Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Podkreślnik i polskie litery w adresie strony

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Podkreślnik i polskie litery w adresie strony « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 25 Cze 2007, 23:36    Temat postu: Podkreślnik i polskie litery w adresie strony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Zakładając nowe konto dość dawno temu wpisałam podkreślnik do oddzielenia dwóch wyrazów. W tej chwili nie pamiętam dokładnie dlaczego w końcu zarejestrowałam adres z podkreślnikiem zamiast myślnika (być może niektóre znaki były zabronione), a teraz zastanawiam się nad tym, czy warto po takim czasie wykupić domenę z rozdzielonymi słowami kluczowymi. Dodam, że obecny adres to oryginalny adres w domenie ovh.org Chcę teraz bardziej zadbać o tę stronę. Wiem, że te 2 wyrazy nie są traktowane jako oddzielne, ale na co jeszcze zaszkodzi mi ten podkreślnik?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Katrin
PostWysłany: 26 Cze 2007, 00:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 746

Skąd: Piaseczno

Na podobny temat była rozmowa w poście: Jaka postać domeny?
Cool
_________________
Katrin
- Blog Borkowscy to nasza rodzina, alei nie tylko (Piaseczno)
- Prywatny Katalog Stron - dodaj interesuj?c? stron?!
- Udane zakupy tylko w hipermarketach Auchan
- Najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- co? dla osób interesuj?cych si? programem: taniec z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 26 Cze 2007, 06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Tam nie ma ani jednego zdania na temat podkreślników. Rozmowa toczy się na temat tego jaki adres jest najlepszy, a to już wiem Wink Chodzi mi tylko o zagrożenia wynikające z podkreślnika.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tsalarioth
PostWysłany: 26 Cze 2007, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 3

Skąd: Lublin City

Ja spotkałem się z czymś co można uznać za 'zagrożenie'.
Swojego czasu niektóre przeglądarki zamieniały znak podkreślnika na jego kod (tak jak np. spację na %20). Co ciekawe, działo się tak tylko w niektórych serwisach - nie dotyczyło to np. Wikipedii, więc nie wiem, czy wina leżała po stronie przeglądarki, serwera czy też być może jakichś dziwnych linków w kodzie strony, z której próbowałem się dostać na stronę z adresem zawierającym podkreślnik...
Od dawna jednak nie napotkałem takiego problemu, więc nie wiem, czy opisana powyżej sytuacja nie była efektem jakiegoś buga, czy innego tałatajstwa (a może stanowiła zabezpieczenie użytkownika przed szajsem w stylu rooshoffy_blogasek.costam.pl :Wink: )

Abstrahując od powyższego - nie widziałem strony komercyjnej, która miałaby _ w adresie. Co do stron prywatnych, to już zupełnie inna bajka...
_________________
--
pozdrawiam, tsalarioth
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 29 Cze 2007, 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


A jak jest z indeksacją domen z polskimi znakami? Ostatnio koleś na pewnym forum wstawił ogłoszenie sprzedaży kilku domen. Składają się one z dwóch słów, są połączone w jedno i do tego mają polskie znaki, przez co przeglądarka zamienia mi je na krzaczki. W ofercie pisał, że domeny takie są banalnie proste do wypozycjonowania Wink W ostatnie zdanie wątpię, ale jak wygląda indeksacja serwisów z domeną z polskimi znakami? Ja osobiście wybrałabym bez nich, bo nawet na gg nie chce mi się używać polskich znaków Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 29 Cze 2007, 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Lexy napisał:
jak wygląda indeksacja serwisów z domeną z polskimi znakami?

Nie spotkałem się z domenami z polskimi znakami. Wiem, że jest możliwość rejestracji takich domen np: http://www.az.pl/domeny-z-polskimi-znakami-domena-polska.html ale jakoś na razie nie przemawiają za mną takie adresy z uwagi na przyzwyczajenie ludzi do wpisywania adresów domen bez polskich znaków + nie do końca poprawna indeksacja polskich liter w adresie url. Nawet na wizytówkach (podstronach) w katalogu KCS robimy translację polskich znaków na zwykłe bez ogonków.

Znasz jakąś domenę z polską literą istniejącą w internecie, żeby sprawdzić jak im się pięknie w google indeksuje?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 29 Cze 2007, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Nie pamiętam gdzie czytałem artykuł na ten temat jednak pamiętam że były pokazane przykłady z indeksowania domen z PL znakami i zalecenia samego Google na ten temat. Wynikało z tego że nie są one poprawnie obsługiwane i większość przeglądarek wycofuje się z wsparcia dla tych domen. Do tego są jeszcze potrzebne specjalne serwery nazw. Masa z tym zabawy a efekty raczej mizerne. Osobiście odradzam takie domeny
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
JankesM
PostWysłany: 29 Cze 2007, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Jeszcze długo nie będą ogonki poprawnie interpretowane przez roboty wyszukiwarek. Tak jak oglądam zaindeksowane strony w Google, to wszyscy zmieniają polskie litery w url domeny i adresach podstron na takie bez ogonków.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewa
PostWysłany: 03 Lip 2007, 09:38    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 62


W jednym z miejsc, w których kprzystałam z internetu ustawiony był serwer proxy. Strony z podkreśleniem w adresie nie otwierały się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 21 Lip 2007, 14:19    Temat postu: Re: Podkreślnik i polskie litery w adresie strony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Lexy napisał:
adres w domenie ovh.org Chcę teraz bardziej zadbać o tę stronę.

Abstrahując od tematu raczej bym nie nie poświęcał wiele pracy stronie z hostingiem w ovh.org - co prawda są za darmo i bez reklam ale mają cieniutkie serwery - często strony są niedostępne lub wyszukiwarka pokazuje stronę z inf. "system overloaded" - którą mi nawet google zaindeksowało na mojej stronie w ovh.org Laughing za dużo nerwów...
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 21 Lip 2007, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Mam kilka stron na ovh.org i nie narzekam.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 21 Lip 2007, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


podkreslenie w adresie => ograniczenie dostępu pewnej grupie userów

na pozycjonowanie może to i nie ma wpływu (w sensie że google to "złapie")

częśc administratrów sieci osiedlowych działa "książkowo", co za tym idzie strona z podkreśleniem w adresie nie jest odnajdywana

klientka uparła sie na taki adres kiedyś i jakie bylo jej zdziwienie że ona nie widzi swojej strony, na pytanie do admina sieci: czemu tak sie dzieje, była odpowiedź: bo podkreslenie nie jest zgodne z czyms tam...

teraz nawet nie zarejestrujesz domeny z podkresleniem w adresie w nazwa.pl i w home.pl (nie wiem jak gdzie indziej) - to jakas wskazówka Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 03 Sie 2007, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


http://berlinski.pl/pozycjonowanie-stron/podkreslenia-beda-separatorami-slow/ - interesujący artykuł.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 03 Sie 2007, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


kombinują, skoro "-" jest takim separatorem, to po co im drugi?

skoro nie można zarejestrować domeny z "_" to znaczy że nie powinno sie uzywać tego i w linkach

pozostaje sprawa dostawców netu, jezeli jakis osiedlowy, kablówkowy niedopuszcza "_" w adresie, przez co blokowane są strony (nie można ich wyswietlić) to nasowa się pytanie: stronę robi się pod google czy pod usera?
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Buk?ak
PostWysłany: 03 Sie 2007, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

zakręcony napisał:
stronę robi się pod google czy pod usera?

Dla usera i pod Google Smile
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Podkreślnik i polskie litery w adresie strony
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group