Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Span rozdzielający anchor text i google

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Span rozdzielający anchor text i google « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 24 Lip 2007, 09:24    Temat postu: Span rozdzielający anchor text i google Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Powiedzmy, że na stronach tworzonych przeze mnie chcę się podpisać LEXY ale w taki sposób, aby środkowe litery EX były większe albo w innym kolorze i nie mogę tego ustawić w stylach. Gdyby inna była tylko pierwsza litera, nie byłoby problemu, ale tu mamy inny przypadek. Zapiszę więc anchor mniej więcej w poniższy sposób:
Kod:
L<span style="color:red;">EX</span>Y

Pomińmy sposób zapisania stylu do spanu, chodzi głównie o to, że mój nick byłby rozbity przez dodatkowy znacznik. Jak odczyta to Google jeśli mój nick będzie podlinkowany do mojego portfolio? Odczyta anchor jako LEXY czy skończy na pierwszej literce?

Teraz inny przykład. Chcę na stronie zrobić ozdobne litery na początku każdego akapitu i trzymając się mnie i mojego portfolio mamy np. tekst:
Cytat:
Tworzeniem stron internetowych zajęłam się w 2004 roku. Trafiłam na (...)

Chcę, aby zamiast "T" była jakaś ładna graficzka, bo podoba mi się niestandardowa czcionka. Będę jednak wtedy musiała usunąć tę literę ze słowa i czy jeśli wstawię w alt graficznej litery "T" to Google odczyta całość jako "Tworzeniem..." czy "worzeniem..."?

Sprawdzając backlinki do strony, której podpis był zrobiony na podobnej zasadzie, pokazywało mi tylko część anchora do momentu napotkania znacznika <span> i nie wiem teraz czy to narzędzie pokazuje dokładnie, jak Google widzi anchor, czy nie.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 24 Lip 2007, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Najlepszą metodą na sprawdzanie takich rzeczy jest przeprowadzenie własnych testów. Nie rozbijałem nigdy w taki sposób anchor tekstu. Według mnie Google potraktuje to jako dziwaczne słowo i całkowicie traci to na wartości.

Tak samo grafika jako pierwsza litera wyrazu. Według mnie google nie jest jeszcze na tyle inteligentne, aby połączyć ALT z obrazka ze słowem po obrazku i przez to potraktuje to jako dziwaczne słowo bez pełnego znaczenia (wartości).

Upiększenia i urozmaicenia tekstu jest fajne (atrakcyjne) wizualne dla osób oglądających stronę, ale raczej nie jest SEO.
Musisz wybrać: albo wygląd anchor tekst, albo przydatność anchor tekst....

Dla mnie wybór jest prosty, ale decyzja należy do ciebie.
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 24 Lip 2007, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

polecam Nieinwazyjne inicjały nagłówków zrobione przez Riddla Wink


co do kolorowych literek - to zrób sobie obrazek - wstaw link tekstowy i ostyluj go CSSem tak by obrazek był tłem linka Wink
zobacz na przykładzie - Drzwi PCV tam w katalogu każdy obrazek drzwi jest tak na prawdę linkiem tekstowym Wink

Albo zerknij jak jest zrobione logo firmy Format opakowania jubilerskie (po lewej nad adresem firmy) - to też link tekstowy ostylowany za pomocą CSS Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 24 Lip 2007, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

kristooki napisał:
polecam Nieinwazyjne inicjały nagłówków

Przyjmując takie metody możemy spać spokojnie, bo widać że jest OK.

PRZYKŁAD:
http://riddle.pl/-/xhtml/css-initials/afirmation.html
kopia Google: link
tekstowa kopia: link

Tak więc opisywane na tej stronie metody, są OK wizualnie jak i dobrze się zaindeksują.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 24 Lip 2007, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Musisz wybrać: albo wygląd anchor tekst, albo przydatność anchor tekst

W jednym przypadku niestety decyzja nie należy do mnie, dlatego kombinuję, aby było jak najlepiej. W drugim przypadku już to zmieniamy Wink

A co do testów, muszę je koniecznie zrobić.

Co do strony z tymi ozdobnikami, dopiero teraz sprawdziłam kopię tekstową w Google i tam gdzie jest alt, normalnie to odczytuje.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zgred
PostWysłany: 24 Lip 2007, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

http://www.styleshout.com/ tu sa Templatki z CSSami wielokolorowymi Smile powinno ci to jakos pomóc.
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Span rozdzielający anchor text i google
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group