Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Czy w ksi??ce powinna by? mowa o "twardym" spamie?
Tak - dobrze wiedzie? z czym si? walczy
73%
 73%  [ 11 ]
Oboj?tne - nie spamuj? wiec nie jest mi to potzrebne
6%
 6%  [ 1 ]
Nie - taka wiedza mo?e zaszkodzi? inym
20%
 20%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 15
Autor Wiadomość
weronika
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Pawel Kobis napisał:
Książkę tak piszę żeby tylko osoby z wiedzą potrafiły ją zrozumieć a pokemony wymiękły

Z takim podejściem wydaje mi się, że warto będzie nazbierać pieniądze i zainwestować w Twoją drugą książkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Pawel Kobis
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Panie Martin nie zabierzesz głosu w tym temacie?
Reszta ludzi na tym forum zapomniała co to klawiatura? Panowie i Panie naprawdę nic nie macie do dodania w tym temacie?
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
voy-tech
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Lexy napisał:
Heh, ja nie chcę się nauczyć spamować tylko pogłębić wiedzę co do tego, jakie sztuczki stosuje konkurencja, która na spam się akurat zdecydowała Wink

Tak, a my jesteśmy pokemony i w to wierzymy. Najpierw napisałaś, ze nie będziesz miała w swojej biblioteczce książki => price > 100 zl, a kilka postów dalej napisałaś, że chcesz mieć ją "ot tak bez powodu" (książki której cena może uzyskać ca. 300 zl). Proszę... Wink
Pawel Kobis napisał:
Panie Martin nie zabierzesz głosu w tym temacie?
Reszta ludzi na tym forum zapomniała co to klawiatura?

Może po prostu nie chcą nabijać sobie postów Twisted Evil

Tak w temacie:
Wszyscy jesteście właścicielami stron www. Zamiast dbać o to, żeby internet był miejscem gdzie z chęcią się zagląda, miejscem gdzie można znaleźć wiele pożytecznych informacji, robicie z tego śmietnik. Tak to już jest, że wielu wynalazkom, odkryciom , nowym technologiom przyświeca szczytny cel - ktoś chce zrobić coś dla ludzi, ale zawsze znajdą się tacy, którzy wykorzystają to, kierując się rządzą kasy (Kasa ponad wszystko) i robią z tego bajzel.
Co przez to osiągniecie? To, że albo Google zrobi z tym porządek i przejdziecie do historii www, zapisując się małymi koślawymi zgłoskami, albo przegra z Wami walkę i straci popularność na rzecz wyszukiwarki MS.
Tak czy inaczej przegracie.

Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje sie dobrze - ten raz wystarczy (B. Franklin)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
neeon
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


Cytat:
Panowie i Panie naprawdę nic nie macie do dodania w tym temacie?


Paweł może byś zapodał spis treści + przykładowy rozdział bo w sumie to debatujemy ale nie wiemy za bardzo o czym , jako że nikt tej książki nie miał ,

voy-tech, częściowo podzielam twój pogląd , ale moim zdaniem google samo pozwala na to , jak nie znajdujesz tego co szukasz klikasz na link sponsorowany Wink, jak ludzie zaczną odchodzić od tej wyszukiwarki zobaczysz co się będzie ze spamem w google działo ,
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY


Ostatnio zmieniony przez neeon dnia 01 Paź 2007, 07:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


"napisałaś, ze nie będziesz miała w swojej biblioteczce książki"
Nie, napisałam że obecnie takiej nie mam. Dotychczas nie były mi takie potrzebne, a biblioteczkę mam sporą. Zauważ, że polskie książki webmasterskie rzadko kiedy sięgają ceny ponad 100 zł.

"kilka postów dalej napisałaś, że chcesz mieć"
Nie napisałam, że chcę ją mieć, tylko że chcę wiedzieć jakich technik używa konkurencja i napisałam wtedy:
"nie chcę się nauczyć spamować tylko pogłębić wiedzę co do tego, jakie sztuczki stosuje konkurencja, która na spam się akurat zdecydowała"

Wiecie co, ja nie wiem na jakiej podstawie uważacie (mowa do kilku osób), że jeśli ma się ochotę poznać szerzej temat, od razu chce się oszukiwać i wykorzystywać wszystkie nowo poznane metody. Naprawdę uważam, że sądzicie tak tylko i wyłącznie po sobie.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


Chodzi o to, że ta wiedza, jezeli nie chcesz jej oczywiście wykorzystać, jest Ci zupełnie zbędna. A jeżeli jest Ci zupełnie zbedna to pojawia się pytanie "po co?". Nie dziw się więc że ktoś uważa, że chcesz kupić książkę po to by móc wykorzystać jej zawartość.

W przypadku tej akurat ksiązki mozna tę wiedze wykorzystać by:

- nauczyć sie skutecznie spamować
- zacząć walczyć ze spamem
- być może po cos innego, nie znam zawartości, a nie pije fusiastej herbaty

Na upartego można ją przeczatać jako pozycję z dziedziny fantastyki, tyle że w to jest najtrudniej uwierzyć, zwłaszcza że zajmujesz się pozycjonowaniem.
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Czy jeśli chcę np. przeczytać obszerną książkę na temat astronomii, którą się interesuję, muszę wykorzystać jakoś tę wiedzę? Czy skoro czytam gazetki o dietach to znaczy, że muszę jakąś stosować i do czegoś to wykorzystam? Czy jeśli interesują mnie tematy bardzo odległe od rzeczywistego świata (reinkarnacja, inne wierzenia), muszę to do czegoś wykorzystać? Macie dziwny tok myślenia. Człowiek z natury jest ciekawski i chyba każdy o tym dobrze wie.

