Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » PHP: jak odczytać, skasować i zapisać?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 PHP: jak odczytać, skasować i zapisać? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
mushufasa
PostWysłany: 21 Maj 2007, 11:58    Temat postu: PHP: jak odczytać, skasować i zapisać? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1


Witam. Zrobilem ksiege gosci, ktorej wpisy sa przechowywane w pliku textowym. Nie moglem pociagnac tego z MySQLa bo serwer na ktorym mam strone tego nie obsluguje. Chcialem zrobic usuwanie postow. Odczytuje wiec zawartosc pliku txt. przetwarzam (usuwam posta i tworze stringa z pozostalych postow) i chce to wszystko spowrotem zapisac. I tu jest problem,bo w pliku z ktorego czytalem sa nadal dane. Jak moge po odczycie danych z pliku wyczyscic jego zawartosc i zapisac przetworzone dane. Probowalem kombinowac z ftruncate i nadpisywaniem znaku " " na zawartosc pliku,ale bezskutecznie. Zauwazylem, ze po wrzuceniu odczytanej zawartosci do jakiejs zmiennej i zamknieciu pliku dane ze zmiennej nie sa juz dostepne. Ktos ma jakis pomysl? Thank you from mounain.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
kristooki
PostWysłany: 21 Maj 2007, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

Ja miałem kiedys podobne i zrobiłem to tak:

Otwieramy plik i czytamy dane z niego:
PHP:

<?
$notepad 
fopen ("notepad.txt""r");
$editnotepad fread ($notepad99999);
fclose($notepad);
?>



dane mamy w zmiennej $editnotepad. Wkładamy sobie ją w jakiś tam formularzyk, np:
PHP:

<textarea name=notatka WRAP=virtual><? echo $editnotepad?></textarea>



i przy zapisie mamy takie cuś:
PHP:

<?
$nowenotatka 
fopen ("notepad.txt""w");
fputs($nowenotatka$notatka);
fclose($nowenotatka);
?>



i mi śmiga elegancko Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » PHP: jak odczytać, skasować i zapisać?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group