Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Znacznik STRONG i B - SEO i W3C

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Znacznik STRONG i B - SEO i W3C « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 03 Lip 2007, 08:40    Temat postu: Znacznik STRONG i B - SEO i W3C Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Krótkie pytanie - Z punktu widzenia SEO i zgodności ze standardami W3C, w jakich sytuacjach używać <strong> i <b>? Kiedyś czytałam, że <strong> jest silniejszy jeśli chodzi o wyszukiwarki, a <b> dają jedynie efekt wizualny. To był jednak dość stary artykuł, dlatego pytam osób doświadczonych Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 03 Lip 2007, 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

SEO i W3C mają mało ze sobą związku. Zobacz, że nawet strona Google ma 49 errors: link. Pisze o tym w swojej książce Paweł: Marketing z Google. Jednak oczywiście nie należy zapominać o poprawności kodu.

Co do znacznika <strong> i <b> to nie robiłem sam testów, który ma większe znaczenie w Google. Sam staram się wyróżniać tekst znacznikiem <strong>, ale bywa różnie. Jeżeli coś chcę bardzo mocno wyróżnić to wolę używać znaczników <h1>,..., <hx>

Trzeba pamiętać, że:
pogrubienie tekstu - <b>
silne wyróżnienie tekstu - <strong> (silny akcent)

Czy tak samo uważa robot Google? Trzeba przetestować...
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 03 Lip 2007, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Heh, nie chodziło mi o powiązanie SEO i W3C Wink tylko o to, że zwracam uwagę na jedno i na drugie, stąd moje pytanie. A przy okazji fajnie gdyby się okazało, że to co zalecają standardy jest równocześnie uważane za lepsze dla SEO.Nie wiem, czy powinnam się zdecydować na jeden znacznik (i tu mam na myśli głównie standardy) czy używać obu, a jeśli obu, to właśnie w jakich sytuacjach.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 03 Lip 2007, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

wydaje mi się, że strong daje większego powera. Nie dam sobie za to łba uciąć (nie robilem zadnych testow). Miesiac temu zmienilem cms na blogu, recznie przenosilem wpisy i to, co wczesniej bylo wytluszczone <b></b> jest teraz w <strong></strong>. Te same wpisy, w ktorych wytluszczalem podskoczyly w wynikach. To tylko obserwacja, ale wydaje mi sie, ze <strong> do <b> ma się tak samo (lub podobne) co <hX> do <font style="size: XYpx">. W sumie dla mnie to bez znaczenia, bo nie robie stron dla robotow Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Lexy napisał:
Heh, nie chodziło mi o powiązanie SEO i W3C Wink tylko o to, że zwracam uwagę na jedno i na drugie, stąd moje pytanie. A przy okazji fajnie gdyby się okazało, że to co zalecają standardy jest równocześnie uważane za lepsze dla SEO...


Pamiętaj o tym, że algorytm indeksowania G cały czas się zmienia. Jeżeli dzisiaj to nie ma znaczenia, jutro już może mieć. Wszyscy, którzy to olewali rzucą się do przerabiania kodu, a Ty skoczysz w tym czasie do top 10 Wink , ponieważ jajogłowi z G będą sprawdzać walidację z cache'u Twisted Evil
Swoją drogą to dziwię się, że ludzie tworzący strony stosują techniki a'la napis w kolorze tła, nagłówki wyglądające jak zwykły text, text poza obszarem wyświetlanym. Przecież to nie problem uczulić algorytm na takie praktyki. Wystarczy wyciągnąć kolory z css'a i wielkość oraz umiejscowienie textu, lub z kodu html, i przeanalizować.
Ja się w to nie bawiłem, nie bawię i nie będę bawił. W przyszłości to zaprocentuje.
...i będzie słychać lament i zgrzytanie zębów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
a Ty skoczysz w tym czasie do top 10