"zwłaszcza że zajmujesz się pozycjonowaniem"
No właśnie, pozycjonowaniem a nie spamowaniem.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 01 Paź 2007, 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Cytat:
"zwłaszcza że zajmujesz się pozycjonowaniem"
No właśnie, pozycjonowaniem a nie spamowaniem.

Dla mnie skuteczne pozycjonowanie to spamowanie. Tylko, że nie każdy pozycjoner przyznaje się do tego, że spamuje. Wszystkie zewnętrzne czynności podnoszące pozycję naszej strony w wyszukiwarkach jest spamem, bo nie jest naturalne. Tylko i wyłącznie optymalizacja samej strony jest czystym pozycjonowaniem. Nie wiem dlaczego pozycjonerzy wstydzą się słowa, że sztucznie podbijają swoje strony stosując mniej lub bardziej spamerskie techniki?
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


"No właśnie, pozycjonowaniem a nie spamowaniem."

to co robią linki w Twojej stopce na tym forum? Przecierz są to Twoje strony (zajmujesz się nimi), a może się mylę i są to strony, które przypadkiem znalazłaś w sieci?

Moim zdaniem jest to forma spamu, tak samo jak wrzucanie swoich linków do księgi gości itp.

Osobiście dziele spam, na taki lekki (np te stopki w forach) i ciężki (generatory setek stron z jednej treści), ale spam to spam Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 01 Paź 2007, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Lexy, przeczytasz te książkę, dowiesz się jak spamuje konkurencja Wink i co? Powiesz - acha, tak to oni robią, hmm... i co dalej ? Jak wykorzystasz tę wiedzę? Będziesz pisała do nich e-mail'e z prośbą, aby nie robili tego, tego i tego? Daj spokój.
Kup sobie lepiej książkę o standardach WC3, bo Twoje wszystkie strony generują błędy (mniej, więcej, ale jednak).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
to co robią linki w Twojej stopce na tym forum?

Są tu dla reklamy. Na forach, na których w podpisach jest nofollow również je umieszczam, mimo że nie mają wtedy żadnej wartości pozycjonerskiej. Sam zresztą udzielasz się na jednym takim forum i możesz tam zobaczyć jak wyglądają te linki.

voy-tech, daj sobie w końcu spokój bo ośmieszasz się czepianiem się w każdym możliwym temacie o jakieś błędy na mojej czy Pawła stronie, albo inne rzeczy kompletnie niezwiązane z tematem rozmowy. Tak Cię boli, że nie obchodzą nas drobne błędy i mimo wszystko osiągamy satysfakcjonujące nas wyniki? Bo nie sądzę, aby Paweł mógł narzekać. Sugerujesz mi, że będę pisać maile do innych, podczas gdy sam wtrącasz nos gdzie nie trzeba, czyli do kodów naszych stron. A powiedz mi jakie mam błędy na moich stronach i jak one wpływają na pozycje tych stron? Na podstawie Twoich dotychczasowych postów śmiem twierdzić, że nie potrafisz na to odpowiedzieć.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 01 Paź 2007, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

voy-tech napisał:

Kup sobie lepiej książkę o standardach WC3, bo Twoje wszystkie strony generują błędy (mniej, więcej, ale jednak).


no i co z tego? czy przecietny user patrzy w kod czy tresc?
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
idaho666
PostWysłany: 01 Paź 2007, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

voy-tech napisał:

Kup sobie lepiej książkę o standardach WC3, bo Twoje wszystkie strony generują błędy (mniej, więcej, ale jednak).


no i co z tego? czy przecietny user patrzy w kod czy tresc?
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 01 Paź 2007, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


voy-tech napisał:
Kup sobie lepiej książkę o standardach WC3, bo Twoje wszystkie strony generują błędy

Powidz mi kto zwraca uwagę na błędy w kodzie strony? Tylko i wyłącznie webmasterzy, którzy starają się pokazać niedociągnięcia w stworzonej stronie. Ilość błędów nie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce oraz na popularność strony wśród internautów. Jako przykład podaję jeden z popularniejszych serwisów: www.digart.pl Serwis ma sporo błędów w kodzie, ale potencjalny user nie zwraca na to uwagi. Liczy się estetyka wykonania, treści - zawartość, przydatność itp.

Uważam, że lepiej zainwestować w książkę o pozycjonowaniu, żeby nauczyć się podnosić pozycję strony, niż siedzieć i poprawiać drobne błędy w kodzie.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
niż siedzieć i poprawiać drobne błędy w kodzie

Dokładnie. Są błędy, przez które strona się rozwala. Są takie, które można poprawić ze względu na SEO (np. dodanie altów, których brakuje). Ale są też takie, które można zwyczajnie olać. Już dawno minął u mnie okres (który zresztą trwał chwilę), kiedy cieszyłam się z tego, że mogłam na stronie wstawić znaczek walidacji, bo na co mi on? Jedynym błędem, który kilka osób mi wytknęło, jest stosowanie target="_blank". Znam swoje możliwości, wiem że jestem w stanie bez problemu stworzyć stronę walidującą się, ale odzwyczaiłam się od korzystania z walidatora przy każdej aktualizacji, bo nie jest to dla mnie priorytetem. Zdarza mi się na szybko wstawić coś na stronę i nie interesuje mnie to, czy przypadkiem nie wkradły się na nią drobne błędy. Trzeba wiedzieć, o co powinno się dbać, a co jest sprawą, którą można odstawić na później.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 3 z 8


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group