Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Zaczynam przygodę z Jommla.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Zaczynam przygodę z Jommla. « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Grzybu
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:20    Temat postu: Zaczynam przygodę z Jommla. Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

Witam.

Postanowiłem założyć swoją pierwszą stronę internetową.
Przeczytałem kilka tematów na ten temat( na forum) i jako że nie potrafię napisać sam strony od podstaw postanowiłem skorzystać z Mambo(polecanego na forum).

Założyłem stronę na yoyo.pl i wgrałem Mambo 4.5.5 Stable PL na server.
Po chwili wyświetliło mi się okienko, w którym jest test przedinstalacyjny.
i właśnie tu mam problem. Wszystki paramety mam na ON lub OFF, oprócz jednego ( w moim mniemaniu najważniejszego) Safe Mode jest on na ON. Z lewej strony znajduję się panel z pomocą i piszę, że
Cytat:
Nawet jeśli Twoje środowisko nie spełnia ich wszystkich, Mambo zostanie zainstalowane i powinno poprawnie funkcjonować.

Kłopoty możesz mieć w przypadku, gdy Safe Mode masz jako ON

No a nie spełniam tylko tego jednego (nie licząc jakiejś ścieżki do zmiennej sesji, ale ona jest chyba niezapisywana, tak piszę).

Co mam zrobić, żeby wszystko było na zielono i żebym nie miał później kłopotów??? Sad Sad
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.


Ostatnio zmieniony przez Grzybu dnia 31 Sie 2007, 08:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Buk?ak
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

http://forumweb.e-vip.pl/viewtopic.php?t=29214

Na yoyo.pl nie wyłączysz Safe Mode Smile
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
idaho666
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

szuman, bodajze bardziej chwalil joomle, tak btw, a postawil cos na niej wiec ma jakies doswiadczenie.
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzybu
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

No to sobie poczytałem...

Dzięki Very Happy Very Happy
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Buk?ak
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

Z tego co właśnie czytałem (opinie innych użytkowników) Joomla wydaje im się lepsza od Mambo. Ja osobiście nie mogę tego potwierdzić, chociaż przybieram się do przetestowania Joomli Wink

Ze swojej strony mogę polecić:
Usługę 60free firmy OVH

Jeżeli zakładasz swoją pierwsza stronę internetową to baza danych o wielkości 4MB powinna Ci wystarczyć.
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Grzybu
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

Cytat:

Jeżeli zakładasz swoją pierwsza stronę internetową to baza danych o wielkości 4MB powinna Ci wystarczyć.


Dobra, a jak mogę stworzyć swoją bazę albo ściągnąć??
Fajnie by było jakbyś dał link do jakiegoś artykułu lub forum. Confused
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

stworzyc baze danych to musisz na serwerze u Siebie, pozniej ewent. postawic na tej bazie ''tabelach'' strone, na poczatkowe przygody ze strona musisz poczytac jeszcze.
powodzenia Smile
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Buk?ak
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

Zobacz najpierw: Co to jest baza danych?

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z Joomla zajrzyj do Polskiego Centrum Joomla.

Instalacja krok po kroku

Artykuły o Joomla napisane przez Szumana Smile To też może się przydać.
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szuman
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

taa, Idaho666 uprzedził mnie. Polecam Joomla z tej prostej przyczyny, że kluczowi developerzy, którzy stworzyli Mambo, pracują teraz przy Joomla. Efektem tego jest zdecydowanie szybszy rozwój Joomla, Mambo coraz bardziej w tyle zostaje.

Co do Safe Mode, to mi też parę razy świeciło na czerwono, ale wszystko działało. Ważniejsze moim zdaniem jest prawidłowe Register_globals - chodzi o bezpieczeństwo serwisu.

Możesz skontaktować się adminem w sprawie ustawień serwera, ale nie obiecuj sobie zbyt wiele, bo to tylko darmowy hosting. Na płatnym masz prawo marudzić Wink Zobacz też w FAQ, bo może mają jakieś dyrektywy dla .htaccess dzięki którym będziesz mógł to zmienić
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Buk?ak
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 320

Skąd: Zambrów

O w końcu bardzo ładnie ktoś wyjaśnił Smile Znajomy kiedyś próbował 'rozmowy' z administratorem hostingu Yoyo.pl i raczej są małe szanse na zmianę ustawień serwera Smile
_________________
Liga Mistrzów
Pi?ka no?na
Olimpia Zambrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
dkint
PostWysłany: 08 Sie 2007, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

Z włączonym safe mode da się żyć, jest łatka, która pomaga w instalacji modułów, dodatków i komponentów - i popieram w całej okazałości szumana - tylko joomla ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzybu
PostWysłany: 08 Sie 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

Udało się!!! Very Happy
Założyłem stronę i wgrałem Joomla. Wszystko by było dobrze tylko głupie reklamy zasłaniają dużą część strony Mad .
Czy jest jakiś sposób żeby je przenieść w inne miejsce czy coś??? Sad Sad

PS. I jeszcze mi się przypomniało. Jak usunąć plik instalacyjny, bo nie chcę usunąć czego niepotrzebnego...
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cRaSh
PostWysłany: 08 Sie 2007, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

Cytat:
Czy jest jakiś sposób żeby je przenieść w inne miejsce czy coś???
Zmień hosting (np 8p.pl taniutki) i nie będzie reklam.
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dkint
PostWysłany: 09 Sie 2007, 05:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Grzybu napisał:
Udało się!!! Very Happy
Założyłem stronę i wgrałem Joomla. Wszystko by było dobrze tylko głupie reklamy zasłaniają dużą część strony Mad .
Czy jest jakiś sposób żeby je przenieść w inne miejsce czy coś??? Sad Sad

PS. I jeszcze mi się przypomniało. Jak usunąć plik instalacyjny, bo nie chcę usunąć czego niepotrzebnego...


Witam

Nie plik a katalog installation w głównym katalogu serwera tam gdzie masz np. katalog images ... na tym samym poziomie ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzybu
PostWysłany: 11 Sie 2007, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 103

Skąd: Kraków

Mam kilka pytań co do Joomla. Chciałbym, żeby jakiś użytkownik poświęcił mi kilka minut i rozwiał moje wątpliwości i problemy związane z Joomlem...

1. Jak zrobić tabelkę? (mi udało się zrobić tylko taką strasznie małą za pomocą poleceń z HTML-a)

2. Jak zmienić obrazek w nagłówku?( przeczytałem artykuł jak to zrobić http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/515/46/) i mam pytanie. Tam piszę:
Cytat:
Korzystając z FTP, prześlij plik z obrazkiem do katalogu /templates/twoj_szablon/images/ .
Jak to wysłać?

Mam nadzieję, że ktoś poświęci mi kilka minut i odpowie na ten post. Wink
_________________
Pozdrawiam Michal Cool Zapraszam tak?e na mojego bloga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Zaczynam przygodę z Jommla.
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group