Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Flash i nowoczesne rozwiązania » dissolve pixel

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 dissolve pixel « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 29 Maj 2007, 10:52    Temat postu: dissolve pixel Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Szukam efektu będącego odpowiednikiem tego http://www.kurshtml.boo.pl/przyklady/html/transition.html (pod IE). Nie chodzi mi jednak o przejście między stronami czy zdjęciami, ale o to, aby we flashowym topie najpierw było białe tło, a potem w taki właśnie sposób pojawiły się napisy. Czy taki efekt da się zrobić tylko wykorzystując do tego Actionscript?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
przemo85
PostWysłany: 29 Maj 2007, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Jak na moje oko, takie zadanie spełniają warstwy maskujące, to bardzo prosty efekt ale samym action scriptem tego raczej nie zrobisz.

Możesz to za to zrobić nawet bez użycia action scriptu. Po prostu warstwe powyżej napisu ustawiasz jako maskującą i nadajesz jej za pomocą listwy czasowej odpowiednią animację.

Przykładowo:

klatka 1
movie clip na warstwie wyżej w postaci protokątu położony jest obok napisu
klatka 15
movie clip położony jest dokładnie nad napisem

dajemy create motion tween między klatką 1 a 15 i ustawiamy dla warstwy z prostokątem parametr "mask"

To bardzo proste jak widzisz -wystarczy znać podstawy środowiska flash.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 29 Maj 2007, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Nie dopisałam, że chodziło mi o efekt nr 12. Tutaj są takie pikselki i jedyny sposób, jaki dotychczas znalazłam, to action script.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 29 Maj 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


czytanie ze zrozumieniem sie klania Smile ile ja sie naklikalem zeby te przejscia zobaczyc - ofcoz w firefoxie Razz

EDIT: a co do efektu, to moze siegnij po gotowca czyli efekt Pixel Dissolve dostepny w Behaviors -> Screen -> Transition
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przemo85
PostWysłany: 30 Maj 2007, 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Sprawdzałem kilka z wielu efektów na tamtej stronie ale żaden z tych co kliknąłem nie był dissolve piksel więc stwierdziłem że tytuł postu to typowy zonk Wink

U mnie pod Firefoxem nic nie działało -odpaliłem po prostu IE.


khax zawsze próbuję nowe triale flasha jak wychodzą ale w żadnym nie miałem nawet takiego podmenu jak screen w behaviors -nawet w wersji 8.0. Triale nie powinny być uboższe w funkcje, bo przecież chodzi o to by je zaprezentować Wink

lexy właśnie sprawdziłem ten efekt 12 -niezbyt ładny, inne przejścia podobają mi sie o wiele bardziej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 30 Maj 2007, 08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


flash 8 jest w wersji basic (ubozszej) i w wersji profesional i byc moze testowales flasha 8 basic.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
max
PostWysłany: 30 Maj 2007, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 738


Różnica między Flash 8 Basic a Pro jest taka że w pro dorzucony jest dodatkowy program Flash 8 Video Encoder. A różnicy w programie nie ma w ogóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 30 Maj 2007, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

max napisał:
Różnica między Flash 8 Basic a Pro jest taka że w pro dorzucony jest dodatkowy program Flash 8 Video Encoder. A różnicy w programie nie ma w ogóle.


Hmmm strasznie dziwne, może taki efekt jest za jakiegoś dodatku -pełno wtyczek do flasha w sieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
khax
PostWysłany: 30 Maj 2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


juz wiem co jest Smile wzialem jako nowy nie zwykly dokument flasha, tylko slide presentation i to jest efekt przejscia miedzy calymi slidami.

sprawdzielm teraz i w normalnym dokumencie flash nie ma tej opcji.
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lexy
PostWysłany: 03 Cze 2007, 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Sprawdzałem kilka z wielu efektów na tamtej stronie ale żaden z tych co kliknąłem nie był dissolve piksel

Efekt ten można zobaczyć m.in. na http://www.ifbin.com/news/2006/01/free-friday-flash-8-pixel-dissolve-by.html
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Flash i nowoczesne rozwiązania » dissolve pixel
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group