Jupi Wink hehe

Jeśli chodzi o css to co prawda roboty mogą sprawdzić ten sam kolor, ale jeśli dany element jest spozycjonowany tak, że nie widać go na monitorze, robot nic z tym nie zrobi. Napis może być również minimalnie różniący się kolorem i wtedy też na samym początku go nie widać. Poza tym, wystarcz w robots.txt zablokować plik .css
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

wiele lat temu zgrzeszylem strone, ktora jest wielka spamiarnia... ukryty tekst itd. do dzis nie moge sie przebic z moja normalna strone Wink i podobno spam nie poplaca ;P
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Lexy napisał:
Napis może być również minimalnie różniący się kolorem i wtedy też na samym początku go nie widać. Poza tym, wystarcz w robots.txt zablokować plik .css


Można napisać algorytm, który porówna kolory i oceni jak bardzo się różnią - jeśli dojdzie do wniosku, że zbyt mało, to założy filtr na tą frazę lub nałoży jej status "mało istotna - warning podpucha " i jeszcze za karę skorzysta z wzoru PR = PR-(PR/10) za karę ...i tak przy każdych odwiedzinach Wink i nie będzie miał żadnej wartości. Za to strona straci wiele, może nie w oczach internautów, ale w oczach (mackach?) wyszukiwarki.

Co do blokowania css, wystarczy zrobić:
Kod:

if (css_is_no_allowed_4_GR) {
olewka + rózga
} else {
cacy cacy;
}

Ja nie wydziwiam i jestem w TOP-1 na kilka słów i fraz, a nie jestem expertem w tematyce pozycjonowania. Fakt że frazy nie najtrudniejsze, ale zawsze Smile Na kilka innych w TOP- 10.
PS
FSB już dawno mi się skońcył. Pamiętam jak powypadałem na frazy poza TOP-100/200 Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grejf
PostWysłany: 02 Wrz 2007, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Też kiedyś mnie to zastanowiło lecz Martin tu widze pomyslal jak ja, ewent. zmiejszyć dostosowac czcionke jesli jest ona w css 20px do <h1> i uzywac z rozsadkiem wtedy jest to najwazniejsze slowo dla Robota a jesli chodzi o <b> czy <strong> jest to kompletnie to samo pogrubienie (danie sygnalu ze odrozniamy slowa ktore chcemy przekazac) tez mozna np zastanowic sie czy <h1> jest slabsze od np <ins><h1> podkreslenie o ktorym czesto sie zapomina tez jest cenne dla Robota.

update.
_________________
Witam Smile


Ostatnio zmieniony przez grejf dnia 02 Wrz 2007, 14:56, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
voy-tech
PostWysłany: 02 Wrz 2007, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Tyle że jak podkreślisz <h1> - internauci zaraz zaczną Ci klikać w ten nagłówek i denerwować się, że link nie działa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grejf
PostWysłany: 02 Wrz 2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

strony jak i wszelkie ruchy w nich sa oparte na intuicji wiec kazdy internauta jesli jest strona w standardzie odnajdzie sie, wiec nie o tym mowa konkretnie. Meritum to czy :

Cytat:
Kiedyś czytałam, że <strong> jest silniejszy jeśli chodzi o wyszukiwarki, a <b> dają jedynie efekt wizualny.

_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
grejf
PostWysłany: 05 Wrz 2007, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

natnąlem sie przypadkiem.

Cytat:
Polecenie <strong> jest zalecane w miejsce stosowanego do tej pory powszechnie polecenia <b>, które prawdopodobnie zostanie wycofane ze specyfikacji w XHTML 2.0

_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Lexy
PostWysłany: 05 Wrz 2007, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Możesz podać linka do artykułu na ten temat? Nawet dzisiaj zmieniam coś na stronie i waham się przy tym, którego znacznika lepiej użyć Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Lexy klik
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Dokładnie. Sądze, ze ma on takie samo, może nieco inne juz znaczenie po przez to, ze HTML 4.x zastępuje XHTML WEB. X.0. Lecz "chyba" Robot nie patrzy priorytetowo na to czy stosuje sie najwosze technologie skryptowe, ale moze cos w tym byc. Jak to sie mowi zawsze trzeba isc z duchem czasu Wink Wiec Lexy strong chyba pomimo tego, ze nie wiadomo lepiej go uzyj dla swietego spokoju, tez tak postanowilem.
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Znacznik STRONG i B - SEO i W3C
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group