierają nasz czas « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 11 Maj 2007, 21:43    Temat postu: Źle działające strony zabierają nasz czas Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Ile marnujemy czasu przeglądając kiepsko zrobione i tym samym długo ładujące się strony w Internecie? Okazuje się, że nawet kilka dni! Oczywiście oprócz tego, że strony takie marnują nasz drogocenny czas... powodują, że człowiek traci nerwy...

Takie sytuacje powodują kiepskie oceny instytucji, do których należą źle działające strony. Co ważne dla firm, zła ocena ze świata wirtualnego odnosi się także do rzeczywistości. Takie zdanie wyraziło 7 proc. osób badanych przez firmę Tickbox.net. Najbardziej nerwowi pod tym względem są Irlandczycy. Około połowa z ankietowanych przyznała się do opuszczania powolnie ładującego się serwisu po 30 sekundach. 25 proc. potwierdziło, że wystarczy 10 sekund, po których mija im cierpliwość.

czytaj więcej: http://pclab.pl/news26321.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
przemo85
PostWysłany: 11 Maj 2007, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

A niektóre strony we flashu to istne przegięcie -trafiają się takie "rodzynki" tak napakowane animacją i grafiką że ładują się od minuty do kilku minut.
Po tym czasie to już chyba najbardziej cierpliwym ta cierpliwość sie kończy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 11 Maj 2007, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

jeżeli jest co oglądać to warto czekać
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 11 Maj 2007, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Koniu napisał:
jeżeli jest co oglądać to warto czekać

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania informacji i trafiasz na stronę, której nie widziałeś, a ładuje się bardzo długo, to skąd możesz wiedzieć czy warto czekać? Szukając informacji, przeszukujesz szybko strony i oczekujesz jak najszybszego efektu: ODPOWIEDZI NA PYTANIA.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 12 Maj 2007, 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

bardziej mialem na mysli nie strony z informacjami ale do po ogladania
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 12 Maj 2007, 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Zgadzam się z Martinem.
Ja czasem w takich momentach odpalam sobie w nowej zakładce inną stronę a tamtej pozwalam się załadować ale czekanie tak czy owak irytuje i częściowo zakrywa ewentualne dobre wrażenia.

Niedawno spotkałem się ze stroną flashową jakiejś amerykańskiej firmy projektującej www . Strona nie dość że ładowała się koszmarnie długo to jeszcze była tak niepotrzebnie napakowana animacjami że w wymaganiach miała procesor: intel core duo.

Widziałem wiele bardzo prostych portfolio które do klienta przemawiały nie bajerą ale swietnymi realizacjami i uważam że to jest dobry kierunek a nie robienie ze strony gry komputerowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pepej
PostWysłany: 12 Maj 2007, 16:13    Temat postu: Re: Źle działające strony zabierają nasz czas Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 72

Skąd: Lodz

Zachęcam wszystkich tworzących strony do zapoznania sie z podcastem http://axv.pl/news-505735.html , Magazynu Trącić myszką

Więcej Ciekawych podcastów tego magazynu
http://axv.pl/archiwum,495,0,1.html
_________________
Czytnik RSS Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
czis
PostWysłany: 12 Maj 2007, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Niektórym ludziom wydaje się, że czym więcej umieszczą bajerów na stronie to są lepszymi w projektowaniu stron. Po co dawać na stronę mnóstwo niepotrzebnych nikomu animacji Question
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 14 Maj 2007, 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

a jakimi łączami ci Irlandczycy dysponują? Bo jeśli jada na modemach albo jakieś 128-256 kbps to faktycznie mogą trafiać na strony ładujące się zbyt długo. 512 kbps to moim zdaniem minimum do w miarę komfortowego przegladania internetu, a już łącze liczone w megabitach to pełen luz. Fakt, zdarzyło mi się trafiać na strony ważące ponad 1MB (rekord jaki spotkałem to 9,6 MB), ale było to w czasach gdy miałem 128 a póxniej 256 kbps.

Inna sprawa, to prędkość serwerów, na których znajduje się strona.

Jedni robią coraz cięższe strony, bo patrzą na to, że średnia prędkość łączy w domy rośnie, z kolei inni robią możliwie lekkie strony chocby w celu obniżenia kosztów utrzymania. Fakt faktem, że gdyby wszyscy robili lekkie witryny, to nie byłoby problemu przeciążenia sieci, a i serwery powinny się mieć lepiej.
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 25 Wrz 2007, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

A ja się zawsze zastanawiałem - co ci goście z Irlandii robią na mojej stronie.
Teraz już wiem - wolą szybko ładującą się stronę nawet w niezrozumiałym dla nich języku, niż wolno ładujące się strony w ich ojczystym Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 25 Wrz 2007, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Naprawdę sądzisz, że warto odkopywać tak stary temat, żeby podzielić się tego typu informacją? Bez przesady Rolling Eyes Przestań w końcu nabijać bezsensownie posty.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 26 Wrz 2007, 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Lexy napisał:
...w końcu...

Aha, to się teraz dowiedziałem. Nabijam sobie bezsensowne posty. Jakiś przykład n
Dobra, spoko. Już nie będę. Ustalam sobie limit - na forum KCS - 1 post na kwartał. Masz moje słowo.

PS
Poproś Admina żeby usuwał posty starsze niż 14 dni. Po co ta kolekcja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 26 Wrz 2007, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

voy-tech napisał:
Dobra, spoko. Już nie będę. Ustalam sobie limit - na forum KCS - 1 post na kwartał. Masz moje słowo.

nie obrażaj się, nie zachowuj się jak rozpieszczony dzieciak Wink Gdybyś odgrzał ten temat jakimś wartościowym, wnoszącym coś do dyskusji postem to ok, nikt by się nie czepiał. Ale by być w zgodzie z samym sobą, muszę odstawić na bok chłopską solidarność i poprzeć w tym przypadku babę Wink A skoro obiecujesz 1 post/kwartał, to obiecaj też, że będzie to sensowny post Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Ej no nie przesadzajmy już i nie bawmy się w domowe przedszkole. Od ew. zwracania uwagi są admini. Poza tym nie był to offtop jakby nie było. A dla chcącego nic trudnego -jeśli chodzi o merytoryke można się doczepić do wieeelu postów na tym forum - i nie tylko.

Love, peace and more peace plizzz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Nie chodzi mi o to, że ktoś zwrócił mi uwagę - bo w sumie słusznie. Zabolało mnie to:
Lexy napisał:
Przestań w końcu nabijać bezsensownie posty.
.
Bo w sumie nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek pisał post z myślą o nabiciu sobie licznika. Mam 35 lat i to mnie nie bawi. Poza tym mam dwa swoje fora, na których jestem administratorem i tam mogę nabijać sobie posty, aż do utraty przytomności. Mogę nawet wejść do bazy mysql i wpisać sobie 1000 000 przy liczniku, ale po kiego ... Jak to się mawia "każdy sądzi wg. siebie więc... Wink, więc może Lexy...
Po prostu jestem taki goopi że lubię pomagać innym i jeżeli się w coś angażuję, to z sercem, a ten jeden post to był wypadek przy pracy.
To tak gwoli wyjaśnienia.
PS
Właśnie wykorzystałem swój limit w tym kwartale Shocked
Moze po nowym roku coś jeszcze skrobnę, albo podgrzeję jakiś temat Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Źle działające strony zabierają nasz czas
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group